REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drukarka do biura. Jaką drukarkę wybrać?

Iwona Szadkowska
drukarka Fot. Fotolia
drukarka Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Drukarek na rynku jest bardzo wiele i niekiedy jest trudno zdecydować się na tą jedyną. Przy wyborze powinniśmy się kierować kilkoma kryteriami. Jak wybrać drukarkę dostosowaną do naszych potrzeb?

Zadania drukarki

Drukarka może nam służyć do drukowania tekstu lub/i fotografii. W zależności od technologii sprawdza się ona mniej lub bardziej w powyższych zadaniach lub jest uniwersalna. Chcąc jednak chcąc zakupić sprzęt do drukowania zdjęć musi on spełnić określone warunki, aby jakość była zadawalająca. Drukarka do biura będzie również potrzebowała innych parametrów i funkcji, niż ta na użytek domowy.

REKLAMA

Rodzaje drukarki

Drukarki możemy podzielić ze względu na technologię wydruku na: atramentowe, laserowe, termosublimacyjne i igłowe. Drukarki atramentowe tworzą tekst/zdjęcia z mikroskopijnych kropel atramentu, który jest natryskiwany na papier. Drukarki laserowe tworzą obraz przez wtopienie kolorowego proszku, który jest nanoszony poprzez naładowany elektrycznie bęben. Drukarka termosublimacyjna tworzy obraz przez odparowanie lub odciśnięcie barwnika z taśmy na papier. Drukarki igłowe, które wykorzystuje się najczęściej w firmach, szybko tworzą druk za pośrednictwem igieł uderzających przez barwioną taśmę. Uzyskany obraz stworzony jest z wielu kropek.

Drukarka do domu

REKLAMA

Drukarka atramentowa sprawdza się w warunkach domowych, umożliwiając drukowanie tekstu i zdjęć. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na koszty późniejszej eksploatacji – czyli cenę tuszy. Często zakup kompletu przewyższa koszt nowej drukarki. Jeżeli będziemy z niej korzystać rzadko, a nawet bardzo rzadko, warto – przynajmniej raz w tygodniu – wydrukować jedną stronę z grafiką. Dzięki temu nie zaschnie nam głowica.

Drukarka laserowa, droższa od tej atramentowej, posiada niższe koszty druku. Opłacalność jest jednak zauważalna, gdy drukujemy minimum 1000 stron miesięcznie. Przy mniejszej ilości drukowanych stron należy się zastanowić czy nie sięgnąć po dobrej klasy atramentówkę, niż najtańszą drukarkę laserową.

Drukarka do biura

REKLAMA

Wybierając drukarkę do małego biura należy się zastanowić czy będzie nam potrzebny wydruk kolorowych oraz ile stron w miesiącu będziemy drukować.  Drukarka atramentowa z pewnością wydrukuje jakościowo lepsze zdjęcie kolorowe, niż laserowa. Jeżeli planujemy drukować jedynie tekst, lepiej sprawdzi się drukarka laserowa. Drukuje szybciej i jest bardziej wydajna. Warto jednak zwrócić uwagę na obciążenie urządzenia i dopasować je do potrzeb. Ograniczając się cenę i sięgając po tańszy model, może się okazać, że po kilku miesiącach będzie potrzebna nowa drukarka, gdyż poprzednia nie sprostała naszym wymaganiom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mając małą firmę sprawdzi się drukarka, która posiada złącze sieciowe oraz podajnik o pojemności 500 stron. Możemy również zdecydować się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego, które umożliwia skanowanie dokumentów z automatycznym konwertowaniem w plik PDF oraz zapisywanie na pendrivie. Te funkcje niewątpliwie ułatwią nam pracę.

Mając dużą firmę sięgamy po drukarki, których obciążenie wydruku wynosi minimum 10 tysięcy stron miesięcznie. Taki sprzęt powinien posiadać port sieciowy Ethernet, dwa zamykane pojemniki papieru (na format A3 i A4), które mieszczą po 500 arkuszy oraz pojemnik ręczny.

W dużych firmach urządzenia wielofunkcyjne mogą okazać się niezbędne. Możemy również zdecydować się na modele o podwyższonych zabezpieczeniach. Posiadają one uwierzytelnienie tożsamości (zabezpieczenie hasłem, przystawienie karty magnetycznej lub zeskanowanie odcisku palca), aby nikt niepowołany nie mógł skorzystać z urządzenia.

Nasze potrzeby

Przed wybraniem się do sklepu warto zastanowić się czy drukarka będzie nam służyła przede wszystkim do drukowania tekstu, grafiki, zdjęć i czy niezbędny jest nam kolor, a także jak dużo będziemy tworzyć wydruków w ciągu miesiąca – 50, 500, 1000, 3000. Ważną informacją będzie także czy zamierzamy drukować codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu.

Dopiero po przeanalizowaniu tych potrzeb możemy wybrać urządzenie dostosowane do naszych wymagań i kosztów.

Zobacz także:  System archiwizacji danych – elektroniczny, czy tradycyjny druk?

Zobacz także:  Notebook czy komputer stacjonarny?

Zobacz także:  Jak odpowiednio oświetlić miejsce pracy z komputerem?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA