| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Prawidłowe rozmieszczenie sprzętu AGD w kuchni, czyli trójkąt roboczy

Prawidłowe rozmieszczenie sprzętu AGD w kuchni, czyli trójkąt roboczy

Wybierając rozmieszczenie sprzętów AGD powinniśmy kierować się zasadą trójkąta roboczego – wierzchołki to główne sprzęty: lodówka, zlewozmywak, kuchenka z piekarnikiem. Zmywarka nie należy do tej grupy, ale równie często pojawia się w naszych kuchniach, powinna zająć miejsce obok zlewozmywaka. Na co zwrócić uwagę?

Z kolei obok zlewozmywaka powinien znajdować się główny blat roboczy. Dzięki temu w czasie przygotowywania jedzenia możemy swobodnie wsadzać brudne naczynia do zlewu. Na bieżąco możemy również myć wszystkie produkty spożywcze.

Zobacz także: Wybór tostera – na co zwrócić uwagę?

Ustawienie sprzętów AGD zgodnie z zasadą trójkąta roboczego nie zawsze jest możliwe. Ale są miejsca, w których niektóre sprzęty z całą pewnością stać nie mogą. Czego nie wolno:

– Nie należy stawiać kuchenki obok okna (przy otwartym oknie istnieje ryzyko zdmuchnięcia płomienia).

– Nie wolno stawiać lodówki obok kuchenki (kuchenka, zwłaszcza z piekarnikiem będzie ogrzewać lodówkę, która będzie próbowała mimo wszystko utrzymać temperaturę, zużywając tym samym więcej prądu).

– Obok okna nie stawiamy również lodówki (w ciepłe słoneczne dni będzie się nagrzewać, efekt będzie taki, jakby stała obok niej kuchenka).

– Unikajmy także montowania zlewozmywaka obok ściany (narazimy się na ciągłe jej zachlapywanie jedzeniem).

Zobacz także: Montaż okapu kuchennego – co trzeba wiedzieć?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pawłowska

Doradca Podatkowy (nr wpisu 11638)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »