REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Gabinet dentystyczny nagrodzony w plebiscycie TOP DESIGN

Nowoczesny gabinet stomatologiczny. Fot. Materiały prasowe
Nowoczesny gabinet stomatologiczny. Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Wiele osób obawia się wizyt u dentystów. Projektanci wyszli temu naprzeciw projektując gabinety dentystyczne, w których będziemy mogli czuć się na prawdę komfortowo. W Gdyni dwa gabinety dentystyczne zostały nominowane w plebiscycie TOP DESIGN. Wyróżnienie zostało przyznane przez prestiżowy magazyn Dobre Wnętrze oraz architekci i projektanci wnętrz.

Dwie bezstresowe kliniki z Trójmiasta wyróżnione w plebiscycie

Trójmiasto może pochwalić się aż dwoma gabinetami nominowanymi w plebiscycie TOP DESIGN gabinety Stomatologiczne, który nagradza najlepiej zaprojektowane, bezstresowe gabinety dentystyczne. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że w konkursie bierze udział jedenaście wyselekcjonowanych gabinetów spośród ponad 22 tys. gabinetów z całej Polski. Nagrodę TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne przyznaje co roku m.in. prestiżowy magazyn Dobre Wnętrze oraz architekci i projektanci wnętrz. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni we wrześniu.

REKLAMA

Ile z nas boi się dentysty?

Jak wykazały badania przeprowadzone w siedmiu krajach Europy „Nawyki Europejczyków związane z higieną i zdrowiem jamy ustnej”, Polacy bardziej niż Brytyjczycy, Hiszpanie czy Włosi boją się chodzić do dentysty. Prawie 40 proc. Polaków boi się wizyty u stomatologa. Najbardziej obawiamy się bólu oraz specjalistycznych narzędzi, którymi posługują się dentyści. To prowadzi do sytuacji, w której u dentysty zjawiamy się już, gdy ból jest nie do zniesienia. Z najnowszych badań przeprowadzanych przez PBS w 2013 roku wynika, że aż 63 procent z nas idzie do dentysty tylko, gdy nagle zaboli nas ząb. Tylko, co czwarty ankietowany umawia się na wizytę kontrolną do stomatologa. Rzadkie wizyty mają negatywny wpływ na zdrowie oraz higienę jamy ustnej Polaków.

Anxiet free, czyli przyjazne pacjentowi

REKLAMA

Wychodząc naprzeciw dentofobii, coraz więcej stomatologów w Polsce chce być anxiety free, czyli sprawić, aby ich gabinety były przyjazne pacjentowi i obniżały jego stres oraz strach przed dentystą. Pomóc w tym ma nowoczesna technologia oraz odpowiednie wnętrze. Takim stomatologiem jest dr n. med. Jacek Wyszkowski, właściciel gabinetu z Gdyni, nominowanego w tegorocznym plebiscycie TOP DESIGN.

– Najnowsze technologie stosowane w moim gabinecie, które wykorzystują techniki cyfrowe w stomatologii takie, jak technologia CAD/CAM, skaner zewnątrzustny LAVA C.O.S oraz tomografia wolumetryczna (CBCT) zwiększają dokładność pracy, poprawiają komfort pacjenta oraz skracają czas trwania leczenia. Dzięki temu wielu pacjentów zgadza się na leczenie, którego wcześniej unikali – tłumaczy dr n. med. Jacek Wyszkowski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Równie dużą uwagę doktor Wyszkowski poświęcił na urządzenie oraz wyposażenie swojego gabinetu. Kolorystyka poszczególnych pomieszczeń została dobrana pod funkcję, jaką one pełnią. Beż zastosowany w poczekalni wzbudza zaufanie do personelu, fiolet w gabinecie RTG oznacza wysoką jakość oraz nowoczesność, a jasnokremowy gabinet poprawia nastrój i pozwala się pacjentom rozluźnić. - Hall recepcyjny z dużą ladą wykończoną lakierem na wysoki połysk wita pacjenta nieskazitelną czystością, a polerowaną posadzka i złocony sufit wprowadza do wnętrza elegancję – tłumaczy dr n. med. Jacek Wyszkowski.

– Z głośników płynie łagodna muzyka, maskując odgłosy z gabinetu. To bardzo ważne, aby otoczenie pomogło pacjentowi rozluźnić się i oddać w ręce profesjonalnej obsługi, zwłaszcza w gabinecie dentystycznym – dodaje doktor Wyszkowski.

Gabinety stomatologiczne - zaprojektowane by uspokajać

Drugim gabinetem z Trójmiasta nominowanym do plebiscytu jest Centrum Stomatologiczne Euro Dent z Gdańska, które od dawna walczy z dentofobią wśród Polaków, a szczególnie dzieci. Odpowiednio dobrana kolorystyka wnętrz, wygodna i przestrzenna poczekalnia oraz stosownie regulowana temperatura w pomieszczeniach – to wszystko ma wpływ na poziom stresu pacjentów. Klinika od lat stara się, aby nasze wnętrza, personel, a przede wszystkim leczenie były dla pacjenta bezstresowe. Dlatego też każdy pacjent z nagłym bólem, który jest najczęstszym powodem stresu, przyjmowany jest poza kolejnością.

Zobacz także:  Sufity tekstylne we wnętrzach komercyjnych – barwne, ulotne… jak żagle

Zobacz także:  Nowoczesne i designerskie windy we wnętrzach użyteczności publicznej

Zobacz także:  Top Design Gabinety Stomatologiczne – 11 najbardziej przyjaznych placówek

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA