REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić industrialne wnętrze?

Anna  Dobrzycka
salon i sklep internetowy 9design
Loft Fot. Fotolia
Loft Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na pewno wielu z was zachwycają przestronne i surowe aranżacje apartamentów w byłych budynkach przemysłowych, tzw. loftach. Czy jednak musimy być posiadaczami takiego ekskluzywnego mieszkania, by pozwolić sobie na jego urządzenie w stylu industrialnym? Oczywiście nie! Stylistyka przemysłowa odnajdzie się także w "zwykłym" mieszkaniu i domu.

Po pierwsze, postawmy na prostotę i minimalizm. Usuńmy drobne dekoracje i bibeloty, pozbądźmy się wszelkich porcelanowych figurek i stosów ozdobnych świec. Styl industrialny raczej ich nie toleruje. Następnie, jeżeli przestronność nie jest mocną stroną naszego lokum, zastosujmy kilka powszechnie znanych sztuczek, by optycznie powiększyć metraż naszego mieszkania (jasne kolory ścian i podłóg, powierzchnie lustrzane itd.). Nie rezygnujmy z leciwej podłogi z drewnianych desek – jak najbardziej wpisze się w naszą stylistykę. Podobnie nie maskujmy widocznych elementów instalacyjnych i konstrukcyjnych, jak rury hydrauliczne, drewniane stropy, które w uzyskaniu przemysłowego charakteru wnętrza jak najbardziej pomogą.

REKLAMA

Zobacz także: Przytulna kuchnia w stylu vintage

REKLAMA

Niezwykle istotnym elementem jest kolorystyka. W przypadku tej stylistyki wskazana jest monochromatyczność w odcieniach szarości, czerni i bieli. Oczywiście możemy pozwolić sobie na barwne elementy, ale niech to będą pojedyncze kontrastowe akcenty kolorystyczne, np. w postaci dużego obrazu na ścianie. Materiały takie, jak: beton, surowe drewno, metal to nasi sprzymierzeńcy – nie bójmy się ich!

Skoro mamy już bazę, przejdźmy do punktu kulminacyjnego, a więc mebli i oświetlenia. W ich doborze kierujemy się wyżej opisanymi zasadami: stawiamy na prostotę, surowość, wspomnianą wąską paletę barw. W tym wypadku mniej – znaczy więcej… przemysłowego charakteru. Jak najbardziej wskazane są metalowe komody i szafki, stół z blatem z surowego drewna, akcenty vintage w postaci odrapań i odprysków farby.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Niech wisienką na naszym industrialnym torcie będzie odpowiednio stylizowane oświetlenie: metalowe przemysłowe lampy wiszące i podłogowe. Te pierwsze równie dobrze wyglądają pojedynczo, jak i podwójnie, umocowane np. nad długim, prostokątnym drewnianym stołem. Lampę podłogową postawić warto w wolnym rogu pomieszczenia lub obok fotela lub kanapy.

Oto podstawy aranżacji w stylu industrialnym. Oczywiście to tylko namiastka wiedzy, ale odpowiednio wdrożona na pewno pozwoli wam stworzyć wymarzone wnętrze.

Zobacz także: Aranżacja wnętrza w dworskim stylu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA