| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak zakładać lampki na choinkę?

Jak zakładać lampki na choinkę?

Jak zakładać lampki na choinkę? Z której strony zacząć? z dołu, czy z góry? Lampki na choinkę to niewątpliwie bardzo efektowna ozdoba. Aby nie zaplątać się w sznur lampek, warto dobrze zaplanować ich rozmieszczenie, aby zrobić to raz, a dobrze. Zobacz jak zakładać światełka na choinkę.

Lampki choinkowe mogą być dekoracją samą w sobie. Nie potrzeba zakładać bombek, łańcuchów, cukierków i ciastek, aby świąteczne drzewko wyglądało atrakcyjnie, wystarczą same lampki choinkowe. Jak zabrać się za zakładanie światełek na choinkę?

Sprawdź, zanim założysz

Zanim założymy lampki na choinkę sprawdźmy, czy lampki działają. Nie ma nic bardziej frustrującego, niż dekorowanie choinki światełkami a następnie ich zdejmowanie i zaczynanie całej zabawy od początku. Czynność tę trzeba będzie powtórzyć, jeśli okaże się, że lampki jednak nie działają. Sprawność lampek warto także sprawdzić podczas ich zakupu.

Zakładanie lampek - z góry na dół

Jednym ze sposobów zakładania lampek na choinkę jest umieszczenie ich z góry na dół. Światełka mogą tworzyć pasy lub fale – wszystko zależy od naszej wyobraźni i świątecznego drzewka. Sposób ten ułatwia późniejsze zdejmowanie ozdoby.

Zakładanie lampek - wokół choinki

Innym pomysłem na ubranie choinki w lampki jest oplecenie jej nimi dookoła. W tym przypadku zakładanie lampek warto rozpocząć od samego czubka choinki – dzięki temu oświetlimy również ozdobny szpic lub gwiazdę. Utrudnieniem może być chodzenie dookoła drzewka z lampkami w ręku – szczególnie, gdy nie chcemy, aby wszystko nam się poplątało.

Jeżeli choinka stoi w rogu pokoju, tył drzewka  nie będzie w zasadzie widoczny, dlatego też możemy zdecydować się na dekorację choinki tylko z jej przodu i boków. Dzięki temu nie musimy chodzić z lampkami dookoła drzewka, a ich ułożenie będzie łatwiejsze.

Nie ważne, który sposób na zakładanie lampek wybierzemy, pamiętajmy, aby zawsze brać pod uwagę długość kabla, na którym znajdują się lampki. Jeśli okaże się, że po nałożeniu lampek na choinkę, kabel nie sięga do gniazdka, będziemy musieli albo przestawić całą choinkę, albo zdjąć lampki i założyć je od początku.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Jachymczak

Publicystka ekonomiczna, bankowczyni, pedagog.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »