reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak i czym poziomować?

Jak i czym poziomować?

Poziomowanie to ważny element prac remontowych. Ludzie lubią harmonię kątów i krawędzi dlatego poprawiają krzywo zawieszone obrazy. Ponadto półki, które nie trzymają poziomu nie tylko psują efekt estetyczny – są również niepraktyczne.

Przy pracach remontowych zetkniesz się z poziomowaniem mniejszych i większych elementów. W zależności od gabarytów poziomowanych przedmiotów będziesz potrzebował małej (około 60 cm) poziomicy lub znacznie dłuższej – ponad metrowej.

Do prac remontowych wykorzystywane są mniejsze i większe poziomice tradycyjne o pęcherzyku powietrza wskazującym poziom, jak również poziomice laserowe, które można zamontować do zwykłej poziomicy, poziomice wodne z czujnikiem elektronicznym. Do określania pionu nadal w powszechnym użyciu pozostaje pion ciężarkowy – bardzo proste urządzenie złożone z linki zakończonej ciężarkiem ze szpicem.

Poziom wskazany przez poziomice odnosi się nie tylko do odcinka równego długości narzędzia, ale do linii trzy- a nawet czterokrotnie dłuższej. Jednak dokładniejszy pomiar daje zawsze poziomica dłuższa. A jak poziomować naprawdę duże odległości?

Możesz użyć bańki pomiarowej, którą zawieszasz na lince rozpiętej między oddalonymi punktami pomiarowymi. Nie jest to jednak pomiar dokładny. Lepsze rezultaty uzyskasz stosując poziomice wodną.

Poziomica wodna to giętka plastikowa rura wypełniona płynem. Jej zasada działania opiera się na obserwacji zachowania cieczy w naczyniach połączonych – ciecz przyjmuje w nich jeden poziom. Stosując to narzędzie możesz określić ten sam poziom na elementach odległych od siebie nawet o 10m.

Polecamy: Jakich narzędzi pomiarowych będziesz potrzebował

Ten sam poziom między oddalonymi obiektami, np. podstawą i górą ściany możesz wyznaczyć za pomocą linki traserskiej.

Nie zapominaj też o używaniu pionu ciężarkowego – pomoże Ci on prawidłowo wyznaczyć linię, np. między rogiem obudowywanej wanny a podłogą

Czytaj także: Jak zainstalować karnisz

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama