| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Ustawienie telewizora w salonie – na co zwrócić uwagę?

Ustawienie telewizora w salonie – na co zwrócić uwagę?

Miejsce dla telewizora w salonie wbrew pozorom wcale nie jest dowolne. Prawidłowe ustawienie telewizora wymaga uwzględnienia kilku czynników, wszystko to ma duży wpływ na komfort oglądania. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania miejsca dla telewizora?

Dlaczego właściwe ustawienie telewizora jest istotne?

Z właściwym ustawieniem telewizora wiążą się dwie kwestie. Wybierając odpowiednie miejsce wpływamy na dłuższe używanie odbiornika i na komfort oglądania.

Najważniejsze kwestie wpływające na jakość oglądania

Powiedzenie, że „im większy, tym lepszy” w przypadku telewizora wcale nie jest właściwe, ponieważ wielkość telewizora należy dobrać do wielkości salonu. Zbyt duży telewizor, w zbyt małym pokoju będzie męczył wzrok i paradoksalnie pogorszy jakość oglądania. Np. jeśli zdecydujemy się na telewizor 80-calowy to w zależności od rozdzielczości, w jakiej będziemy oglądać, musimy ustawić sofę w odległości od ok. 6 m do ok. 3 m (przy czym im niższa rozdzielczość, tym dalej stawiamy sofę od odbiornika, jeśli postawimy ją zbyt blisko będą widoczne piksele i obraz nie będzie wyraźny). Ale już np. telewizor 42-calowy wymaga zachowania odstępu od sofy od ok. 3 m do ok. 1,5 m w zależności od rozdzielczości. Oprócz tego telewizor powinien być tak ustawiony lub powieszony tak , żeby nie znajdował się powyżej poziomu oczu oglądającego.

Zobacz także: Jak aranżacyjnie podzielić salon na strefy?

Fot. Fotolia

Telewizor nie może być ustawiony naprzeciwko intensywnego światła zarówno naturalnego, jak i sztucznego, czyli np. naprzeciw okna lub lampy. Zbytnie oświetlenie telewizora sprawi, że będziemy się w nim widzieć jak w lustrze, co utrudni oglądanie. Dlatego telewizję najlepiej jest oglądać w niezbyt oświetlonym pokoju, z wyłączonym punktowym źródłem światła.

Niewłaściwe ustawienie telewizora w stosunku do źródeł światła. Fot. Fotolia

Zobacz także: Salon dla mężczyzny

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

salon, wnętrza, telewizor Fot. Fotolia
salon, wnętrza, telewizor Fot. Fotolia

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »