| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Rodzaje oświelenia w biurze - światło dzienne i sztuczne

Rodzaje oświelenia w biurze - światło dzienne i sztuczne

Odpowiednie oświetlenie w biurze ma duży wpływ na jakość pracy i na nasze zdrowie. Właściwe oświetlenie biura sprawia, że pracownik jest w stanie wykonywać swojej obowiązki efektywniej i łatwiej jest mu się skoncentrować. Zobacz, jakie rodzaje oświetlenia można zastosować w biurze.

Właściwe oświetlenie stanowiska pracy jest kluczowe dla zdrowia naszych oczu, pomaga w koncentracji i sprawia, że wolniej odczuwamy zmęczenie. Dlatego niezależnie od tego czy urządzamy kącik do odrabiania lekcji dla dziecka, czy własne biuro, jednym z najważniejszych jego elementów są odpowiednie warunki oświetleniowe.

Oświetlenie biurka jest jednym z głównych czynników wpływających na samopoczucie, wygodę i koncentrację podczas pracy. Jeśli jest odpowiednie, zmniejsza uczucie zmęczenia wzroku oraz zwiększa naszą efektywność. Najkorzystniejsze jest światło dzienne, dlatego powinniśmy je maksymalnie eksploatować. To dzięki niemu mamy więcej energii – niezmiernie istotnej, gdy spędzamy przed komputerem wiele godzin. Niestety często dostęp do światła naturalnego jest ograniczony, np. gdy pracujemy w godzinach popołudniowych lub w okresie zimowym. Wówczas musimy polegać na świetle sztucznym.

Zobacz także: Akcesoria biurowe z naturalnych materiałów

Światło dzienne

Jeśli mamy możliwość zaplanowania układu mieszkania lub biura od podstaw – pomieszczenie, w którym będziemy pracować najlepiej jest usytuować od strony północnej. Wówczas promienie słoneczne będą padać równomiernie na całą powierzchnię, ograniczając przy tym rzucanie kontrastowych cieni. Gdy potrzebujemy większego natężenia światła, wybierzmy okna od strony zachodniej. Jeśli to niemożliwe, zdecydujmy się przynajmniej na duże przeszklenia, które sprawią, że do wnętrza wpadnie więcej światła dziennego.

Zobacz także: Półki i regały: inspiracje

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agata Koschel-Sturzbecher

Adwokat, publicystka i szkoleniowiec.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »