| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak przywrócić usunięte pliki ?

Czy wiesz jak przywrócić usunięte pliki ?

Każdemu z nas co najmniej raz zdarzyło się utracić ważne pliki. Cóż zrobić – trzeba żyć dalej. Niekoniecznie. Niektóre z nich da się przywrócić, wszystko zależy od tego jak zostały usunietę i jakich narzędzi użyjemy aby je odzyskać.

Wbrew pozorom odzyskanie przypadkowo usuniętych plików nie wymaga posiadania laboratorium. Jest to proces stosunkowo prosty jeśli wiemy co należy zrobić. Po pierwsze potrzebujemy odpowiedniego programu.

Jednym z najczęściej używanych przez internautów jest Recuva. Stosunkowo dobra aplikacja, co ważne darmowa umożliwi nam odzyskanie danych (zdjęć, dokumentów, muzyki). Aplikacja jest przy tym szybka więc nie stracimy całego dnia odzyskując jeden utracony plik.

Po pobraniu programu z jednego z licznych serwisów z darmowym oprogramowaniem musimy zainstalować go na swoim dysku. Program Recuva jest dostępny w języku polskim więc jego obsługa nie powinna stanowić większego problemu.

Gdy już uruchomimy program, możemy przystąpić do przywracania plików.. Najlepiej jak ich usunięcie miało miejsce całkiem niedawno, wtedy prawdopodobieństwo, że przywracanie plików będzie możliwe wzrasta. Odzyskanie danych po formacie dysku jest bardziej skomplikowane i wymaga innych (płatnych i niezbyt tanich) aplikacji.

Gdy już wiemy czy nasze dane da się przywrócić wybieramy jaki typ plików chcemy odzyskać, spośród kilku dostępnych: Obrazy, Muzyka, Dokumenty, Wideo, Emaile, Inne. Dalsze kroki są już bardzo proste. Z opcji programu wybieramy typ plików np. „Obrazy”, a następnie wybieramy miejsce, gdzie pliki były przetrzymywane.

Program poinformuje nas, że rozpoczyna przygotowanie procesu wyszukiwania. Wystarczy tylko kliknąć „Start” Po chwili naszym oczom powinien ukazać się efekt pracy programu, a więc odzyskane pliki. Teraz wystarczy je zaznaczyć i kliknąć odzyskaj. Po wybraniu miejsca gdzie pliki mają zostać przywrócone program przystąpi do pracy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »