reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak naprawić spłuczkę w ubikacji?

Jak naprawić spłuczkę w ubikacji?

Często zdarza się, że po spłukaniu nieczystości woda nadal cieknie w muszli klozetowej, co może doprowadzić do uciążliwego ustawicznego dopełniania wody w spłuczce i na pewno będzie miało wpływ na poziom rachunków za wodę.

Zobacz najnowsze GALERIE na serwisie Infor.pl

Usterki zawsze dotyczą drobnych niesprawności działania podzespołów mechanizmów. W związku z tym należy zwrócić uwagę na kilka sposobów rozwiązania problemów.

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Uszczelki

Na początek należy pamiętać, że uszczelki zaworu regulującego dopływ wody do spłuczki należy okresowo wymieniać. Jeśli dopuścisz do tego, by się zużyły, woda będzie spływała bez przerwy lub przycisk nie da się poruszyć.

Jak usunąć usterkę

Należy pamiętać, że przed przystąpieniem do pracy musisz zakręcić zawór wody znajdujący się przy WC, po czym podważ zaślepkę położoną na środku przycisku i zdemontuj. Odkręć śrubę blokującą uchwyt i wyjmij ją razem z podkładką. Wyciągnij uchwyt, odkręć pierścień moletowany, blokujący rozetkę. Odkręć również zawór, zdemontuj go, wymień uszczelkę, następnie skręć z powrotem wszystkie elementy w tej samej kolejności i dobrze dokręć kluczem.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Spust uruchamiany za pomocą przycisku

Jeśli spust jest uruchamiany za pomocą przycisku, należy zakręcić dopływ wody. Teraz zdejmij nakładkę, która odgrywa również rolę przycisku, po czym zdejmij rozetkę oraz uszczelkę, podobnie jak opisano w odniesieniu do uchwytu. Podczas montowania całości musisz zwracać szczególną uwagę na prawidłowe złożenie wszystkich elementów w odpowiedniej kolejności. Można również pokusić się o naprawę doraźną.

Polecamy: Jak poradzić sobie z zapchaną toaletą

Polega ona na tym, aby doprowadzić uszczelkę do kształtu, jaki miała w momencie zakupu. Uszczelka w trakcie użytkowania odkształca się elastycznie i wymaga czasu na relaksację. Można wprowadzić taśmę lub sznurek na jej górną płaszczyzną i w ten sposób lekko ją odkształcić. Poprawność można sprawdzić poprzez spienienie wody i obserwację ruchu piany.

Jeśli masz do czynienia z górnopłukiem, który jest dziś już rzadko spotykany, zdejmij pokrywę, następnie podnieś dzwon, odczepiając go od dźwigni ramienia. Taki stan rzeczy bezproblemowo umożliwi wymianę uszczelki i wymycie mechanizmu.

Czytaj także: Jak udrożnić zatkane rury

Zobacz najnowsze GALERIE na serwisie Infor.pl

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Autor:

Źródło:

Własne
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama