REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić poddasze?

Aneks Fot. Materiały prasowe
Aneks Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Urządzenie poddasza jest sporym wyzwaniem aranżacyjnym, ale jak już uda nam się okiełznać tę przestrzeń to zyskamy niepowtarzalny efekt. Zagospodarowanie skosów na poddaszu może nie być proste, trzeba mieć konkretny pomysł. Podpowiadamy, co można urządzić na poddaszu.

Utrudnienia na jakie możemy napotkać, przy urządzaniu poddasza to na pewno nierówność ścian lub niski sufit. Nie mniej jednak na poddaszu można urządzić każdą przestrzeń – pokój dzienny, salon, gabinet, pokój dziecka lub łazienkę. Oczywiście także całe mieszkanie, jeśli tylko pozwoli nam na to powierzchnia.

REKLAMA

Efekt wizualny

REKLAMA

Bardzo ważne we wnętrzach na poddaszu jest zachowanie wrażenia przestronności. Żaden z architektów nie doradziłby dzielenia tej powierzchni zbyt dużą ilością ścian, ścianek przesuwnych ani przepierzeń. No chyba, że byłyby to ruchome parawany, koniecznie wirtuozersko dobrane do stylu w jakim urządzamy wnętrze.

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się za to przeszklenia (szklane ścianki działowe lub drzwi) bądź dzielenie otwartej przestrzeni za pomocą modułów funkcjonalnych. – Salon możemy na przykład doskonale oddzielić od aneksu kuchennego pomysłowym barkiem, który płynnie przeniesie nas z kuchni w stronę otwartej przestrzeni.

Zobacz także: Jak urządzić mieszkanie w stylu loft

Co pod skosami

Przy planowaniu przestrzeni na poddaszu, najtrudniej dobrze wykorzystać powierzchnię pod samym skosem. Zawsze jest to doskonałe miejsce na schowki, regały na książki lub pomieszczenia gospodarcze, ale pod warunkiem, że każde z tych rozwiązań jest skrojone ściśle „na miarę”.

Pod skosami zupełnie bezpiecznie możemy ulokować także niewysoką kanapę – jeśli jest postawiona tyłem do ściany, wstając z niej, znajdziemy się w wyższej części pomieszczenia i unikniemy zderzenia ze skosem. Jeśli natomiast aranżujemy na poddaszu sypialnię, łóżko najlepiej postawić nogami w stronę skosu.

Zobacz także: Styl skandynawski – prostota i elegancja

Jeśli skos sięga jedynie do połowy wysokości, można pod nim także umieścić stół i zaaranżować jadalnię. Zmieści się tutaj także wanna – jeśli myślimy o łazience.

Zobacz także: Mieszkanie jak loft, czyli aranżacja wnętrza w stylu fabrycznym

Oświetlenie poddasza

Jakość światła na poddaszu, tak jak w każdym innym pomieszczeniu, zależy od ilości i wielkości okien. Bywa, że poddasze jest bardziej zacienione od standardowego wnętrza, ale może być także doświetlone dużo lepiej.

Nieregularność ścian i ryzyko przytłoczenia sprawiają, że oświetlenie poddasza jest bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza. Jeśli sufit jest wystarczająco wysoki, można sobie pozwolić na wiszące żyrandole, jednak przy nieco niższym stropie, warto rozważyć montaż podwieszonego sufitu z halogenowym, punktowym oświetleniem. W obu przypadkach wskazane jest zastosowanie lamp bocznych, które malowniczo doświetlą zacienioną przestrzeń pod skosami.

Doskonałym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni są także dostępne na rynku drzwi z lustrami.

Kolory

Jednolity kolor optycznie powiększy przestrzeń strychu. Pod skosem najlepiej sprawdzają się jasne kolory – pastele lub biel – które kolorystycznie rozświetlą nawet mocno zacienione wnętrza. Ciemne kolory sprawdzą się natomiast w dodatkach, elementach wyposażenia i dekoracjach. Warto pamiętać, że im mniej kolorów, tym większe wrażenie przestrzeni i harmonii wnętrza, dlatego dobrze jest ograniczyć się maksymalnie do trzech kolorów. Dotyczy to kolorystyki zarówno ścian, jak i podłóg.

Zobacz także: Aranżacja mieszkania za rozsądną cenę

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ile kosztuje luksusowy nowy apartament? Czy milion złotych wystarczy?

    Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w wysokim standardzie? Jakie metraże oferują deweloperzy? Gdzie można nabyć luksusowe apartamenty i jakie mają udogodnienia? 

    Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych. Rok 2040 nie jest wiążącą datą [analiza POGP]

    Nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) nie zakazuje montażu ani eksploatacji kotłów gazowych, a 2040 r. nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania - zwraca uwagę Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP).

    Udział polskiego kapitału w rynku nieruchomości wynosi 2%. W Polsce konieczne są zmiany regulacji prawnych

    Udział krajowych inwestorów w polskim rynku nieruchomości komercyjnych wynosi zaledwie 2%. Ten stan rzeczy może zmienić wprowadzenie funduszy umożliwiających osobom indywidualnym inwestycje w nieruchomości komercyjne (REIT).

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków?

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków? Gdzie wieszać domki dla ptaków? Jak to zrobić dobrze? Kiedy jest okres lęgowy sikorek, wróbli, szpaków, jerzyków i nietoperzy w Polsce?

    REKLAMA

    Turbina wiatrowa przy domu - wymogi prawne

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wyjaśnił jakie są aktualne wymogi prawne montażu przydomowych turbin wiatrowych. Czy przed montażem przydomowych turbin wiatrowych wymagane jest zgłoszenie lub uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy budynek przed montażem turbiny potrzebuje ekspertyzy, badania stanu technicznego?

    Rejestr i wyszukiwarka osób z uprawnieniami budowlanymi [e-CRUB ]. 130 tysięcy inżynierów i architektów

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że e-CRUB to rejestr osób, które posiadają uprawnienia budowlane. Rejestr ten jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie. W rejestrze znajdują się dane ok. 130 tysięcy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

    Szykują się zmiany w podatku od nieruchomości, ale obecnie bez zmian systemowych w ich opodatkowaniu

    Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman odpowiedział na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie prac nad nową definicją budowli na potrzeby opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania garaży, wyjaśniając charakter planowanych zmian. Zapewnił, że systemowych zmian w opodatkowaniu nieruchomości prace te nie obejmują.

    Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

    Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

    REKLAMA

    Nowych mieszkań w ofercie od początku roku przybywa a co z ich cenami

    W pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. deweloperzy wprowadzili na rynki siedmiu największych miast więcej mieszkań niż sprzedali. To dobra wiadomość dla kupujących, bo mają większy wybór. Zgodnie z regułami rynku większa podaż powinna też hamować wzrost cen. Czy tak jest w istocie?

    Ile musi zarabiać singiel by kupić mieszkanie na kredyt?

    W Polsce coraz więcej osób funkcjonuje poza małżeństwem jako singiel. Te osoby są coraz istotniejszą klientelą na rynku nieruchomości. Ile musi zarabiać taki singiel, by móc kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny? Jakie możliwości kredytowe ma dziś singiel? 

    REKLAMA