| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Wnętrza komercyjne > Hotel Narvil nad Narwią inspirowany naturą

Hotel Narvil nad Narwią inspirowany naturą

Hotel Narvil został oddany do użytku kilka miesięcy temu, położony jest nad Narwią, zaledwie 40 km od Warszawy. W hotelu Narvil do dyspozycji gości zostało oddanych 330 pokoi, restauracja, bary, basen, sauna, łaźnia, a także sala fitness, kręgielnia, sala do squasha i bilardu. Hotel został zaprojektowany w oparciu o naturę.

Modułowe sufity zastosowano więc m.in. w częściach ogólnodostępnych, wszędzie tam, gdzie przebywać może wiele osób jednocześnie, jak ciągi komunikacyjne, hole oraz toalety. Wykorzystana w tych wnętrzach linia charakteryzuje się najwyższymi parametrami w zakresie pochłaniania dźwięku (klasa A, współczynnik αw 1,00). W efekcie osoby przebywające tu nie przeszkadzają sobie wzajemnie, a odgłosy przemierzania korytarzy, czy pracy recepcji nie są uciążliwe dla innych gości. Spokój zapewnia więc atmosferę luksusu i wypoczynku na najwyższym poziomie.

Doskonała koncepcja przestrzenna części wspólnych obiektu to zaledwie jednak połowa sukcesu. O samopoczuciu klientów decyduje również jakość obsługi, komfort i cisza w pokojach. Inwestor zdecydował się więc na zastosowanie akustycznych sufitów podwieszanych także w poszczególnych apartamentach hotelowych.

Zobacz także: Jak powinna wyglądać ergonomiczna przestrzeń pokoju hotelowego?

– To nowe podejście do aranżacji wnętrz w pokojach. Dotychczas nie stosowano tu sufitów modułowych, a jedynie wykończenia z twardych materiałów jak np. gips. Jednak użycie takich technologii przyczynia się do wysokiego poziomu pogłosu w pomieszczeniu, i przenikaniu dźwięków między pokojami – zauważa Andrzej Skrzypczak, dyrektor sprzedaży firmy Rockfon.

Zobacz także: Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu łazienek hotelowych?

Na spotkanie biznesowe

Odpowiedni komfort akustyczny potrzebny jest jednak nie tylko do relaksu. Nie trudno sobie wyobrazić, jak hałas, dźwięki dobiegające z sąsiedniej sali, czy zbyt duży pogłos w pomieszczeniu, który powoduje, że nie jesteśmy w stanie dokładnie zrozumieć co mówi druga osoba, mogą wpłynąć na wynik spotkania biznesowego. Im więcej elementów zakłócających, tym gorszy efekt spotkania. Także ten element wzięto pod uwagę w hotelu Narvil. W salach konferencyjnych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt audiovideo nie zabrakło też sufitów podwieszanych regulujących akustykę pomieszczeń. Tu zastosowano moduły cechujące się wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięku i zapewniają optymalny klimat wewnętrzny. Przestrzeń konferencyjna hotelu to w sumie blisko 4 tys. m kw. A nazewnictwo poszczególnych sal przywodzi skojarzenia z naturą i wodą: Nil, Kongo, Missisipi.

W hotelu Narvil dużo jest przeszkleń, obiekt jest więc doskonale doświetlony. Dodatkowym efektem jaki uzyskali projektanci jest kolejne odwołanie do otaczającej natury – w dużych, szklanych powierzchniach widzimy odbicie lasu. Poziom doświetlenia ważny jest zarówno w trakcie biznesowych spotkań i eventów, jak i w pokojach. Wpływ na to mają również gładkie, białe powierzchnie sufitów. W tych miejscach, gdzie zastosowano moduły Rockfon poziom odbicia światła wynosi ponad 80 proc.

Zobacz także: Jaką tapetę wybrać do wnętrza hotelowego?

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Hotel Narvil - spa.
Hotel Narvil - spa.

Hotel Narvil.
Hotel Narvil.

Hotel Narvil - basen.
Hotel Narvil - basen.

Hotel Narvil - hol.
Hotel Narvil - hol.

Hotel Narvil - basen.
Hotel Narvil - basen.

Hotel Narvil - sala konferencyjna.
Hotel Narvil - sala konferencyjna.

Hotel Narvil - toaleta.
Hotel Narvil - toaleta.

Hotel Narvil - hol.
Hotel Narvil - hol.

Hotel Narvil - toaleta.
Hotel Narvil - toaleta.

Hotel Narvil - hol.
Hotel Narvil - hol.

Hotel Narvil - restauracja.
Hotel Narvil - restauracja.

Hotel Narvil - hol.
Hotel Narvil - hol.

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Redlicki

Aplikant radcowski w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »