reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak wymienić płytkę ceramiczną?

Jak wymienić płytkę ceramiczną?

Wymiana płytki to trudna naprawa ze względu na trudność doboru takiej same płytki.

Płytki wysyłane są partiami i kolor, który uzyskują jest niepowtarzalny, dlatego należy się postarać, aby wybrać płytkę bardzo zbliżoną kolorystycznie i wzorcowo do pierwotnego elementu. Najlepiej jest wziąć płytkę jako wzorzec.

Będąc w sklepie należy kupić klej do płytek, i dodatkowo zaprawę oraz grunt. Pracę wymiany należy rozpocząć od usunięcia fugi i spoiny wokół zniszczonej płytki. Za pomocą przecinaka lub dłuta należy usunąć zniszczoną płytkę. Należy przy tym uważać, aby nie zniszczyć płytek sąsiadujących. Jeśli płytka nie da się podważyć należy ją rozbić na drobne kawałki. Za pomocą dłuta, lub przecinaka należy usunąć stary klej i zaprawę spod wyjętej płytki. Ta czynność jest stosunkowo pracochłonna i zależy od ilości kleju użytej w poprzednim układaniu, ale ten etap jest ważny, gdyż w dużej mierze rzutuje na integralność całej podłogi z nową płytką.

Jeśli to możliwe należy dodatkowo podkuć część jastrycha cementowego.

Następnie należy nałożyć klej na płytkę i włożyć ją w miejsce poprzedniej, usuniętej płytki i docisnąć, ale należy pamiętać że dno musi być dobrze oczyszczone i zagruntowane w celu wyrównania chłonności podłoża.

Uzupełnianie usterki płytką z naniesionym klejem wymaga zadbania o dokładne dopasowanie, ponieważ istniejąca podłoga nie nadaje się raczej do regulacji.

Po wyschnięciu, czyli po około 24 h należy nałożyć fugę w wolne miejsca wokół płytki. Za pomocą wilgotnej gąbki należy usunąć nadmiar i wygładzić całość. Należy odczekać około 15 minut, aż fuga wyschnie.

Polecamy: Jak płytka ceramiczna może zmienić podłogę drewnianą

Po tym czasie można pomalować fugę specjalnym lakierem do fug - impregnatem, który zapobiega wypłukiwaniu fugi podczas mycia płytek, a także chroni przed odbarwieniem. Ponadto nie tworzy się kamień i pleśń i inne naloty, gdy płytka jest w stałym kontakcie z wodą.

Czytaj także: Jak naprawić podłogę z płytek PCV

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama