REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nietypowe pomysły na ekspozycję telewizora

Jacek Niezgoda
Obecnie oglądamy coraz więcej telewizji. Włączony telewizor towarzyszy nam podczas wykonywania rożnych czynności w trakcie całego dnia. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Obecnie oglądamy coraz więcej telewizji. Włączony telewizor towarzyszy nam podczas wykonywania rożnych czynności w trakcie całego dnia. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Włączony telewizor towarzyszy nam podczas wykonywania różnych czynności w trakcie całego dnia. Telewizja jest idealnym medium zarówno dla spragnionych rozrywki, jak i dla osób szukających rzetelnych informacji z dziedziny nauk ścisłych i humanistycznych. Równocześnie ma tę przewagę, że z telewizji można korzystać w każdym miejscu, w każdym czasie, dlatego warto zastanowić się nad pomysłami na ekspozycję telewizora w naszym domu.

Telewizor w kuchni

REKLAMA

Tradycyjnie telewizor znajduje stałe miejsce w salonie, do którego często przylega otwarta kuchnia - dzięki usytuowaniu w centralnym, skupiającym życie rodziny punkcie domu, może być obserwowany przez mieszkańców w trakcie przyrządzania i spożywania posiłków oraz wieczornego odpoczynku. Czasami kuchnia i główny blat roboczy celowo projektowane są w taki sposób, aby zapewnić niezakłócony widok na ekran telewizora – niesie to jednak konieczność rezygnacji z wyrazistych, dekoracyjnych elementów, nisko zawieszonych lamp, ciekawych podziałów strefy kuchni i salonu. Warto więc zrezygnować z kompromisu w wystroju wnętrza i zdecydować się na umieszczenie niewielkiego telewizora również w kuchni. Jeżeli ekran jest sprzężony z internetem to ukryta bezprzewodowa myszka i klawiatura pozwalają na korzystanie z bazy oryginalnych przepisów prezentowanych w programach kulinarnych i w tematycznych portalach internetowych.

REKLAMA

Przestrzeń kuchni stwarza olbrzymie możliwości funkcjonalnego, estetycznego i zintegrowanego wzorniczo zainstalowania ekranu: we froncie szafki, na półwyspie lub wyspie kuchennej albo bezpośrednio na ścianie. Płaskie monitory mogą być umieszczone w drzwiach lodówki lub nawet połączone z okapem- są to pomysły efektowne, jednak mało praktyczne i nie sprawdzają się w trakcie codziennego użytkowania.

Zobacz także: Jak ustawić sprzęty w pokoju dziennym?

Telewizor w łazience

Kolejnym pomieszczeniem, w którym ekran telewizora znalazł swoje miejsce jest łazienka - salon kąpielowy. Ta lokalizacja wydaje się kontrowersyjna wyłącznie ze względu na dużą wilgotność. Dla wielu osób długa kąpiel w wannie pełnej aromatycznej, puszystej piany jest prawdziwą przyjemnością i wytchnieniem po długim dniu pracy, a możliwość równoczesnego oglądania filmu lub ulubionego programu staje się niezbędnym dopełnieniem wieczornego relaksu. Tu najistotniejsza jest wygoda i komfort oglądania, dlatego ekran telewizora powinien znaleźć się na wprost widza; zwykle, aby nie burzyć harmonii wnętrza, monitor jest ukryty w ścianie lub w suficie i wysuwa się po naciśnięciu jednego przycisku. Obecnie można wyposażyć łazienkę w specjalny odbiornik zabezpieczony przed działaniem wilgoci lub zdecydować się na klasyczny sprzęt, który nie jest kosztowny i zmiana po kilku latach nie nadszarpnie znacząco domowego budżetu. Jedynym niebezpieczeństwem jest zalanie telewizora strumieniem wody. Zarówno w kuchni, jak i w łazience najlepiej sprawdzają się najnowsze rozwiązania, pozwalające na bezdotykową zmianę programów.

Zobacz także: Kino domowe - zasady tworzenia przestrzeni

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Telewizor w domowej siłowni

Zaawansowana technologia pozwala umieszczać coraz cieńsze ekrany w skrzydle drzwi – to rozwiązanie czasem jest stosowane w toaletach i wnętrzach komercyjnych (w tym przypadku na ekranie wyświetlany jest przekaz promocyjny i reklamowy zachęcający do wejścia lub informujący o rodzaju działalności). Odbiorniki TV na stałe zagościły również w domowych siłowniach i pokojach fitness - chociaż instruktorzy odradzają oglądanie telewizji w czasie wysiłku fizycznego, jako dekoncentrujące i utrudniające prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, nie da się ukryć, że ciekawy film znacząco uprzyjemnia monotonię powtarzalnych ruchów. Przy projektowaniu domowej siłowni, w której ma się znaleźć telewizor, istotne jest ustawienia urządzeń do ćwiczeń w ten sposób, aby z każdego miejsca możliwe było śledzenie akcji, a monitor powinien się znaleźć na wysokości oczu. Ważna jest także odpowiednia lokalizacja większej liczby głośników, które zapewnią komfortowy odbiór dźwięku.

ARTDESIGN

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Odmrożenie cen prądu: 60% podwyżki opłat w spółdzielniach mieszkaniowych? Za co?

    Ostrzegają przedstawiciele innych spółdzielni mieszkaniowych, z którymi rozmawiali dziennikarze "Rzeczpospolitej".

    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    REKLAMA

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    REKLAMA

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA