reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak płytka ceramiczna może zmienić podłogę drewnianą?

Jak płytka ceramiczna może zmienić podłogę drewnianą?

W starych domach z podłogami drewnianymi zazwyczaj najpierw się przykręca do desek warstwę płyt wiórowo - cementowych, na których układa się płytki.

Celem tego zabiegu jest wyrównywanie elastyczności i poziomu sprężystego odkształcenia materiałów. Taka metoda jest dobra lecz znacznie obniża wielkość kubatury i generuje kłopoty z niwelacją ogólnego poziomu podłóg.

Jeżeli taki sposób generuje problemy możesz również położyć płytki bezpośrednio na deski. Musisz jedynie użyć cienkiej warstwy wyrównawczej samopoziomującej. Taka masa ma w swoim składzie uszlachetnioną żywicę charakteryzującą się dobrą elastycznością. Najpierw jednak musisz deski mocno przytwierdzić do belek.
Jeśli deska ma wątpliwą nośność lub uległa dużej korozji musisz ją szybko wymienić. Nie możesz tej technologii stosować na deski wilgotne.
Do przytwierdzenia desek najlepiej użyj wkrętów do płyt wiórowych, długości 60 cm ( należy je tak przytwierdzić, aby deski nie pękały).

Następnie musisz deski porządnie oczyścić. Nie może na nich znajdować się warstwa tłuszczu lub starych lakierów. Ostatecznie deski należy zeszlifować.
Na tak przygotowaną powierzchnię musisz nałożyć warstwę emulsji podkładowej, aby wyrównać chłonność podłoża i wyeliminować dodatkowe naprężenia od skurczu w procesie twardnienia.

Szerokie szczeliny i większe ubytki w drewnie musisz wypełnić szpachlówką zaprawową. Na taką powierzchnię możesz wylać wylewkę i za pomocą pacek i „jeży” rozprowadzić równomiernie masę samopoziomującą o dużej zawartości dodatków uszlachetniających.

Po okresie wiązania nie dłużej niż tydzień możesz przystąpić do układania płytek. Najlepiej stosować płytki o możliwie dużym formacie, które dodatkowo stabilizują posadzkę. 

Polecamy: Jak malować powierzchnie drewniane cz. II

Należy pamiętać o stosowaniu klejów trwale elastycznych, gdyż stosowanie tradycyjnych do podłóg cementowych może doprowadzić do ścięcia kleju od podłogi drewnianej i odpadanie płytek w perspektywie czasu.

Czytaj także: Jak wybrać podłogę do domu

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W starych domach z podłogami drewnianymi przed ułożeniem płytek, do podłóg przykręca się warstwę płyt wiórowo-cementowych, na których układa się płytki
W starych domach z podłogami drewnianymi przed ułożeniem płytek, do podłóg przykręca się warstwę płyt wiórowo-cementowych, na których układa się płytki

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama