REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Narożnik – czy nadaje się do spania?

PS Redakcja Dom
pokój, wnętrza, salon, telewizor, drewno, ekologia Fot. Fotolia
pokój, wnętrza, salon, telewizor, drewno, ekologia Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Opcji spania jest wiele, do wyboru mamy łóżka sypialne, różnego rodzaju wersalki i narożniki. Narożnik jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Wiele modeli dostępnych w sklepach meblowych poza funkcją siedzenia ma także funkcję spania. Czy jednak narożnik nadaje się do spania? Zdania są podzielone.

Mając na myśli klasyczny narożnik – siedzisko w kształcie litery „L”, pierwsze co wpada do głowy to jest to siedzisko w dużym pokoju, salonie. Jednak, w ostatnich latach, kiedy wiele osób decyduje się na zakup niewielkich mieszkań tzw. kawalerek, urządzając mieszkania – osoby te poszukują kompaktowych rozwiązać, które będą zajmować mało miejsca i będą funkcjonalne. Mogło by się wydawać, że narożnik jest meblem, który spełnia te wymagania. Czy jednak narożnik jest łóżkiem, które nadaje się do ciągłego spania? Czy jest wygodny? Zdania są podzielone.

REKLAMA

Narożnik – konstrukcja

REKLAMA

Standardowy, klasyczny narożnik zazwyczaj składa się z dwóch szezlongów. Decydując się na jego zakup, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest jego miękkość. Zawsze podczas wizyty w sklepie odruchowo siadamy na łóżko chcąc sprawdzić, czy jest wygodne. Materace narożników, tak samo jak innych łóżek mają różny stąpień miękkości. Jedni wolą twarde materace inni miękkie – wybór jest duży.

Jednak w rozkładanym narożniku z funkcją spania jest jeszcze trzeci materac, którego na pierwszy rzut oka nie widać. Mowa tu o ukrytym elemencie, który wysuwamy rozkładając narożnik „do spania”. Choć nie każdy o tym wie, „wysuwany materac” w narożniku jest tym najtwardszym. Jeśli szukamy narożnika „twardego” możemy nie zauważyć różnicy w twardości materacy, może być też tak, że stopień twardości materacy w takim przypadku może być w miarę porównywalny. Natomiast, jeśli lubimy miękkie siedziska, rozłóżmy narożnik w sklepie i porównajmy twardości zamontowanych materacy. Może się okazać, że różnica w twardości jest dość znacząca. O ile szukamy łóżka głównie do siedzenia na co dzień, a funkcja spania nie jest opcją, na której specjalnie nam zależy – nie musimy się tym przejmować.

Inaczej jest w sytuacji, kiedy planujemy zakupić narożnik do codziennego spania, wtedy duża różnica w miękkości materacy może być dość kłopotliwa. Wyobraźmy sobie, że od góry do pasa np. śpimy na materacu miękkim, a od pasa w dół – na twardym. Czy rozwiązaniem z tej sytuacji, jest kupno narożnika z twardym materacem? Jeśli planujemy na nim spać na co dzień, to z jednej strony jest to nie głupi pomysł. Ale co zrobić,  kiedy szukamy narożnika do spania, a na co dzień lubimy siedzieć na miękkich meblach? Na to też jest rozwiązanie.

Maty wyrównujące

Wielu producentów specjalizujących się w produkcji materacy, oferuje swoim klientom specjalne pianki i materace wyrównujące, których zadaniem jest zniwelować wszystkie niedogodności wynikające z funkcji spania. Materace tego typu można stosować na narożnikach – rozwiązując w ten sposób problem z materacami o różnym stopniu miękkości. Można je też stosować na łóżkach sypialnych, na których znajdują się, obok siebie dwa materace.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy narożnik to dobry wybór do codziennego spania?

REKLAMA

Narożnik jest ciekawym rozwiązaniem kiedy mamy małe mieszkanie. Świetnie można do wpasować w jeden z rogów mieszkania. Jego zaletą jest także, że ma większą powierzchnię siedziska, niż standardowe wersalki – jest zatem bardziej funkcjonalny. Problem może pojawić się jednak, kiedy będziemy chcieli zaadaptować narożnik do spania – pomysłowi producenci także i na to znaleźli sposób i wymyślili specjalne maty.

Chyba każdy z nas wie, że najwygodniejsze spanie to takie – na jednolitym materacu. Narożnik jest jego całkowitym przeciwieństwem – dużo elementów, w tym wiele załamań. Może zdarzyć się tek, że z czasem, materace – nawet jeśli miały podobną miękkość – wyrobią się i będą nie równe. W takiej sytuacji pomyślmy o  macie wyrównującej, na pewno spełni ona swoje zadanie. Odpowiadając na ostateczne pytanie, czy narożnik nadaje się do codziennego spania? Tak – nadaje, choć nie jest to mebel stworzony w konkretnie w tym celu, jest bardzo funkcjonalny. Jeśli jednak kupując łóżko przede wszystkim zależy nam na wygodnym materacu – skupmy się raczej na łóżkach sypialnych z o jednolitym materacu.

Zobacz także:  Narożniki – rodzaje. Który wybrać?

Zobacz także:  Skórzany narożnik z nagłośnieniem od Agata Meble

Zobacz także:  Skóra czy tkanina: jakie obicie wybrać na sofę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA