reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Gdzie mogę oddać zepsutą lodówkę?

Gdzie mogę oddać zepsutą lodówkę?

Zużyta lodówka jest objęta ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180, poz. 1495)

Sprzęt tego typu należy do grupy 1 wymienionej w załączniku I do ww. ustawy. Zużyta lodówka nie może być składowana z innymi odpadami (zgodnie z Art. 36. przedmiotowej ustawy "Zabrania się umieszczania zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami").

Ponadto "Użytkownik sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych jest obowiązany do oddania zużytego sprzętu zbierającemu zużyty sprzęt" (art. 35 ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym), natomiast zbierający taki sprzęt obowiązany jest do "nieodpłatnego przyjmowania zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych" (art. 37 ust. 2 przedmiotowej ustawy).

Listy podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (w tym również lodówek) powinny znajdować się w urzędach gmin. Należy podkreślić, że prowadzący punkt zbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ma obowiązek przyjąć od Państwa zepsutą lodówkę nieodpłatnie. Jeżeli natomiast prowadzący punkt zbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie odbierał lodówkę z Państwa miejsca zamieszkania, wówczas może pobrać opłatę za transport.

Należy dodać, że jeżeli Państwo oddadzą lodówkę do serwisu, a następnie okaże się, że nie da jej się już naprawić, wówczas staje się ona odpadem w rozumieniu ustawy z 27 kwietnia 2001 r. (Dz. U. z 2007 r. Nr 39, poz. 251) o odpadach i jeżeli Państwo wyrażą taką prośbę serwisant lodówki ma również obowiązek przekazać taką lodówkę do punktu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nieodpłatnie.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Eco Carport

Producent i dystrybutor wiat z drewna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama