| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Jak wysłać faks przez internet (indesys.pl)

Jak wysłać faks przez internet (indesys.pl)

Osobiści zdarzyło mi się wysłać ostatnio faks drogą internetową. Jest to wygodne dla każdego kto nie prowadzi działalności gospodarczej, lub po prostu go nie posiada. Wygodnie i szybko sprzed komputera możemy przefaksować każdy dokument. Zobaczmy jak to zrobić

W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że najłatwiej jest przefaksować pliki w wersji cyfrowej. Jeśli ma to być dokument, który mamy na papierze musimy go zeskanować lub zrobić mu cyfrowe zdjęcie.

Najciekawszą naszym zdaniem propozycję na polskim rynku oferuje serwis Indesys.pl. Wchodzimy więc na jego stronę www.indesys.pl/fax2mail/quick_fax.php. i przystępujemy do rejestracji wpisując adres e-mail i hasło.

Teraz wprowadzamy numer faksu, pod który chcemy wysłać dokument.

Klikamy na przycisk Przeglądaj i wybieramy plik, który chcemy wysłać .

Serwis obsługuje formaty takie jak: doc (Word), txt, PDF, xlr (Excel), formaty Autocad, Corel, Photoshop i Open Office.

Za jednym zamachem możemy wysłać jeszcze 3 dokumenty. Po dokonaniu wyboru klikamy na Zapisz faks i przechodzimy do płatności. Możemy

Wybierając formę płatności możemy zdecydować się na: płatność SMS, lub system Przelewy24, który obsługuje wszystkie polskie banki

Alternatywą jest tryb sponsorowany do którego firma dołącza stronę reklam. Teraz czas na przelew.

Przelewu dokonujemy postępując krok po kroku zgodnie z instrukcją. Po wszystkim klikamy na Potwierdź, a następnie klikamy na Faksy wychodzące.

Zaznaczamy nasze zapisane wcześniej dokumenty do wysłania i klikamy na Wyślij.

Po przetworzeniu faks zostanie wysłany. Serwis poinformuje nas o tym drogą mailową (2 wiadomości, potwierdzająca i raport)

Jeśli nie wykorzystaliśmy wszystkich wpłaconych środków, następnym razem wystarczy, że zalogujemy się podanym na wstępie adresem e-mail potwierdzając go hasłem.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kampanie SEO

Kampanie SEO to agencja marketingowa z ponad 10-letnim doświadczeniem, którą tworzą doświadczeni i kreatywni eksperci.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »