| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak zapobiegać parowaniu lustra w łazience?

Jak zapobiegać parowaniu lustra w łazience?

Zaparowane lustro w łazience skutecznie utrudnia golenie, mycie zębów lub inne czynności. Przecieramy, a ono znów paruje. Zamiast załamywać ręce możemy wypróbować kilka sposobów na pozbycie się pary na lustrze w łazience. Jak zapobiegać parowaniu lustra w łazience? Czym jest mata grzejna i jak ją zamontować?

Dlaczego lustro w łazience paruje?

Lustro w łazience, nawet jeżeli zamontujemy najlepszą i najbardziej nowoczesną wentylację, będzie parowało po każdej kąpieli lub skorzystaniu z prysznica. Może to być dość denerwujące, gdy po umyciu chcemy wykonać inne czynności higieniczne.

Sposoby zapobiegania parowaniu lustra w łazience

Jest kilka sposobów na zapobieganie parowaniu lustra w łazience. Jednym z nich jest przetarcie lustra pianką do golenia. Niewielką ilość pianki nakładamy na szkło i wcieramy dopóki całkowicie nie zniknie. Czynność tę po jakimś czasie należy powtórzyć, bo nie uchroni naszego lustra przed parowaniem na zawsze.

W ten sam sposób możemy wykorzystać szampon i mydło w płynie. Sami musimy zdecydować, który efekt najbardziej nas zadawala.

Mata grzejna pod lustrem

Dla tych, którzy nie chcą wcierać pianek, szamponów lub mydeł w płynie w lustro, wymyślono coś, co wydaje się skuteczniejszym pomysłem – elektryczną matę grzejną. Matę grzejną umieszcza się za lustrem, dzięki ciepłu, które wydziela – lustro nie paruje.

Mata grzejna to rozwiązanie, które zapobiega parowaniu lustra za każdym razem, gdy korzystamy z łazienki. Urządzenie podłącza się pod główny włącznik (np. światła), przez co działa za każdym razem, gdy jesteśmy w łazience. Urządzenie pobiera około 60 W energii, a zatem tylko tyle, co zwykła żarówka.

Jak zamontować matę grzejną pod lustrem?

Mata grzejna może być wyposażona w samoprzylepną folię, którą wystarczy przyczepić do lustra od tyłu. Jeżeli zamierzamy przykleić lustro bezpośrednio do płytek ściennych, matę należy zatopić w cienkiej warstwie kleju. Klej powinien być elastyczny, o zwiększonej przyczepności, który sprawdza się przy systemach ogrzewania podłogowego. Ponadto, powierzchnia, na której zamierzamy przykleić lustro, powinna zostać dobrze oczyszczona i zagruntowana. Po około 24 godzinach od zatopienia w kleju maty, przykleja się do ściany lustro. Używając kleju szybkowiążącego.

Matę grzejną znacznie łatwiej jest zamontować, gdy łazienka jest w stanie remontu lub wykańczania. Cała instalacja jest wówczas schowana pod okładziną.

Zobacz także:  Projekt łazienki. Zakup kabiny prysznicowej. Poradnik

Zobacz także:  Umywalka do łazienki – jak wybrać najlepszą?

Zobacz także:  Gdzie umieścić pralkę - w kuchni czy w łazience?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

łazienka, lustro, drewno, wnętrza. Fot. Fotolia
łazienka, lustro, drewno, wnętrza. Fot. Fotolia

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »