REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Meble kuchenne: gotowe czy zabudowa kuchenna? Co wybrać?

Kuchnia. Fot. Meble Artane
Kuchnia. Fot. Meble Artane
Meble Artane

REKLAMA

REKLAMA

Meble kuchenne to najważniejszy element w projektowanej kuchni. Do wyboru mamy gotowe meble kuchenne lub też zabudowę kuchenną robioną na zamówienie. Oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety jak i wady. zobacz, które rozwiązanie będzie najlepsze.

Kuchnia to miejsce szczególne. Miejsce, w którym spotyka się cała rodzina i goście z którymi chcemy cieszyć się wspólnie przygotowanymi potrawami. Dlatego też wystrój i funkcjonalność kuchni mają znaczenie i zanim zdecydujemy się na zakup gotowych mebli kuchennych zastanówmy się nad indywidualną aranżacją wnętrza tego pomieszczenia.

REKLAMA

Zabudowa kuchenna. Fot. Meble Artane

Zobacz także: Kuchnia: meble kuchenne - przykładowe aranżacje

Kuchnia gotowa

Producenci gotowych mebli fabrycznych oferują klientom zestawy szafek w modułach, które można dopasować do własnych potrzeb i upodobań. Wybór jest ograniczony, jednak walorami takiego rozwiązania są przyznane certyfikaty, krótszy niż w przypadku mebli na zamówienie czas montażu od momentu zakupu i przede wszystkim cena. Niestety, częstą wadą mebli seryjnych jest gorsza jakość materiałów czy wykonania i brak możliwości ich adaptacji do każdego pomieszczenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wybieramy meble do kuchni

REKLAMA

Zanim podejmiemy decyzję o aranżacji wnętrza kuchennego warto zastanowić się nad zamówieniem kuchni wykonanej zamówienie. Szafki mogą mieć dowolny kształt i wymiar, a klient może sam wybrać kolor frontów i materiał z jakiego meble będą wykonane. Bogatsza oferta w tym przypadku dotyczy także systemów wyposażenia wewnętrznego szafek czy szuflad kuchennych. Meble na zamówienie to także rozwiązanie, które sprawdzi się w nietypowych pomieszczeniach lub gdy postawiliśmy na oryginalną aranżację kuchni. W takim wypadku należy w pierwszej kolejności zamówić projekt mebli, a potem zdecydować się na wybór odpowiedniego sprzętu AGD.

Meble wykonane na zamówienie to idealne rozwiązanie w pomieszczeniach nietypowych, na przykład w mieszkaniach na poddaszach, w których skosy ograniczają powierzchnię użytkową. W takim przypadku naszym klientom rekomendujemy niską zabudowę z głębokimi szafkami. W tego typu pomieszczeniach bardzo trudno byłoby skorzystać z gotowych na rynku rozwiązań. Podobnie jest w przypadku kuchni połączonych z salonem – polecamy wtedy nisko zabudowane szafki , których nie widać z salonu. mówi Artur Krasuski z Meble Artane, firmy która ostatnio zdecydowała się na poszerzenie oferty o sprzedaż mebli kuchennych na zamówienie.

Meble kuchenne. Fot. Meble Artane

Zobacz także: Kuchnia połączona z jadalnią - inspiracje

Meble robione na wymiar – zalety

Zaletą mebli robionych na wymiar, jak podkreślają projektanci i producenci, jest przede wszystkim dowolność w projektowaniu kuchni marzeń. Jedynym ograniczeniem jest powierzchnia oraz zasobność portfela. W ostatnich latach powodzeniem cieszą się głównie proste meble w kolorach ecru lub klasycznej bieli. Często też klienci decydują się na kuchnie w drewnie lub z frontami na wysoki połysk.

Klient, który chce, aby jego kuchnia była niepowtarzalna przychodzi do nas ze wstępnym projektem. Oczywiście projekt ten podlega licznym modyfikacjom na dalszych etapach prac, pilnujemy jednak tego, aby nie odbiegał on znacznie od pierwowzoru dodaje Artur Krasuski z Artane Meble.

Zabudowa kuchenna. Fot. Meble Artane

Najważniejszym problemem dla osób decydujących się na meble w zabudowie jest wybór odpowiedniego wykonawcy, koszt, czas realizacji (zwykle ok. 6–8 tygodni). Szczególnie czas realizacji może być zniechęcający dla osób, które chcą jak najszybciej wprowadzić się do swojego gniazdka. Na co należy zwracać uwagę decydując się na właściwą firmę? Przede wszystkim należy sprawdzić jakich używa materiałów i zapoznać się ze zrealizowanymi wcześniej projektami. Istotne jest również to, aby podpisać umowę, w której zostanie zawarty czas realizacji zlecenia, kosztorys oraz informacje dotyczące ewentualnych reklamacji. Ważne jest również, aby wykonawca współpracował z gazownikiem i hydraulikiem, którzy podczas montażu podłączą sprzęt AGD.

Zobacz także: Modne kuchnie, czyli dwukolorowe meble kuchenne

Zobacz także: Stół w jadalni - inspiracje

Zobacz także: Aneksy kuchenne - inspiracje

Źródło: Meble Artane

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Mieszkanie czy dom 2024 - co wybrać?

    Mieszkanie czy dom za miastem - co wybrać w 2024 roku? Co wybierają Polacy? Jakie są plusy mieszkania i jakie domu?

    Odmrożenie cen prądu: 60% podwyżki opłat w spółdzielniach mieszkaniowych? Za co?

    Ostrzegają przedstawiciele innych spółdzielni mieszkaniowych, z którymi rozmawiali dziennikarze "Rzeczpospolitej".

    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    REKLAMA

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    REKLAMA

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA