| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Pieluchy – jednorazowe czy wielorazowe, które wybrać?

Pieluchy – jednorazowe czy wielorazowe, które wybrać?

Pieluchy jednorazowe zdominowały rynek. Jednak moda na pieluchy wielorazowe powoli zaczyna powracać. Czym się różnią i jakie są zalety i wady pieluch jednorazowych i wielorazowych?

Pieluchy jednorazowe niewątpliwie zmieniły opiekę nad noworodkiem. Zamiast tetrowych pieluch i codziennego prania, otrzymaliśmy produkt, z którego korzysta się łatwo i szybko. Z biegiem lat wymyślono jednak inny rodzaj pieluch wielorazowych. Równie łatwe w obsłudze, co pieluchy jednorazowe, ale bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego.

Pieluchy wielorazowe

Pieluchy wielorazowe składają się z wkładki chłonnej i wodoodpornych majtek. Po każdym użyciu należy je wyprać, wysuszyć i złożyć. Materiał, z którego wykonane są pieluchy wielorazowe jest naturalny i przepuszczający powietrze. Dlatego w przypadku używania pieluch wielorazowych ryzyko podrażnień delikatnej skóry dziecka jest mniejsze niż w przypadku korzystania z pieluch jednorazowych. Zniechęcać może cena pojedynczej pieluchy wielorazowej - jest to koszt ok. 80 zł. Pieniądze te zwracają się jednak po pewnym czasie, gdyż tak jak pieluchy jednorazowe musimy ciągle dokupywać, tak wielorazowe tylko pierzemy i suszymy.

Pieluchy jednorazowe

Pieluchy jednorazowe są zdecydowanie bardziej chłonne niż pieluchy wielokrotnego użytku, a to za sprawą specjalnej substancji chemicznej zmieniającej wilgoć w żel. Na ich niekorzyść może przemawiać natomiast fakt, że wodoodporna wkładka, z której są złożone, nie przepuszcza powietrza, co często może powodować podrażnienia skóry dziecka. Jeżeli więc, używamy takich pieluszek, to warto dodatkowo smarować skórę dziecka specjalnymi kremami ochronnymi. Coraz częściej mówi się także o negatywnym wpływie pieluch jednorazowych na układ bioderek dziecka ze względu na małą szerokość pieluch w kroku. Nie da się jednak ukryć. że pieluchy jednorazowe są praktyczniejsze niż pieluchy wielorazowe. Dużo lepiej sprawdzą się np. w podróży, kiedy mycie i suszenie pieluch wielorazowych może okazać się kłopotliwe.

Zobacz także: Śliniak dla dziecka: GALERIA

Zobacz także: Pościel dla niemowląt

Zobacz także: Najlepszy prezent dla niemowlaka: GALERIA

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »