reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Naprawa uszkodzonego dzwonka

Naprawa uszkodzonego dzwonka

Dzwonek domowy czasem ulega uszkodzeniu. Przyczyn może być wiele, ale wśród najczęściej pojawiających są: uszkodzony przycisk, skorodowane styki przyłączeniowe, obluzowane przewody, uszkodzony transformator, uszkodzona instalacja.

Większość dzwonków ma zainstalowany transformator, który obniża napięcie do 6-30V. Czasem jednak napięcie może być rzędu 220V. Zawsze warto zmierzyć napięcie miernikiem.

W sytuacji uszkodzonego przycisku należy przycisk rozkręcić i za pomocą wkrętaka zewrzeć styki. Jeśli dzwonek zadzwoni to należy wymienić przycisk. Jeśli nie zadzwoni należy przeczyścić styki, np. papierem ściernym, ewentualnie pokusić się o pokrycie warstwą preparatów poprawiających przewodność styków i ponownie sprawdzić. Jeśli nie zadzwoni to przyczyn uszkodzenia musisz szukać u podstaw transformatora.

Jeśli dysponujesz miernikiem, to za jego pomocą sprawdź obwód na wyjściu transformatora, korzystając ze skali woltomierza w układzie zwarcia. Nie należy używać amperomierza, gdyż jego prawidłowy odczyt jest możliwy w połączeniu szeregowym przy obciążeniu. Wówczas łatwo uszkodzić miernik.

Jeśli woltomierz nie zarejestruje napięcia musisz wymienić transformator. Aby to zrobić musisz wyłączyć napięcie na tablicy rozdzielczej. Kiedy się już upewnisz, że napięcia już nie ma, możesz rozłączyć transformator. 

Polecamy: Jak zamontować oprawy podsufitowe

Aby go wymienić najlepiej zabierz uszkodzony model do sklepu elektronicznego, aby kupić właściwy.

W sytuacji, gdy po wymianie transformatora dzwonek nadal nie działa awaria może być spowodowana samym mechanizmem dzwonka. Należy wyłączyć zasilanie główne a następnie styki przyłączeniowe. Po tej czynności upewnij się, że przewody zostały prawidłowo podłączone. Przetestuj dzwonek.

Jeżeli dzwonek nie dzwoni podłącz dzwonek bezpośrednio do transformatora, jeżeli dzwonek zadzwoni to na pewno uszkodzone były przewody. Jeżeli wszystkie czynności nie dały rezultatów, należy kupić nowy dzwonek.

Czytaj także: Wymiana drzwi wejściowych

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama