reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak zainstalować karnisz?

Jak zainstalować karnisz?

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór karniszy. Karnisze są nie tylko ozdobą Twoich okien, ale spełniają często funkcje użytkowe – służą do przesuwania firan czy zasłon.

W wielu domach czynności te wykonywane są wielokrotnie dlatego ważny jest wybór odpowiedniego karnisza, by te codzienne czynności nie sprawiały Ci trudności.
Dostępne są zarówno karnisze bardzo proste w formie, np. pręty czy drążki, wykonane z różnorodnych materiałów, np. drewna, metalu czy tworzywa sztucznego. Są również bardziej skomplikowane, np. wygięte szyny z linką, która służy do przesuwania zasłon czy firan.

Główne typy karniszy spotykane w sklepach to karnisze rozsuwane, które mają wsporniki na końcach, karnisze rozporowe oraz karnisze z linką do przesuwania, gdzie obok wsporników występuje też mechanizm przesuwania linki.
Wybierając karnisz do domu kieruj się nie tylko względami estetycznymi, ale również funkcjonalnością danego karnisza czy też rodzajem ściany do której będziesz go montował.

Jeżeli masz do zainstalowania karnisz po obu stronach okna będą w tym celu potrzebne ci następujące narzędzia: wiertarka, młotek oraz wkrętak płaski lub krzyżakowy.

Najpierw przymocuj wsporniki drążka po obu stronach okna. Pamiętaj, aby nie znalazły się one zbyt blisko ościeżnicy.

Zwróć też uwagę na rodzaj ściany, gdyż ściany gipsowo - kartonowe nie utrzymają takiego ciężaru.

Polecamy: Jak naprawić uszkodzone krzesło

Zaznacz następnie miejsca mocowania wsporników, np. za pomocą ołówka a potem wiertarką wywierć otwory. Pamiętaj jednak, by były one mniejsze niż wkręty mocujące. Następnie przykręć wsporniki.

Gdybyś kupił pręt dłuższy niż 120 cm wówczas warto zainstalować dodatkowy wspornik na środku pręta.

Kolejną czynnością jest ustalenie długości pręta (w przypadku kiedy karnisz jest rozsuwany) i zmocowanie go we wspornikach.

Czytaj także: Jak i czym poziomować

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W wielu domach czynności te wykonywane są wielokrotnie dlatego ważny jest wybór odpowiedniego karnisza, by te codzienne czynności nie sprawiały Ci trudności
W wielu domach czynności te wykonywane są wielokrotnie dlatego ważny jest wybór odpowiedniego karnisza, by te codzienne czynności nie sprawiały Ci trudności

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria prawna LEXBRIDGE

Kancelaria LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. jest obecna na rynku od 2006 roku. Zespół kancelarii prowadzi sprawy przedsiębiorców i osób indywidualnych. Znaczną część jego aktywności obejmują spory sądowe prowadzone w sądach powszechnych na obszarze całej Polski i we wszystkich instancjach. Kancelaria reprezentuje również Klientów w postępowaniach przed Sądem Najwyższym i sądami administracyjnymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama