REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zagospodarować wnętrze szafy?

Iwona Szadkowska
szafa, kobieta
szafa, kobieta
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Dobrze zaprojektowane wnętrze szafy pozwala w szybki sposób znaleźć, to czego potrzebujemy. Jak dobrze zaprojektować wnętrze szafy? Zobacz poradnik.

REKLAMA

Szafa to skarbnica naszego stylu i urody. Zaglądając do niej warto mieć wszystko poukładane na właściwych miejscach, aby w pośpiechu nie szukać ulubionej bluzki, spodni czy marynarki. Gdzie powinniśmy wygospodarować miejsce na szuflady, półki, a gdzie na wieszaki? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

Zaprojektuj swoją szafę

W dzisiejszych czasach nie jesteśmy skazani na gotowy model szafy, do której musimy dostosować garderobę. Dzisiaj  sami projektujemy wnętrze szafy. Dobieramy ilość półek, która jest nam potrzebna, drążek na wieszaki ustawiamy na właściwej dla nas wysokości i w ten sam sposób dobieramy szuflady. Warto jednak znać kilka zasad, na których można się oprzeć, nim przystąpimy do projektu szafy idealnej. Wszystko po to, aby przechowywanie ubrań było łatwe i przyjemne.

Szuflady, drążki i półki

REKLAMA

Drążki na wieszaki powinny być dopasowane do naszego wzrostu, ale także od samych ubrań, które chcemy na nich zawiesić. Krótkie ubrania – koszule, krótkie kurtki, marynarki itp. – zajmą około 100 cm, a spodnie to już zagospodarowanie około 140 cm, na płaszcze i sukienki powinniśmy przeznaczyć 150 – 160 cm wysokości. Warto również pamiętać, aby nie wieszać drążka tuż pod półką. Powinniśmy zostawić około 6 cm odległości, aby łatwiej było zawieszać na nim wieszaki.

Na górnej części szafy możemy wygospodarować miejsce na wyższe półki. Możemy tam przechowywać większe rzeczy, pudła lub rzeczy, których rzadko używamy. Półki, które umieszczamy na wysokości wzroku powinny mieć około 35 cm wysokości. Szuflady, które sprawdzą się poniżej wieszaków zajmą około 20 cm wysokości. Możemy również zdecydować się na szuflady w postaci wysuwanych koszy.

Miejsce na buty

Na samym dole szafy możemy wygospodarować miejsce na stojaki na buty. Jeżeli nasza kolekcja butów jest dość pokaźna, możemy przeznaczyć na nie jeden pion. W tym celu półki na buty mogą być lekko pochylone. W innym przypadku możemy zdecydować się na pudełka z przezroczystym bokiem, aby nie musieć zaglądać do każdego, gdy szukamy konkretnego obuwia.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Szafa, którą zamierzamy zaprojektować według własnych potrzeb, powinna być dobrze przemyślana. Warto wcześniej obliczyć ile ubrań wymaga powieszenia na wieszakach, a które będziemy układać na półkach. Dobrym pomysłem może się również okazać przebranie całej garderoby i wybrania ubrań, w których chodzimy często, rzadko, a z których w ogóle już nie korzystamy. Dzięki temu łatwiej będzie zaprojektować wnętrze szafy, a tym samym zyskać miejsce na nowe ubrania.

Zobacz także: Garderoba w sypialni – ubrania pod ręką

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ile kosztuje luksusowy nowy apartament? Czy milion złotych wystarczy?

    Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w wysokim standardzie? Jakie metraże oferują deweloperzy? Gdzie można nabyć luksusowe apartamenty i jakie mają udogodnienia? 

    Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych. Rok 2040 nie jest wiążącą datą [analiza POGP]

    Nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) nie zakazuje montażu ani eksploatacji kotłów gazowych, a 2040 r. nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania - zwraca uwagę Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP).

    Udział polskiego kapitału w rynku nieruchomości wynosi 2%. W Polsce konieczne są zmiany regulacji prawnych

    Udział krajowych inwestorów w polskim rynku nieruchomości komercyjnych wynosi zaledwie 2%. Ten stan rzeczy może zmienić wprowadzenie funduszy umożliwiających osobom indywidualnym inwestycje w nieruchomości komercyjne (REIT).

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków?

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków? Gdzie wieszać domki dla ptaków? Jak to zrobić dobrze? Kiedy jest okres lęgowy sikorek, wróbli, szpaków, jerzyków i nietoperzy w Polsce?

    REKLAMA

    Turbina wiatrowa przy domu - wymogi prawne

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wyjaśnił jakie są aktualne wymogi prawne montażu przydomowych turbin wiatrowych. Czy przed montażem przydomowych turbin wiatrowych wymagane jest zgłoszenie lub uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy budynek przed montażem turbiny potrzebuje ekspertyzy, badania stanu technicznego?

    Rejestr i wyszukiwarka osób z uprawnieniami budowlanymi [e-CRUB ]. 130 tysięcy inżynierów i architektów

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że e-CRUB to rejestr osób, które posiadają uprawnienia budowlane. Rejestr ten jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie. W rejestrze znajdują się dane ok. 130 tysięcy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

    Szykują się zmiany w podatku od nieruchomości, ale obecnie bez zmian systemowych w ich opodatkowaniu

    Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman odpowiedział na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie prac nad nową definicją budowli na potrzeby opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania garaży, wyjaśniając charakter planowanych zmian. Zapewnił, że systemowych zmian w opodatkowaniu nieruchomości prace te nie obejmują.

    Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

    Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

    REKLAMA

    Nowych mieszkań w ofercie od początku roku przybywa a co z ich cenami

    W pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. deweloperzy wprowadzili na rynki siedmiu największych miast więcej mieszkań niż sprzedali. To dobra wiadomość dla kupujących, bo mają większy wybór. Zgodnie z regułami rynku większa podaż powinna też hamować wzrost cen. Czy tak jest w istocie?

    Ile musi zarabiać singiel by kupić mieszkanie na kredyt?

    W Polsce coraz więcej osób funkcjonuje poza małżeństwem jako singiel. Te osoby są coraz istotniejszą klientelą na rynku nieruchomości. Ile musi zarabiać taki singiel, by móc kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny? Jakie możliwości kredytowe ma dziś singiel? 

    REKLAMA