REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Estetyczne i funkcjonalne lampy w sypialni cz. II

arch. wnętrz Kinga Śliwa
Współczesne wzornictwo i nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie oświetlenia stwarzają niesłychanie dużo możliwości kreowania wnętrz, dając nam możliwość wyboru estetycznych i funkcjonalnych lamp do sypialni. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Współczesne wzornictwo i nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie oświetlenia stwarzają niesłychanie dużo możliwości kreowania wnętrz, dając nam możliwość wyboru estetycznych i funkcjonalnych lamp do sypialni. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Współczesne wzornictwo i nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie oświetlenia stwarzają niesłychanie dużo możliwości kreowania wnętrz, dając nam możliwość wyboru estetycznych i funkcjonalnych lamp do sypialni. We wnętrzu sypialni dopuszczalna jest duża swoboda w doborze estetycznych i funkcjonalnych form i materiałów lamp.

Oświetlenie dziecięcej sypialni

REKLAMA

REKLAMA

Urządzenie dziecięcej sypialni wiąże się z zaplanowaniem wielofunkcyjnej przestrzeni, przeznaczonej zarówno do wypoczynku i spokojnego snu, jak i aktywności w ciągu dnia, związanej z zabawą i nauką. Prawidłowe oświetlenie przy biurku jest równie istotne, jak w pobliżu łóżka, podczas oglądania i czytania np. bajek na dobranoc. Wprowadzenie ponadto kilku drobnych, zabawnych i jednocześnie bezpiecznych akcentów świetlnych, w postaci lamp, o charakterze dekoracyjnym, sprawi każdemu dziecku dużo radości i zadowolenia z własnego kącika.

W pokojach przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci, należy wydzielić miejsce konieczne do codziennej pielęgnacji, wyposażone w dodatkową lampę, delikatnie doświetlająca strefę wykonywania czynności przez osobę, opiekującą się dzieckiem. W pomieszczeniu tym nie powinno zabraknąć dekoracyjnej, nastrojowej oprawy świetlnej, wyposażonej w energooszczędne źródło światła o niewielkiej mocy, która utrzyma jasność przez całą noc i zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Zobacz także: Modne lampy – jak zneutralizować chłód minimalistycznych wnętrz?

Garderoba w sypialni – oświetlenie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wiele zalet posiadają sypialnie połączone z garderobą i niewielką osobistą łazienką. Szkoda, że rozwiązaniem tego typu mogą cieszyć się tylko użytkownicy mieszkań o większym metrażu. Niewielkie, standardowe sypialnie, są zazwyczaj wyposażone jedynie w dużą szafę, często wypełniającą wnękę.

REKLAMA

Wykorzystane do aranżacji systemy półek, szuflad i wieszaków powinny umożliwiać swobodny dostęp światła do wszystkich zakamarków. Oświetlenie, montowane przeważnie w sufitach szaf, powinno być kierowane, z możliwością ustawienia pod odpowiadającym użytkownikowi kątem, w celu zwiększenia komfortu.

W garderobach zalecane jest wykorzystanie halogenowych źródeł światła, ponieważ takie oświetlenie najlepiej oddaje barwy tkanin. Doprowadzenie światła do poszczególnych przegród i półek jest możliwe dzięki dodatkowemu wbudowaniu opraw z boku, wewnątrz szafy. Zamiast kilku opraw punktowych można wykorzystać, zainstalowaną pionowo, świetlówkę liniową. System oświetlenia garderoby powinien być tak zaprojektowany i wykonany, aby źródła światła zapalały się po otwarciu drzwi i gasły po ich zamknięciu.

Jeżeli fronty szafy występują w postaci mlecznych, gładkich lub wzorzystych przeszkleń, dodatkowe, niezależne źródło światła, umieszczone wewnątrz szafy, z pewnością wyeksponuje ich lekkość. Podświetlone elementy szklane nadają sypialni nowoczesnego charakteru, dobrze harmonizują z oszczędnym, ascetycznym wyposażeniem. Lekkie, spowite światłem przesłony, bliskie są także stylistyce nawiązującej do japońskiej sztuki kształtowania wnętrz, gdzie sypialnia stanowi miejsce szczególne.

Zobacz także: Jak zastosować designerskie światło w sypialni?

Estetycznie i funkcjonalnie urządzone miejsce snu, choć jest strefą najbardziej intymną, zwykle odizolowaną od reszty pomieszczeń, może stanowić przedmiot dumy użytkowników. Wnętrze sypialni jest pierwszym widokiem rano po przebudzeniu i ostatnim przed zaśnięciem. Stworzenie idealnych warunków odpoczynku jest w zasięgu każdego z nas, starania w tym kierunku szybko procentują zadowoleniem w ciągu dnia i sprawnością w działaniach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA