REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć wnętrze w stylu eko?

Eko Fot. Fotolia
Eko Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Styl eko stale zyskuje na popularności. Wnętrza w stylu eko stawiają na naturalne materiały, drewno, wiklinę, wełnę i skórę. Aranżując wnętrza inspirowane naturą zwróćmy uwagę również na kolory, pożądane będą biele, błękity, szarości, zielenie i brązy.

Codzienny pośpiech i stres sprawiają, że pod koniec dnia mamy ochotę zaszyć się w spokojnym miejscu, które pozwoli nam odpocząć, wyciszyć się i zrelaksować. Komu nie marzy się wtedy spacer po lesie, łące lub górach? Zafascynowani prostotą oraz pięknem otaczającej nas przyrody, chcemy przenieść ją także do wnętrz naszego domu. Aranżacje w stylu eko powinny jak najlepiej odzwierciedlać cechy natury – spokój, harmonię i prostotę.

REKLAMA

Trendy ekologiczne

Drewniane podłogi, kamienne ściany, maty z trawy morskiej. Podstawę ekodesignu stanowią materiały pochodzenia naturalnego, czyli drewno, wełna i skóra. Istotnym czynnikiem jest również ich pochodzenie, np. z recyklingu albo możliwość ponownego wykorzystania, przetworzenia bądź przerobienia niektórych elementów, a tym samym oszczędzania na rzecz natury. Ma więc być nie tylko ekologicznie, lecz także ekonomicznie – tym dwóm zasadom podporządkowany jest wybór mebli, dodatków i przedmiotów codziennego użytku. Istotną rolę w ekownętrzu odgrywa neutralna kolorystyka – szarości, błękity i brązy przełamane zielenią i bielą. Mieszkanie urządzone w przyjaźni z naturą to przede wszystkim miejsce odpoczynku po ciężkim dniu, a także izolacji od codziennego zgiełku.

Fot. Agata Meble

Zobacz także: Meble w stylu vintage: GALERIA

Inspiracje naturą

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz są niewątpliwie meble. Inspirując się środowiskiem naturalnym, wybierzemy oczywiście drewno. W salonie idealnie zaprezentuje się kredens z litego jesionu, a w jadalni fronty pokryte okleiną dębową. Z kolei do mniejszych pomieszczeń warto wybrać meble z wyraźnym rysunkiem drewna bądź ciekawym połączeniem np. naturalnego odcienia orzecha z kontrastową, czarną aplikacją. Urok prostych i drewnianych mebli podkreślą skórzane kanapy. Naturalnego charakteru nadadzą wnętrzu trafnie dobrane dodatki oraz elementy dekoracyjne wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. W oknach dobrze sprawdzą się ceramiczne lub gliniane donice na parapetach, a także zasuszone kwiaty w szklanych wazonach. W kuchni niezastąpione okażą się wiklinowe kosze, bambusowe misy i pojemniki. Dopełnieniem całości będą dywany w barwach kremowych lub piaskowych. Nie zapomnijmy także o ekobalkonie. Powinny tam znaleźć się drewniane kwietniki i latarnie, których światło podczas letniego wieczoru umili atmosferę relaksujących spotkań.

Zobacz także: Kamień dekoracyjny – luksusowe wnętrze

Źródło: Agata Meble

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ile kosztuje luksusowy nowy apartament? Czy milion złotych wystarczy?

    Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w wysokim standardzie? Jakie metraże oferują deweloperzy? Gdzie można nabyć luksusowe apartamenty i jakie mają udogodnienia? 

    Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych. Rok 2040 nie jest wiążącą datą [analiza POGP]

    Nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) nie zakazuje montażu ani eksploatacji kotłów gazowych, a 2040 r. nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania - zwraca uwagę Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP).

    Udział polskiego kapitału w rynku nieruchomości wynosi 2%. W Polsce konieczne są zmiany regulacji prawnych

    Udział krajowych inwestorów w polskim rynku nieruchomości komercyjnych wynosi zaledwie 2%. Ten stan rzeczy może zmienić wprowadzenie funduszy umożliwiających osobom indywidualnym inwestycje w nieruchomości komercyjne (REIT).

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków?

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków? Gdzie wieszać domki dla ptaków? Jak to zrobić dobrze? Kiedy jest okres lęgowy sikorek, wróbli, szpaków, jerzyków i nietoperzy w Polsce?

    REKLAMA

    Turbina wiatrowa przy domu - wymogi prawne

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wyjaśnił jakie są aktualne wymogi prawne montażu przydomowych turbin wiatrowych. Czy przed montażem przydomowych turbin wiatrowych wymagane jest zgłoszenie lub uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy budynek przed montażem turbiny potrzebuje ekspertyzy, badania stanu technicznego?

    Rejestr i wyszukiwarka osób z uprawnieniami budowlanymi [e-CRUB ]. 130 tysięcy inżynierów i architektów

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że e-CRUB to rejestr osób, które posiadają uprawnienia budowlane. Rejestr ten jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie. W rejestrze znajdują się dane ok. 130 tysięcy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

    Szykują się zmiany w podatku od nieruchomości, ale obecnie bez zmian systemowych w ich opodatkowaniu

    Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman odpowiedział na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie prac nad nową definicją budowli na potrzeby opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania garaży, wyjaśniając charakter planowanych zmian. Zapewnił, że systemowych zmian w opodatkowaniu nieruchomości prace te nie obejmują.

    Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

    Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

    REKLAMA

    Nowych mieszkań w ofercie od początku roku przybywa a co z ich cenami

    W pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. deweloperzy wprowadzili na rynki siedmiu największych miast więcej mieszkań niż sprzedali. To dobra wiadomość dla kupujących, bo mają większy wybór. Zgodnie z regułami rynku większa podaż powinna też hamować wzrost cen. Czy tak jest w istocie?

    Ile musi zarabiać singiel by kupić mieszkanie na kredyt?

    W Polsce coraz więcej osób funkcjonuje poza małżeństwem jako singiel. Te osoby są coraz istotniejszą klientelą na rynku nieruchomości. Ile musi zarabiać taki singiel, by móc kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny? Jakie możliwości kredytowe ma dziś singiel? 

    REKLAMA