reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Renowacja łazienki metodą klejenia płytki na płytkę

Renowacja łazienki metodą klejenia płytki na płytkę

Płytki w standardowym formacie 15/15 w kolorach beżu , błękitu czy ciemnego brązu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były postrzegane za bardzo szykowne.

Dziś wyglądają nieco przestarzale. W wielu wypadkach właściciele obawiają się o dużą pracochłonność, zabrudzenia mieszkania oraz ograniczenie korzystania z mieszkania i dlatego nie decydują się na remont. Znakomity efekt można uzyskać klejąc na stare płytki nowe.

Skucie starych płytek wymagane jest wyłącznie w miejscu obudowy wanny. Najpierw musisz zbadać podłoże istniejące. Wymaga to zwrócenia uwagi czy nie ma pustek pod płytkami, czy płytki się nie ruszają bądź nie odpadają.

W takiej sytuacji płytkę należy zdemontować i przestrzeń uzupełnić zaprawą cementową. Należy unikać stosowania zaprawy klejowej ponieważ przy szybkim klejeniu mogą ujawnić się spękania związane z efektem „Harrisa”.

Stare płytki musisz dokładnie oczyścić i uszorstnić. Dokonać tego możesz poprzez przeszlifowanie gruboziarnistym papierem ściernym, ale lepsze efekty uzyskasz za pomocą szlifierki kątowej.

Teraz możesz nałożyć wysokoplastyczny klej emulsyjny i przegarnąć packą zębatą na grubość 6 mm dla płytek 200 mm lub 8 mm dla większych formatów.

Dzisiejsze kleje emulsyjne schną dość długo i początek twardnienia mają po 30 minutach więc z powodzeniem możesz korygować ułożenie płytki. Należy pamiętać, że powyżej starych płytek ścianę należy dotynkować, a w miejsce styku należy wzmocnić siatką zbrojącą, aby taki układ mógł swobodnie przejmować naprężenia.

Polecamy: Wymiana uszczelnień silikonowych w łazience

Również podczas klejenia nie należy wciskać płytek, aby nie nastąpiło wciskanie kleju w fugi, co znacznie ograniczy trwałość tej metody. 

Czytaj także: Jak naprawić spłuczkę w ubikacji

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Płytki w standardowym formacie 15/15 w kolorach beżu , błękitu czy ciemnego brązu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były postrzegane za bardzo szykowne
Płytki w standardowym formacie 15/15 w kolorach beżu , błękitu czy ciemnego brązu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były postrzegane za bardzo szykowne

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama