| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Quad dla dziecka na prezent – czy to dobry pomysł?

Quad dla dziecka na prezent – czy to dobry pomysł?

Quad dla dziecka może budzić kontrowersję. Czterokołowa maszyna staje się własnością dziecka, które nie do końca potrafi ją okiełznać. Czy quad to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Quad to czterokołowa maszyna, na której siedzi się jak na motorze. Potrafi osiągnąć znaczną prędkość, ale jej największą zaletą jest jazda po bezdrożach. W trudnym terenie, w błocie, na nierównościach sprawdza się najlepiej i może przynieść wiele wrażeń. Dzieci, które uwielbiają prędkość i, gdyby tylko mogły, wsiadłyby za kółko kierownicy i pojechały w siną dal, nie trzeba długo przekonywać, aby spróbowałyby jazdy na quadzie. Od rodziców jednak zależy, aby były na nim bezpieczne. Pamiętajmy, że quad to maszyna i od zabawki zasadniczo się różni.

Po co dziecku quad?

Jeżeli chcemy kupić dziecko quad na prezent, to warto zastanowić się po co. Czy tylko dlatego, żeby mogło pokazać się przed innymi? Pojeździć szybko po polach i wzbudzić czyjąś zazdrość? A może jest to jego pasja, z której zalet już korzystało, a teraz chciałoby ćwiczyć swoje umiejętności na własnym sprzęcie?

Quad to nie zabawka

Quad może stać się początkiem pasji motoryzacyjnej, jeżeli wprowadzimy w nią dziecko, a nie pozostawimy samemu sobie. Należy zatem wiedzieć, że 8 – 9 letnie dziecko może nie zapanować całkowicie nad tą maszyną, a zabronienie przekraczania określonej prędkości, może nie przynieść upragnionego rezultatu. Dziecko, tak czy inaczej, może chcieć przyspieszyć, a dodanie dużej ilości gazu na nierównej nawierzchni, może zakończyć się tragicznie.

Quad – początek pasji

Jazda quadem może przynieść wiele wrażeń, zarówno nam jak i dziecku. Należy jednak dostosować pojemność maszyny do naszych umiejętności. Jazda na quadzie, choć przypomina jazdę na motorze, jest zupełnie inna. Łączy ją tylko jedno – balans ciała. I choć quadem może jeździć każdy, wiek nie ma tu znaczenia, liczy się przede wszystkim przygotowanie i odpowiedzialność kierowcy.

Bezpieczeństwo i kontrola

Jazda na quadzie powinna odbywać się pod kontrolą osoby dorosłej. Warto również wyposażyć dziecko w niezbędne akcesoria: kask, ochraniacze na łokcie i kolana, gogle i dobrej jakości obuwie. Nie powinniśmy się nigdy zgadzać na samotne wycieczki dziecka na quadzie. Ważne jest również przekazanie podopiecznemu, jak należy zachować się podczas jazdy i wpoić wszelkie zasady bezpieczeństwa.

To rodzic ponosi pełną odpowiedzialność za czyny, które wyrządzi dziecko na quadzie.

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem quada dla dziecka z bliskiej rodziny, wcześniej należy spytać o zdanie jego rodziców.

Zobacz także: Jak kupować rower dla dziecka?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bernard Waszczyk

Analityk rynku funduszy inwestycyjnych Open Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »