reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak odkurzać dom szybko, cicho i higienicznie?

Czy wiesz jak odkurzać dom szybko, cicho i higienicznie?

Szybkie i dokładne odkurzanie to marzenie niejednej pani domu. Nowoczesne odkurzacze, mimo zaawansowanych funkcji usuwania kurzu, nie gwarantują stuprocentowej czystości. Możną ją jednak osiągnąć montując w domu centralny odkurzacz. Urządzenie to usuwa kurz oraz niewidoczne dla oka roztocza i inne drobnoustroje, wydalając je na zewnątrz budynku, podczas gdy w tradycyjnych odkurzaczach część drobnoustrojów i kurzu wraca poprzez wydmuch do pomieszczenia.

Planując remont lub budowę nowego domu warto pomyśleć o montażu centralnego odkurzacza. Jest to sieć rur podłączonych do stacjonarnego odkurzacza zlokalizowanego w osobnym pomieszczeniu. W wybranych pomieszczeniach montujemy gniazdka do węża ssącego. Odkurzacz uruchamia się zdalnie przez włożenie węża do gniazda albo wyłącznikiem zainstalowanym na wężu.

System ma wiele zalet: całe powietrze z kurzem i drobnoustrojami jest całkowicie usuwane z budynku na zewnątrz, więc nie ma wtórnego zanieczyszczania pomieszczeń. Szczególnie powinni pomyśleć o odkurzaczu centralnym osoby uczulone na kurz. Urządzenie jest ciche, bo silnik pracuje w oddzielnym pomieszczeniu poza domem. Jest bardzo wygodny, bo nie trzeba poprzenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Zbiornik na kurz wystarczy opróżnić raz na kwartał.

Można go wykorzystać także do usuwanie popiołu z kominka, gruzu po remontach, mycia okien, zbieranie rozlanych płynów, a także wytrzepać dywan, tapicerkę meblową czy oczyścić sierść zwierząt. Wystarczy zmienić końcówkę odkurzacza.

Ceny odkurzacza centralnego wahają się od 1,5 tys. zł do nawet 7 tys. zł w zależności od modelu.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama