| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak kupować rower dla dziecka?

Jak kupować rower dla dziecka?

Rower to zabawa i poprawienie sprawności fizycznej. Żeby jednak jazda na rowerze była prawdziwą przyjemnością, należy dobrać odpowiedni sprzęt. Jaki rower kupić dla dziecka?

Wybierając rower dla dziecka należy kierować się jakością, wzrostem dziecka i bezpieczeństwem. Jak wybrać odpowiedni rower i dlaczego należy uważać na sprzęty z supermarketów?

Dlaczego wielkość roweru ma znaczenie?

Na rynku możemy wybierać spośród rowerów o różnej wielkości kół. I tak mamy rowery: 12’, 16’, 20’ oraz 24’. Rowery o najmniejszych kółkach są skierowane dla maluchów około 3 letnich, kolejne dla dzieci 4–5 letnich, 6–7 letnich oraz tych powyżej 8 roku życia. Nie można jednak ściśle trzymać się tylko wyznacznikowi wieku. Duże znaczenie w wyborze roweru ma wzrost dziecka oraz jego umiejętności.

Należy również pamiętać, że roweru nigdy nie kupujemy na wyrost. Chcąc zaoszczędzić i kupić większy rower dziecku, które nie potrafi jeszcze dobrze jeździć na dwóch kółkach, możemy skutecznie zniechęcić podopiecznego do jazdy na rowerze. Jeżeli dziecko nie dosięga do ziemi i kierownicę ma za daleko w rezultacie trudniej będzie mu nauczyć się ruszać, hamować i kierować. Zamiast zadowolenia z jazdy może czuć przede wszystkim strach.

Jazda na za dużym rowerze jest niewygodna i niebezpieczna, ale to samo tyczy się jazdy na za małym sprzęcie. Mały rower sprawia, że dziecko obija sobie nogi o kierownicę, nie rozwija właściwej prędkości, bo pedałowanie jest mało efektywne.

Rower odpowiedniej wielkości pozwala dziecku, siedzącemu na siodełku, palcami nogi dotykać ziemi. Umożliwia również swobodne wyprostowanie nad ramą, gdy obie stopy całkowicie opiera na ziemi.

Cena roweru, a jego jakość

Kolejnym kryterium wyboru roweru jest jego cena. W pierwszej kolejności możemy pokusić się na rowery z supermarketu. Są znacznie tańsze i przyciągają rodziców, którzy wiedzą, że za rok czy dwa będą musieli kupić kolejny rower, bo dziecko z niego wyrośnie. Czy to jednak dobra droga?

Rower z supermarketu to koszt około 150–250 zł, ale zanim skusi nas niska cena, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Istotne jest z jaką siłą należy naciskać na pedały. Jeżeli będą trudne w kręceniu, opanowanie jazdy może okazać się trudniejsze. Ponadto, jakość bocznych kółek – jeżeli nasze dziecko jeszcze ich potrzebuje – również ma ogromne znaczenie. Jeżeli będą się odkręcały lub wyginały, nie spełnią swojej funkcji, a wręcz będą przeszkadzały lub zagrażały naszemu podopiecznemu. Istotny jest również osprzęt. Ten uznanych firm jest lepszej jakości i znacznie trwalszy.

Nie jest jednak powiedziane, że musimy decydować się na rower z najwyższej półki. Na rynku mamy szeroką gamę rowerów podstawowych, ale w przyzwoitej cenie. Zawsze również możemy poszukać roweru używanego, ale wówczas należy dobrze sprawdzić jego stan.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »