| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Czy wiesz jak wyczyścić zapchany zlew?

Czy wiesz jak wyczyścić zapchany zlew?

Zapchany zlew jest bez wątpienia problemem bardzo częstym. Zobacz, jak go oczyścić!


 Nie wrzucaj do zlewu resztek jedzenia, gruzu ani innych ciężkich, dużych i nierozpuszczalnych przedmiotów. Jeśli mimo to zlew będzie się zapychał możesz kupić środki chemiczne udrażniające zlew. Najpopularniejszym jest Kret.

 Możesz użyć przepychaczki. To urządzenie, o gumowej podstawie i drewnianym drążku przepchnie zator do dalszej części rury, o większej średnicy. Jednak pamiętaj, że takie oczyszczanie może spowodować zatkanie rury, a wtedy niezbędna będzie pomoc hydraulika. Gumowy kielich przykładamy do odpływu a następnie próbujemy go udrożnić. Jeśli zanieczyszczenia wypłyną do umywalki musimy je koniecznie wyłowić.

Jeśli zatkał się syfon można go bez problemu odkręcić i wyjąć zawartość uniemożliwiającą swobodny przepływ wody. Dobrze podstawić pod odkręcany syfon wiaderko lub miedniczkę – pamiętaj, że w syfonie zawsze jest trochę wody!

 Użyj spirali – jest to drut połączony z korbką. Wprowadzasz go do odpływu i zaczynasz kręcić korbką, dzięki czemu zagięty drut wchodzi coraz głębiej. Gdy trafi na zator rozbije go. Pamiętaj jednak, żeby używać tego sprzętu delikatnie, tak aby nie uszkodzić rur.

Aby zapobiec zapchaniu się odpływu wody dobrze jest raz na jakiś czas bez widocznej potrzeby czyścić kran środkami chemicznymi.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »