| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Style > Dekoracje ręcznie robione

Dekoracje ręcznie robione

Dekoracje ręcznie robione są coraz bardzie pożądane i poszukiwane, wpływa na to ich niezwykły walor artystyczny. Dekoracje ręcznie robione wyróżniają się na tle przedmiotów pochodzących z masowej produkcji.

Handmade

Praktycznie w każdym mieście spotykamy sklepy i stoiska oferujące rozmaite dekoracje ręcznie robione. W wielu miejscowościach żywa jest także tradycja organizacji cyklicznych jarmarków. Sezon wakacyjny i inaugurująca go Noc Świętojańska szczególnie sprzyjają imprezom, które prezentując folklor danego regionu, są jednocześnie okazją do zakupu różnorodnych dekoracji ręcznie robionych, nie zawsze związanych bezpośrednio z tym folklorem. Ważne jest, aby rękodzieło było rzeczywiście wykonane ręcznie i wyróżniało się spośród wyrobów, które możemy nabyć każdego dnia w dowolnym sklepie.

– Jednym z najistotniejszych wyznaczników szeroko pojętej twórczości jest jej niezależność od kanonów narzucanych przez tzw. znawców sztuki.podkreśla rzeźbiarz, Michał Wojciech Osuch – Mówi się, że sztuka jest wolnością, a zarazem często zamyka się ją w ściśle określone ramy.

Tymczasem nawet przedmioty codziennego użytku mogą być efektem prawdziwej artystycznej wizji, pod warunkiem jednak, że obok atrakcyjnego wizualnie wyglądu mają w sobie pewną unikatowość.

Zobacz także: Jak zaaranżować kuchnię w stylu wiktoriańskim?

Sztuka użytkowa

Oryginalność idąca w parze z estetyką i pragmatyzmem to elementy współczesnej sztuki użytkowej, które w dużym stopniu decydują o jej ogromnej popularności. Dlatego także niektóre przedsiębiorstwa chętnie korzystają z pomocy artystów, dostosowując swą ofertę do indywidualnych potrzeb klientów.

– Wytwarzanie szkła jest specyficzną dziedziną gospodarki, która łączy w sobie produkcję przemysłową, rzemiosło oraz sztukę. zauważa Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szkła dekoracyjnego i architektonicznego

 – Dlatego niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wazonami, paterami, meblami czy z większymi formami architektonicznymi, możemy im nadawać różnorodne kształty i barwy, dostosowane do gustu osoby zamawiającej. Na powierzchnię wybranego elementu dekoracyjnego wykwalifikowany artysta plastyk może przy tym nanieść dowolny wzór, inspirowany własnym pomysłem lub propozycją klienta.

Zobacz także: Lniane tkaniny w mieszkaniu: styl francuski

Oczami wyobraźni

Materiał wykonania dekoracji ręcznie robionej powinien oczywiście odpowiadać całej aranżacji pomieszczenia, w którym zamierzamy ją umieścić. Obok szkła, które pasuje praktycznie wszędzie, popularne są wyroby z drewna oraz różnych odmian kamienia czy metalu. Istnieje przy tym wiele technik tworzenia, właściwych dla danego surowca i koncepcji autora. Wybierając gotowy produkt lub decydując się na zamówienie zupełnie nowego, warto oczami wyobraźni widzieć go wśród pozostałych elementów wystroju. Można też pozwolić sobie na chwilę improwizacji i dopiero później oceniać efekty. Najważniejsze, by nie przekroczyć jednej z najniebezpieczniejszych, także dla sztuki użytkowej granic… granicy kiczu.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dekoracje ręcznie robione są coraz bardzie pożądane i poszukiwane, wpływa na to ich niezwykły walor artystyczny. Dekoracje ręcznie robione wyróżniają się na tle przedmiotów pochodzących z masowej produkcji. Fot. Villa Glass Studio
Dekoracje ręcznie robione są coraz bardzie pożądane i poszukiwane, wpływa na to ich niezwykły walor artystyczny. Dekoracje ręcznie robione wyróżniają się na tle przedmiotów pochodzących z masowej produkcji. Fot. Villa Glass Studio

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »