| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak zapobiegać parowaniu lustra w łazience?

Jak zapobiegać parowaniu lustra w łazience?

Zaparowane lustro w łazience skutecznie utrudnia golenie, mycie zębów lub inne czynności. Przecieramy, a ono znów paruje. Zamiast załamywać ręce możemy wypróbować kilka sposobów na pozbycie się pary na lustrze w łazience. Jak zapobiegać parowaniu lustra w łazience? Czym jest mata grzejna i jak ją zamontować?

Dlaczego lustro w łazience paruje?

Lustro w łazience, nawet jeżeli zamontujemy najlepszą i najbardziej nowoczesną wentylację, będzie parowało po każdej kąpieli lub skorzystaniu z prysznica. Może to być dość denerwujące, gdy po umyciu chcemy wykonać inne czynności higieniczne.

Sposoby zapobiegania parowaniu lustra w łazience

Jest kilka sposobów na zapobieganie parowaniu lustra w łazience. Jednym z nich jest przetarcie lustra pianką do golenia. Niewielką ilość pianki nakładamy na szkło i wcieramy dopóki całkowicie nie zniknie. Czynność tę po jakimś czasie należy powtórzyć, bo nie uchroni naszego lustra przed parowaniem na zawsze.

W ten sam sposób możemy wykorzystać szampon i mydło w płynie. Sami musimy zdecydować, który efekt najbardziej nas zadawala.

Mata grzejna pod lustrem

Dla tych, którzy nie chcą wcierać pianek, szamponów lub mydeł w płynie w lustro, wymyślono coś, co wydaje się skuteczniejszym pomysłem – elektryczną matę grzejną. Matę grzejną umieszcza się za lustrem, dzięki ciepłu, które wydziela – lustro nie paruje.

Mata grzejna to rozwiązanie, które zapobiega parowaniu lustra za każdym razem, gdy korzystamy z łazienki. Urządzenie podłącza się pod główny włącznik (np. światła), przez co działa za każdym razem, gdy jesteśmy w łazience. Urządzenie pobiera około 60 W energii, a zatem tylko tyle, co zwykła żarówka.

Jak zamontować matę grzejną pod lustrem?

Mata grzejna może być wyposażona w samoprzylepną folię, którą wystarczy przyczepić do lustra od tyłu. Jeżeli zamierzamy przykleić lustro bezpośrednio do płytek ściennych, matę należy zatopić w cienkiej warstwie kleju. Klej powinien być elastyczny, o zwiększonej przyczepności, który sprawdza się przy systemach ogrzewania podłogowego. Ponadto, powierzchnia, na której zamierzamy przykleić lustro, powinna zostać dobrze oczyszczona i zagruntowana. Po około 24 godzinach od zatopienia w kleju maty, przykleja się do ściany lustro. Używając kleju szybkowiążącego.

Matę grzejną znacznie łatwiej jest zamontować, gdy łazienka jest w stanie remontu lub wykańczania. Cała instalacja jest wówczas schowana pod okładziną.

Zobacz także:  Projekt łazienki. Zakup kabiny prysznicowej. Poradnik

Zobacz także:  Umywalka do łazienki – jak wybrać najlepszą?

Zobacz także:  Gdzie umieścić pralkę - w kuchni czy w łazience?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

łazienka, lustro, drewno, wnętrza. Fot. Fotolia
łazienka, lustro, drewno, wnętrza. Fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki41.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Marzec Małgorzata

Specjalista ds. HR i PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »