reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Remont

Czy wiesz jak wyczyścić wełnianą odzież naturalnymi środkami?

Aktualizacja: 15.06.2010

Często zdarza się, że nasza wełniana odzież się przybrudzi – niekiedy mniej, innym razem bardziej. Nie zawsze chcemy te przybrudzenia likwidować środkami chemicznymi, dlatego uciekamy się do naturalnych sposobów. Które z nich są najbardziej skuteczne? »

Czy wiesz jak usunąć plamy z tłuszczu?

Aktualizacja: 15.06.2010

Plamy z tłuszczu są jednymi z najczęściej pojawiających się na naszych ubraniach i na ubraniach naszych dzieci. Dzieje się tak dlatego, że większość z nich to plamy z jedzenia – tłustych sosów, mięs czy zup. Mimo że proszki do prania i odplamiacze oferowane na rynku są coraz lepsze, nie zawsze dają radę tłuszczowi. Oto kilka domowych sposobów na pozbycie się palm. »

Czy wiesz jak usunąć plamy po herbacie i kawie?

Aktualizacja: 15.06.2010

Bezskutecznie walczysz z plamami z kawy lub herbaty? Sprawdź, jak najprościej je usunąć! »

Czy wiesz jak zmyć plamy po białku i żółtku?

Aktualizacja: 15.06.2010

Plamy z jaj wbrew pozorom nie są łatwe do usunięcia. Tym bardziej, że plamy z białek powinno się usuwać inną metodą niż plamy z żółtek, ponieważ mają inny skład. Jeśli więc Twój proszek sobie z nimi nie poradził podajemy skuteczny sposób: »

Czy wiesz jak wyczyścić wełnianą odzież środkami chemicznymi?

Aktualizacja: 15.06.2010

Co zrobić, jeśli zabrudzimy czymś nasze ulubione ubranie? Czy istnieją skuteczne metody na usuwanie plam z wełnianej odzieży? »

Czy wiesz jak usunąć plamy z mleka i z lodów?

Aktualizacja: 15.06.2010

Niekiedy zdarza się, że zalejemy swoje ulubione ubranie mlekiem albo wybrudzimy lodami. Najczęściej takie problemy mają mamy małych dzieci. Niestety nie każdy proszek jest w stanie usunąć takie plamy do końca i zostają ślady, które nie wyglądają estetycznie. Okazuje się, że proszek nie jest naszym ostatnim ratunkiem i że są jeszcze inne sposoby na usunięcie plam z mleka lub lodów. Jakie to sposoby? »

Czy wiesz jak prać ubrania z owczej wełny?

Aktualizacja: 15.06.2010

W czym można uprać sweter z naturalnej owczej wełny? Co zrobić, by był bardziej miękki? Jak suszyć, żeby się nie zniekształcił? Naturalna wełna owcza, z której wykonanych jest wiele swetrów, nie wymaga specjalnego prania. Jest jednak kilka trików, dzięki którym nasza wełniana odzież będzie puszysta. »

Czy wiesz jak prać na sucho?

Aktualizacja: 15.06.2010

Mogłoby się wydawać, że pranie jest możliwe tylko, gdy mamy wodę i detergenty. Ewentualnie, w ekstremalnych warunkach, można zrobić pranie bez proszku. Ale jak można coś uprać nie używając wody? To proste! Wystarczy tylko mąka. »

Czy wiesz jak wyczyścić wyroby z zamszu?

Aktualizacja: 08.06.2010

Zamsz wygląda pięknie jednak jest materiałem, który bardzo trudno wyczyścić. Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na pralnię chemiczną przeczytaj poniższe porady. »

Dlaczego twarda woda pozostawia osad w bojlerach, czajnikach i filiżankach?

Aktualizacja: 02.06.2010

To czy woda jest twarda czy nie wynika z obecności w niej składników mineralnych, głównie węglanów, wodorowęglanów, chlorków, siarczanów VI, krzemianów wapnia i magnezu. »

Czy wiesz dlaczego tak ważne jest składowanie, segregacja i utylizacja śmieci?

Aktualizacja: 10.06.2010

Corocznie ludzie na całym świecie wyrzucają miliardy ton śmieci. Jednak nie wszystkie te odpadki są bezużyteczne. Niektóre materiały nadają się do przeróbki a inne można spalić, żeby uzyskać energię. »

Czy wiesz jak usunąć nieprzyjemne zapachy z lodówki?

Aktualizacja: 27.08.2010

Jeżeli nasza lodówka śmierdzi (nawet jeżeli nie przechowujemy w niej aktualnie świątecznego bigosu ani śledzików w cebuli) nie musimy od razu jej wyrzucać. Spróbujmy usunąć ten nieprzyjemny zapach. »

Czy wiesz jak uzyskać efekt pięknie wymytych okien?

Aktualizacja: 15.06.2010

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest kolejność czyszczenia okien. Powinniśmy również brać pod uwagę to, o jakiej porze dnia są one najbardziej nasłonecznione. Na niedoświetlonych powierzchniach łatwo można przeoczyć smugi, które zniweczą efekt naszej pracy. »

Czy wiesz jak dbać o dywany, żeby były piękne?

Aktualizacja: 02.06.2010

Żeby dywan był piękny musi być przede wszystkim czysty i pachnący. Zobacz, jak łatwo go wyczyścić, jeśli dojdzie do zabrudzeń! »

Czy wiesz jak wyeliminować nieprzyjemny zapach obuwia?

Aktualizacja: 27.08.2010

Wielu znajomych często zastanawia się, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów. Upranie ich, często nie przynosi pożądanego rezultatu. Podobnie próba zastosowania perfum lub odświeżaczy powietrza. Oto sprawdzony sposób. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama