| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Style > Czy wiesz jakie są nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz?

Czy wiesz jakie są nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz?

Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Szybkie tempo przemian, charakterystyczne dla początku XXI wieku, zmusza do elastyczności, przygotowuje na kolejne niespodzianki, również w postrzeganiu naszego najbliższego otoczenia, dlatego też pojawiają się nowe tendencje w kształtowaniu przestrzeni.

Wystawy i targi – kolebka nowych pomysłów

Do najważniejszych wydarzeń, prezentujących aktualne tendencje w projektowaniu wnętrz, najnowsze trendy w meblarstwie, jak również awangardowe propozycje twórców designu, zaliczyć można liczne wystawy, prezentacje na targach wzornictwa i wyposażenia wnętrz.

Wydarzenia te, odbywające się kilka razy w roku, w większych europejskich miastach, między innymi w Mediolanie, Paryżu, Kolonii, czy we Frankfurcie, wpisały się na stałe w kalendarz polskich projektantów, a także miłośników pięknych przedmiotów i sztuki użytkowej. Coraz częściej architekci wnętrz, projektanci wzornictwa i elementów wyposażenia odpowiadają na zaproszenia organizatorów imprez. 

Zobacz także: W jaki sposób efekty iluminacji stają się narzędziem architektów kreujących przestrzeń nocą?

Rzesze osób zainteresowanych sztuką projektowania odwiedzają wystawy w poszukiwaniu inspiracji, aby przywrócić wiarę w siłę piękna, zapoznając się z aktualnymi tendencjami w projektowaniu mebli oraz w modzie wnętrzarskiej. Towarzyszące prezentacjom dyskusje i spotkania pozwalają określić kierunki rozwoju rynku wyposażenia wnętrz, wpływają na tendencje w projektowaniu przestrzeni użytkowej.

Nowe trendy – stawiamy na optymizm

Wnętrza w nowym tysiącleciu stanowią wyraz optymistycznej postawy życiowej, są miejscem przeżywania przyjemnych chwil w gronie przyjaciół i rodziny, efektywnej pracy lub wygodnego wypoczynku. Różnorodność wykorzystywanych materiałów i bogactwo form elementów wyposażenia sprawiają, że bardziej niż kiedykolwiek wnętrze staje się odbiciem indywidualnych upodobań estetycznych.

Dążenie do swobody w wyrażaniu swojej osobowości, charakteryzuje się odrzuceniem tradycyjnych reguł i schematów projektowania wnętrz, na rzecz niekonwencjonalnych rozwiązań. Wnętrza budowane są na bazie prostego wzornictwa, pozbawione nadmiaru dekoracji, przystosowane do potrzeb użytkowników. Są mobilne i wielofunkcyjne. O wartości wnętrza coraz częściej decyduje czynnik wyzwolenia pozytywnych emocji, budowanie odpowiedniego klimatu za pomocą formy i koloru, w przestrzeni, która musi również spełniać funkcje użytkowe. 

Zobacz także: Funkcjonalne meble hotelowe - nowe tendencje

W otoczeniu starannie dobranych przedmiotów, dużą rolę odgrywa harmonijna kompozycja kształtów i barw, pozwala skierować uwagę na własne, indywidualne potrzeby. W ten sposób wnętrze staje się niemal nieodłączną częścią osobowości.

Można, zatem śmiało stwierdzić, że pierwszym krokiem architekta wnętrz jest zrozumienie odrębnych potrzeb każdego człowieka, użytkownik kształtowanej przestrzeni znajduje się w centrum zainteresowania, a jego preferencje wyznaczą kierunek twórczego działania projektanta. 

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

arch. wnętrz

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »