| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Style > Jak wyglądają etapy pracy z projektantem wnętrz?

Jak wyglądają etapy pracy z projektantem wnętrz?

Pomoc projektanta wnętrz przy ustalaniu aranżacji, może okazać się nieoceniona. Pamiętajmy, że płacąc za pracę z projektantem wnętrz, możemy wymagać pomocy, do samego końca realizacji projektu.

Jak przygotować się do spotkania?

Do projektanta wnętrz udajemy się najczęściej, w sytuacji gdy nie mamy pomysłu na zaaranżowanie przestrzeni, w której żyjemy. Zdarza się również, że nasze wizje wymagają jedynie szlifu i małych przeróbek. Jeśli zależy nam na tym, żeby końcowy efekt wspólnej pracy z ekspertem, był jak najbliższy naszych oczekiwań, powinniśmy przygotować się do pierwszego spotkania. Nastawmy się na tego typu rozmowę w pozytywny sposób. Nie traktujmy projektanta wnętrz i jego pomysłów, jako ingerencji w naszą wizję. To osoba, której płacimy za to, że pomaga nam jak najlepiej zaprojektować nasze mieszkanie. Zanim umówione spotkanie dojdzie do skutku, zastanówmy się nad kilkoma sprawami:

Zobacz także: Aspekty pracy architekta – projektanta wnętrz

1. Budżetem, jakim dysponujemy na remont i aranżację mieszkania.

2. Kolorystyką, w jakiej czujemy się najlepiej. 

3. Meblami, które powinny znaleźć się w projektowanej przestrzeni.

4. Naszymi preferencjami co do stylu, w jakim ma być zaaranżowane wnętrze.

5. Możliwością zmiany instalacji w pomieszczeniu.

6. Tym, czego chcielibyśmy za wszelką cenę w wystroju uniknąć.

Zobacz także: Najczęstsze problemy w kontaktach między klientem a architektem wnętrz

Schemat pracy

Pierwszy kontakt z projektantem wnętrz, to luźna rozmowa na temat projektowanego wnętrza. Im lepiej będziemy umieli określić styl, w jakim ma być mieszkanie, tym łatwiej będzie się nam współpracowało z ekspertem. Następnie projektant przygotuje dla nas kilka wstępnych koncepcji aranżacji wnętrza. Po zaakceptowaniu jednej z nich, powinniśmy otrzymać wykonaną w 3D wizualizację. Po ewentualnym naniesieniu przeróbek na projekt, do ustalenia zostaną nam szczegóły wystroju. Efektem naszej pracy z projektantem, powinien być szczegółowo rozrysowany i opisany plan aranżacji. Zazwyczaj projektant wnętrz do samego końca pozostaje do naszej dyspozycji. Nawet w trakcie instalowania mebli.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK