REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Funkcjonalne meble hotelowe - nowe tendencje

Jacek Niezgoda
Meble w istotny sposób kształtują charakter wnętrza, dlatego warto zrezygnować z kupowania w ostatniej chwili typowych mebli hotelowych i zaprojektować meble nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Fot. ARTDESIGN
Meble w istotny sposób kształtują charakter wnętrza, dlatego warto zrezygnować z kupowania w ostatniej chwili typowych mebli hotelowych i zaprojektować meble nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Fot. ARTDESIGN
ARTDESIGN Architektura wnętrz, www.artdesign.pl

REKLAMA

REKLAMA

Meble w istotny sposób kształtują charakter wnętrza, dlatego warto zrezygnować z kupowania w ostatniej chwili typowych mebli hotelowych i zaprojektować meble nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Według nowych tendencji meble hotelowe mogą być wykonane również z designerskich materiałów takich jak stal czy szkło.

Zastosowanie do ich produkcji różnorodnych materiałów: drewna, stali, szkła, nadanie oryginalnych form pozwoli na uzyskanie ciekawego, wyróżniającego się wnętrza. Moda na różnorodność stylistyczną, chęć odróżnienia się od konkurencji, sprawia że hotele proponują nie tylko ciekawie zaprojektowane przestrzenie wspólne, ale także wnętrza pokoi.

REKLAMA

Zobacz także: Czy warto kupować meble ze sztucznego tworzywa?

REKLAMA

Coraz wyraźniej widoczną tendencją staje się specjalizacja hoteli – są one ukierunkowane na konkretne grupy klientów (menedżerów, rodziny z dziećmi, osoby starsze, tzw. singli) lub realizować mają specyficzne potrzeby (wyciszenie i relaks w hotelach spa, zdrowy styl życia w hotelach eco, zabawa i zawieranie znajomości w hotelach przeznaczonych dla osób młodych, rodzinny wypoczynek w hotelach familijnych, stworzenie warunków do pracy i spotkań w hotelach biznesowych), co powoduje konieczność odpowiedniego zaprojektowania wnętrz hotelu.

Główny trend zmierza w kierunku kreowania przestrzeni zbliżonej do domowej, dlatego wystrój staje się bardziej dekoracyjny, a meble tracą anonimowy styl bez wyrazu. Goście lubią również dostęp do nowoczesnych technologii i doceniają wyposażenie pokoju w najnowsze urządzenia techniczne, często ukryte w prostych szafach, które po otworzeniu stają się minibiurem. Rośnie też moda na hotele stylizowane – zamki i obiekty zabytkowe - w tym przypadku w tradycyjnej, stylizowanej na historyczną formie mebli trzeba dyskretnie ukryć zdobycze współczesności.

Zobacz także: Jak dbać o meble z drewna?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Z kolei sanatoria i hotele przeznaczone dla osób starszych warto wyposażyć w sofy z oparciami oraz stabilne krzesła i fotele o odpowiedniej wysokości: takiej, aby wstawanie z nich nie wiązało się ze zbytnim wysiłkiem. Pokoje w hotelach SPA coraz chętniej wyposażane są w meble sprzyjające komfortowi i niespiesznemu rytmowi dnia - zamiast biurek popularne są toaletki z lustrami.

Wśród nowych rozwiązań mebli hotelowych na pierwszym miejscu sytuują się wysokie tapicerowane zagłówki łóżek. Nadają one specyficzny klimat, dają wrażenie dopracowanego wnętrza i luksusu. Stolik już dawno przestał pełnić funkcję podstawki pod telewizor, płaskie LCD znalazły swoje miejsce na ścianie, czasem oprawione w dekoracyjną ramę. Wyposażenie ze względów kategoryzacyjnych pozostaje bez zmian, jednak biurko stało się węższe i dłuższe, stanowi blat na którym można wyeksponować ciekawe detale we wnętrzu, czasem zmieniając wysokość i przełamując formę staje się wstęgą – wielofunkcyjną płaszczyzną o różnym zastosowaniu: w części biurkiem lub toaletką, w części fotelem lub sofą. Tradycyjne stoliki kawowe przybierają zaskakujące i zabawne formy lub otrzymują nowe funkcje stając się np. skrzynią.

Coraz częściej goście, wybierając hotel, kierują się unikalnym, niepowtarzalnym wystrojem i oryginalnością zastosowanych rozwiązań – tym właśnie należy wytłumaczyć rosnącą popularność hoteli designerskich oraz obiektów projektowanych przez znanych kreatorów mody. Rezygnacja z typowych mebli hotelowych na rzecz mebli stworzonych dla potrzeb konkretnego hotelu pozwala uzyskać spójne stylistycznie, niepowtarzalne wnętrze, które na pewno docenią goście.

ARTDESIGN

Meble hotelowe w klasycznym stylu. Fot. ARTDESIGN
Przy ciemnych meblach hotelowych musimy pamiętać o dobrym oświetelniu pokoju. Fot. ARTDESIGN
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA