| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Czy wiesz jak usunąć plamy z tłuszczu?

Czy wiesz jak usunąć plamy z tłuszczu?

Plamy z tłuszczu są jednymi z najczęściej pojawiających się na naszych ubraniach i na ubraniach naszych dzieci. Dzieje się tak dlatego, że większość z nich to plamy z jedzenia – tłustych sosów, mięs czy zup. Mimo że proszki do prania i odplamiacze oferowane na rynku są coraz lepsze, nie zawsze dają radę tłuszczowi. Oto kilka domowych sposobów na pozbycie się palm.

Z materiałów wełnianych usuwamy plamę posypując ją obficie talkiem, podłożyć pod plamę i na plamę ligninę i przyłożyć coś ciężkiego, np. książki. Czekamy półtorej godziny i zmieniamy podkładki i szmatką zbieramy talk, a posypujemy nowym i znowu obciążamy. Powtarzamy to ok. 3-4 razy.

Z materiałów bawełnianych najlepiej jest usunąć plamy po tłuszczu nakładając na nią mieszankę benzyny i substancji zwanej magnezją. Po ok. 2-2,5 godz. usuwamy proszek suchą ściereczką i posypujemy miejsce po nim talkiem, a po 30 min pierzemy całość.

Z materiałów zamszowych i kożuchów plamy po tłuszczu usuwamy posypując talkiem i zostawiając na całą dobę. Jeśli to nie pomoże kawałek materiału w tym samym kolorze co ubranie moczymy w benzynie i lekko przecieramy.

Ze skóry usuwamy nakładając na chwilę plamę papkę z gliny i wody i wypolerować delikatnie.

Ze sztucznych włókien plamę zmywamy ciepłą wodą pomieszaną z mydłem, w której moczymy gąbkę. Na koniec plamę posypujemy talkiem.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »