reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak dobrze ukryć pliki na swoim komputerze?

Czy wiesz jak dobrze ukryć pliki na swoim komputerze?

Masz sekrety? Pokażę Ci, jak ukryć je przed wścibskością Twoich domowników. Oczywiście w przypadku gdy mamy do czynienia z laikiem, sprawa jest niezmiernie prosta. Ja opiszę, jak wywieść w pole informatyka, któremu zapewne nieobce są techniki ukrywania plików.

Nie próbuj nawet walczyć na przestrzeni informatycznej. Zakładam, że Twój przeciwnik jest w tym lepszy od Ciebie. Musimy go wykiwać inaczej. Niech myśli, że znalazł coś, co Ty mozolnie ukryłeś, stosując dla niego prostą sztuczkę, podczas gdy Twój prawdziwy, wymagający sekretu plik będzie spoczywał bezpiecznie zupełnie gdzie indziej. Najpierw utwórz nowy folder na pulpicie. Nadaj mu jakąś mało widoczną nazwę, najlepiej apostrof: '

We właściwościach folderu zmień jego ikonę na pustą, tak jak pokazano na obrazku.

Teraz pozostaje Ci przenieść Twój folder w takie miejsce na pulpicie, aby jego nazwa była praktycznie niewidoczna. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zmień tapetę.

Gratulacje! Właśnie stworzyłeś niewidzialny folder, który bardzo łatwo wykryć i do schowania w nim naprawdę tajnych danych zupełnie się nie nadaje. A wiesz, po co? Aby Twój przeciwnik go znalazł i zaniechał dalszych poszukiwań. Twój prawdziwy, sekretny plik schowasz zupełnie gdzie indziej, a Twój przeciwnik nawet o tym nie pomyśli. Zanim to jednak zrobisz, spróbuj urealnić Twój niewidzialny folder. Wsadź tam jakieś rzeczy, które mógłbyś chcieć zachować w tajemnicy, jednak nie o dużej wadze, np. Twoje zdjęcie z jakimś chłopakiem, niby-Twoje wiersze i inne rzeczy, w zależności od Twojego wieku.

Teraz czas, aby ukryć prawdziwy plik. Wklej go do jakiegoś folderu ze zdjęciami. Zapamiętaj jego wagę

Zaznacz wszystkie pliki znajdujące się w folderze (Ctrl+a), a następnie trzymając wciśnięty Ctrl odznacz tyle zdjęć, żeby ich łączna waga była równa wadze pliku, który chcesz ukryć. Spakuj to programem WinRar. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć Twój plik, możesz wybrać opcję "Dodaj do archiwum..." i wpisać hasło, bez którego nie będzie można rozpakować pliku.

Po spakowaniu usuń Twój plik z folderu. Gdy będziesz go potrzebował, wystarczy, że rozpakujesz plik .rar. Najlepiej dla niepoznaki zrób tak ze wszystkimi innymi folderami ze zdjęciami.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama