reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Porady internautów

Czy wiesz jak ustawić maksymalną liczbę trójwymiarowych okienek w systemie Windows Vista?

Aktualizacja: 22.10.2010

W systemie Windows Vista istnieją okienka 3D, które są efektownym zamiennikiem zamiennik dla znanej z poprzednich systemów funkcji ALT+TAB. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć ich liczbę według swoich upodobań. Zmniejszenie liczby okienek jest wskazane jeśli masz słaby komputer. »

Czy wiesz jak usunąć strzałki z ikonek skrótów na pulpicie w systemie Windows XP?

Aktualizacja: 22.10.2010

Gdy utworzysz skrót danego pliku, na ikonce w rogu pojawia się strzałka. W sumie pierdółka, która w niczym nie przeszkadza, ale jeśli cię denerwuje możesz ją łatwo zlikwidować. »

Czy wiesz jak zrobić ciekawy wygaszacz ekranu w systemie Windows Vista?

Aktualizacja: 22.10.2010

Użytkownicy systemu Vista zapewne nie są zadowoleni z oferowanych przez producenta wygaszaczy ekranu. nie ma tam raczej nic ciekawego, poza jednym - bańkami mydlanymi latającymi po ekranie. Jest sposób, aby go zmodyfikować i uzyskać fajniejszy efekt. Jaki? Przekonasz się gdy wykonasz wszystko według poniższej instrukcji. »

Czy wiesz jak wyłączyć PC Speaker w systemie Windows XP i Vista?

Aktualizacja: 22.10.2010

Czasami wyłączenie wszystkich dźwięków związanych z różnymi "Zdarzeniami" w systemie Windows XP i Vista sprawia, że zamiast domyślnych dźwięków systemu związanych z różnymi "zdarzeniami", słyszeć będziemy irytujące dźwięki z PC Speakera. Jeśli chcesz wyłączyć PC Speakera, postępuj zgodnie z instrukcją. »

Czy wiesz jak przyspieszyć działanie systemu Vista?

Aktualizacja: 21.10.2010

System Vista w porównaniu z XP chodzi jak żółw, a to dlatego, że zawiera sporo graficznych bajerów. Może są atrakcyjne wizualnie, ale szczerze mówiąc można się bez nich spokojnie obejść. Aby wyłączyć animowane efekty i tym samym przyspieszyć pracę systemu należy: »

Czy wiesz jak przywrócić stare sterowniki w systemie XP gdy po zainstalowaniu nowych zawiesza się komputer?

Aktualizacja: 21.10.2010

Czasami po zainstalowaniu nowych sterowników, np. do karty graficznej zawiesza się system. Można wrócić w takiej sytuacji do starych sterowników. Zastosuj się do poniższej instrukcji. »

Czy wiesz jak zmienić nazwę użytkownika w systemie Windows XP i Vista?

Aktualizacja: 21.10.2010

Chciałbyś zmienić nazwę użytkownika systemu XP lub Vista w twoim komputerze? Nic prostszego. Postępuj zgodnie z instrukcją. »

Czy wiesz jak wyłączyć tryb raportowania błędów w systemach Windows XP i Vista?

Aktualizacja: 21.10.2010

Gdy podczas korzystania z jakiejś aplikacji systemu Windows XP lub Vista pojawi się błąd, system automatycznie wysyła użytkownikowi komunikat z pytaniem, czy nie chce zgłosić błędu Microsoftowi. Denerwuje cię ta nadgorliwość systemu? Jeżeli tak, to zablokuj tryb raportowania błędów według poniższej instrukcji. »

Czy wiesz jak przedłuży okres korzystania z Visty za darmo i bez klucza aktywacyjnego?

Aktualizacja: 21.10.2010

Standardowo system Windows Vista działa bez podawania klucza przez 30 dni. Później trzeba niestety wykupić dostęp do pełnej wersji. Można jednak przedłużyć ten czas o 120 dni za darmo i bez klucza aktywacyjnego! »

Czy wiesz jak wyjść z trybu ograniczonej funkcjonalności bez rejestracji Visty?

Aktualizacja: 21.10.2010

Jeżeli w ciągu 30 dni od instalacji nie zaktywujesz systemu Windows Vista, system automatycznie przejdzie w tryb ograniczonej funkcjonalności, co w praktyce oznacza jedynie możliwość uruchomienia Internet Explorer i zakup Visty. Jest jednak sposób, aby to obejść i korzystać z pełnej wersji Visty. »

Czy wiesz jak przyspieszyć włączanie komputera?

Aktualizacja: 21.10.2010

Długie uruchamianie się komputera denerwuje chyba każdego, zwłaszcza gdy chcemy otworzyć go na moment, przerzucić coś z pulpitu na pendrive'a lub sprawdzić  w internecie i zamknąć. Samo uruchamianie systemu trwa dłużej niż to, co chcemy zrobić. Nie ma co się niecierpliwić i kląć na komputer, lecz zrobić małą modyfikację jednego pliku. W ten sposób można zaoszczędzić nawet 6 sekund przy włączaniu komputera. Sposób sprawdza się w systemie Windows XP. »

Czy wiesz jak wyświetlić zawartość własnego pulpitu w oknie?

Aktualizacja: 20.10.2010

Wyświetlanie zawartości pulpitu w oknie może ci znacznie ułatwić pracę na komputerze. Sposób sprawdziłam na Windows XP. Działa :D »

Czy wiesz jak zamknąć komputer jednym kliknięciem?

Aktualizacja: 20.10.2010

Zamykanie komputera trwa dłużej niż jego włączanie. Niejednego z nas to denerwuje, zwłaszcza kiedy się spieszymy. Możesz to sobie jednak znacznie uprościć, tworząc odpowiedni skrót. Działa w Windows XP. »

Czy wiesz jak dbać o żelazko?

Aktualizacja: 16.10.2010

Aby żelazko posłużyło nam przez lata, należy odpowiednio o nie zadbać. Oto kilka wskazówek, jak właściwie użytkować i konserwować żelazko. »

Czy wiesz jak uszczelniać okna, aby zatrzymać ciepło w mieszkaniu?

Aktualizacja: 14.10.2010

Uszczelnianie okien jest najtańszą i najskuteczniejszą metodą zatrzymywania ciepła w mieszkaniu. Jak pozalepiać wszystkie szpary w oknach, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz? »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Masterlease Polska

Firma leasingowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama