REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Projektujemy małe mieszkanie – modnie i wygodnie

Homebook
Homebook
Homebook

REKLAMA

REKLAMA

Projektując małe mieszkanie, musimy wykazać się nie lada kreatywnością. W małym mieszkaniu, każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Podczas projektowania mieszkania warto zastosować aranżacyjne triki, dzięki którym nasze mieszkanie będzie zaprojektowane w sposób modny i wygodny.

REKLAMA

Niewielki metraż wymaga pójścia na kompromisy. Nie oznacza to jednak, że wystrój wnętrza nie będzie efektowny. Ekspert z Homebook.pl podpowiada, jak na niewielkiej przestrzeni dobrze się urządzić.

Najlepsze kolory – to stonowane kolory

Architekci wnętrz często sięgają po stonowaną paletę barw. Powodów jest kilka. Znaczenie ma zarówno stylistyka pomieszczenia, jak i fakt, że jasne kolory pozwalają umiejętnie zakamuflować faktyczny metraż pomieszczenia.

„Planując wystrój wnętrz postawmy na jedną paletę barw. Wyraziste akcenty kolorystyczne traktujmy jedynie jako dopełnienie aranżacji. Urządzona w kolorze bieli, jasnych beży lub gołębich szarości kuchnia, salon czy sypialnia wydadzą się wówczas znacznie bardziej przestronne, niż gdy dominuje w nich czerwień, granat, fiolet bądź ciemna zieleń. Warto pamiętać o tym również przy wyborze podłogi. Niezależnie od tego, czy podobają nam się kafle, drewno czy okładziny korkowe zdecydujmy się na jeden typ materiału. Powierzchnia podłogi będzie wówczas motywem przewodnim, spinającym cały zamysł aranżacyjny. Równie ważny jest dobór oświetlenia. Za pomocą kinkietów, punktowych lamp halogenowych lub zestawów diodowych schowanych np. we wnękach na ścianie lub w podwieszanym suficie możemy zaakcentować wybrane elementy wystroju wnętrza oraz optycznie powiększyć przestrzeń. Pamiętajmy, że umiejętne operowanie światłem spotęguje wrażenie przestronności. Przemyślmy również zakup szklanych lub częściowo przeszklonych drzwi wewnętrznych.” – mówi Anna Poprawska z Homebook.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Salon w szarościach. Dużo zdjęć

Trik, który sprawi, że nasze mieszkanie stanie się przestronne

Dla podkreślenia przestronności pomieszczenia warto posłużyć się drobną iluzją. Prosty trik aranżacyjny pozwoli podkreślić atuty wnętrza i zakamufluje jego słabe strony.

„Efekt trójwymiarowości oraz głębi niewielkiego pomieszczenia możemy osiągnąć za pomocą lustra. Ustawmy je w taki sposób, by w odbiciu widoczny był kluczowy element wystroju.” – wskazuje ekspert z Homebook.pl i dodaje – „Podobne złudzenie zagwarantuje fototapeta. Wybierając motyw mostu, uliczki lub po prostu ciekawe, przestrzenne zdjęcie możemy w prosty sposób optycznie powiększyć wąski przedpokój, małą łazienkę czy kuchnię. Warto podkreślić, że dostępne na rynku tapety winylowe, lateksowe laminowane lub fototapety drukowane bezpośrednio na szkle hartowanym odporne są na działanie wody i różnego rodzaju zabrudzenia. Prostym zabiegiem, który optycznie wydłuży pomieszczenie będzie również ustawienie koło siebie mebli o podobnej wysokości. W jednej linii warto zawiesić także obrazy czy zdjęcia. Taka konsekwencja podkreśli ład i przemyślaną kompozycję wystroju”.

Zobacz także: Błędy w aranżacji łazienki – czego unikać?

W małym mieszkaniu, każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce

W przypadku pomieszczeń o małym metrażu każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Na rynku nie brakuje rozwiązań, które ułatwią nam przechowywanie, porządkowanie i segregowanie rzeczy oraz sprzętów domowych. 

„Podstawą porządku w każdym domu jest pojemna szafa. Wybierzmy taką, która pomieści ubrania, walizki oraz drobny sprzęt sportowy. Pamiętajmy, że mebel ten pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczną.  Szafa wykonana z materiałów, takich jak szkło czy lakobel wydaje się „lżejsza” niż drewniana. O dodatkowe centymetry warto powalczyć również w kuchni. Decydując się na zabudowę sięgającą samego sufitu mamy szanse wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Odpowiednie systemy otwierania i wysuwania szuflad zapewnią swobodny dostęp do ich zawartości. Równie praktycznym rozwiązaniem będzie umieszczenie pojemnych szuflad pod umywalką w łazience. Schowamy tam kosmetyki, szczotki do włosów, suszarkę, a nawet papier toaletowy. Przestrzeń pod blatem umywalki można wykorzystać także do stworzenia zabudowy, za którą ukryjemy pralkę.  Projektanci często zagospodarowują także przestrzeń nad zabudową stelaża WC, wstawiając tam np. szafkę na środki czystości.” – wylicza Anna Poprawska z Homebook.pl

Jeśli zastosujemy się do powyższych podpowiedzi eksperta, aranżacja przestrzeni o niewielkim metrażu nie będzie problemem.

Zobacz także: Urządzamy mieszkanie w stylu skandynawskim

Źródło: Homebook

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA