| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Łazienka dla dwojga

Łazienka dla dwojga

Łazienka dla dwojga to pomieszczenie, które musi być zarówno fukncjonalne do codziennego użytku, jak i do relaksu. Decyzja o wspólnym mieszkaniu to dla wielu par krok milowy w związku. Jest to również jeden z ważniejszych sprawdzianów czy uda się pogodzić wzajemne gusta i potrzeby. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu łazienki dla pary.

Fot. Grupa Armatura

Aranżacja miejsca, w którym spędzamy większość naszego czasu to zadanie karkołomne, które wymaga wielu poświęceń i kompromisów. Aby nasze cztery kąty w pełni zadowoliły i ją i jego - bardzo często musimy pójść na wiele ustępstw.

W aranżacji wnętrz przeważnie to mężczyźni oddają prawo do decyzji kobietom. Swoją pomoc ograniczają jedynie do pilnowania budżetu i sprawdzania, czy damskie marzenia można zrealizować pod względem technicznym. Nie wtrącają się do aranżacji kuchni, pokojami są skłonni się podzielić. Największy dylemat pojawia się przy urządzeniu łazienki. Dlaczego to właśnie z tym pomieszczeniem jest największy problem? Odpowiedź jest prosta. To w niej spędzamy dużo czasu. Jest schronieniem po ciężkim dniu, miejscem odpoczynku. Czasami pomaga nam się wyciszyć, innym razem pozwala na zabawę i szaleństwo z dziećmi. Zdarza się, że zamienia się w przytulne miejsce dla dwojga. Ale przede wszystkim to w niej przygotowujemy się rano na cały dzień i to w niej wieczorem ten dzień „zmywamy”. Jest ważnym miejscem nie tylko dla kobiety, ale i dla mężczyzny. Jak wspólnie zadbać o to, by każdy czuł się w niej dobrze?

Co wybrać - wannę czy prysznic?

Wybór wanny lub prysznica jest bardzo ważny. Rano kąpiele pobudzają do życia, a wieczorem stanowią zwieńczenie ciężkiego dnia. Przeważnie za relaksującymi kąpielami w wannie opowiadają się kobiety, natomiast mężczyźni wolą błyskawiczny i orzeźwiający natrysk. Jeżeli wyposażenie łazienki ma być wspólnym dziełem kobiety i mężczyzny należy najpierw porozmawiać o swoich oczekiwaniach i upodobaniach. Przed zakupami należy także rozplanować budżet.

Za prysznicem przemawia fakt, że zajmuje on mało miejsca i przede wszystkim jest ekonomiczny w kwestii zużycia wody. Powinni być z niego zadowolone osoby prowadzące aktywny i szybki tryb życia. Jeżeli metraż naszej łazienki nie pozwala nam na zastosowanie obu rozwiązań - kompromisem może okazać się montaż natrysku w… wannie. Umożliwi nam to odpowiednio dobrana bateria wannowa.

 – Bateria z przełącznikiem strumienia wody, pozwala zarówno na wygodne korzystanie z prysznica, jak i napełnienie wanny. Obecnie wybór na rynku jest bardzo duży i każdy znajdzie rozwiązanie dla siebiedoradza Aneta Dziedzina, ekspert z Grupy Armatura.

 – Bardzo ważny przy wyborze baterii wannowej jest sposób jej montażu. Do dyspozycji mamy baterie ścienne oraz stojące. Te pierwsze montuje się za pomocą mimośrodów do przyłączy wody umiejscowionych w ścianie. Z kolei te drugie umieszczamy bezpośrednio na wannie dodaje Dziedzina.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Kowalska-Matis

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »