| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Style > Jak zaaranżować wnętrze podzielone kolumnami?

Jak zaaranżować wnętrze podzielone kolumnami?

Kolumna w przestrzeni mieszkania, niezależnie od swojego kształtu jest elementem zaburzającym optyczną konstrukcję wnętrza. Aranżując wnętrze podzielone kolumnami, powinniśmy zrównoważyć obie strony.

Jak kolumna wpływa na przestrzeń we wnętrzu?

W budynkach wielopiętrowych i w domach lub w mieszkaniach z zaadaptowanym poddaszem, kolumny są często występującymi elementami wnętrza. Ich głównym zadaniem jest podparcie pionu i podtrzymanie ciężaru budynku. Poza tą praktyczną stroną, kolumna w pomieszczeniu zupełnie zmienia wizerunek wnętrza. Szczególnie, jeśli do czynienia mamy z otwartą przestrzenią. W takim przypadku, podpórki zaburzają optyczną równowagę wnętrza. Mogą albo bardzo pomóc w usystematyzowaniu wizerunku albo zupełnie odwrócić przebieg linii. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku wnętrz z kolumną, umiejętnie dopasować resztę aranżacji. Umeblowanie pomieszczenia, powinno równoważyć dwie strony aranżacji ze sobą.

Zobacz także: Jak dobrze zorganizować przestrzeń w szafie?

Kolumny powinny być włączone w całość aranżacji

Przygotowując projekt aranżacji wnętrza, w przypadku kolumn, nie powinniśmy ich zupełnie pomijać. Włączenie tej części wnętrza, do wystroju jest koniecznością! Należy przy tym, jednak pamiętać o rozgraniczeniu wystroju ścian i kolumny. Istnieją dwie możliwości. Możemy potraktować ten element wnętrza, jako część łagodzącą wystrój. Wówczas, przy mocnym kolorze ścian, kolumnę pozostawiamy w jasnej, niekolidującej z resztą tonacji. Jeśli jednak chcemy, aby kolumna stała się atrakcyjnym dodatkiem do wystroju, postawmy na mocny, nasycony, kontrastujący kolor. Odcienie ścian, powinny być wtedy bardziej uniwersalne. Dobrze będzie wyglądało zestawienie beżu na ścianach i koloru pomarańczowego bądź zielonego na kolumnie.

Zobacz także: Jak spójnie zaaranżować dwupoziomowe mieszkanie w bloku?

Potraktuj kolumny, jak przestrzeń do dekoracji

Jeśli pozwalamy sobie na nutę ekstrawagancji w aranżacji wnętrz, powinniśmy wykorzystać kolumnę do dekoracji wnętrza. Fantazyjne wzory, namalowane na tej okrągłej powierzchni, będą wspaniałym dodatkiem do wystroju. Jeśli podpórka jest w kształcie prostopadłościanu, radzimy wykorzystać ją do stworzenia domowej galerii zdjęć. Z pewnością będzie to najbardziej atrakcyjny element wystroju.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przygotowując projekt aranżacji wnętrza, w przypadku kolumn, nie powinniśmy ich zupełnie pomijać. Włączenie tej części wnętrza, do wystroju jest koniecznością! Fot. Excellent
Przygotowując projekt aranżacji wnętrza, w przypadku kolumn, nie powinniśmy ich zupełnie pomijać. Włączenie tej części wnętrza, do wystroju jest koniecznością! Fot. Excellent

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »