REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak umeblować małe mieszkanie?

Materiały prasowe
Mieszkanie Fot. Fotolia
Mieszkanie Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Możliwości finansowe młodych ludzi są ograniczone i najczęściej pozwalają na zakup tylko małego mieszkania. Żeby dało się dobrze funkcjonować w małym mieszkaniu trzeba je umeblować z pomysłem. Do małego mieszkania wybieramy wielofunkcyjne meble i stawiamy na ergonomię.

Popularność małych mieszkań

Branża nieruchomości to w dalszym ciągu poważna przestrzeń do zagospodarowania. Duża podaż związana m.in. z ofensywą budowlaną ostatnich lat, pozwala zaspokoić przynajmniej część zapotrzebowania na własne M. Z drugiej jednak strony, potencjalny nabywca nie zawsze może pozwolić sobie na realizację inwestycji życia. Z rynkowej analizy firmy Reas wynika, że sprzedaż mieszkań w 2013 r. może obniżyć się w stosunku do roku ubiegłego, na co z pewnością wpłynie zakończenie rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Jednocześnie, w dalszym ciągu dużą popularnością powinny cieszyć się najmniejsze lokale, na co wskazuje z kolei prognoza Home Broker i Lion's House. Są stosunkowo tanie, dzięki czemu łatwiej je kupić, ale i sprzedać. Stanowią więc atrakcyjny punkt wyjścia dla młodych osób wchodzących w dorosłe życie lub komfortowe miejsce noclegowe między kolejnymi podróżami służbowymi współczesnych managerów. Są też ciekawą formą lokaty kapitału dla inwestujących w nieruchomości. Nic dziwnego, że najnowsze trendy aranżacyjne zawierają mnóstwo praktycznych rozwiązań, pozwalających optymalnie zagospodarować nawet bardzo niewielką przestrzeń. Właściwe ich wykorzystanie jest związane z zastosowaniem się do kilku prostych zasad.

REKLAMA

Zobacz także: Styl skandynawski – prostota i elegancja

Jak powiększyć przestrzeń?

Urządzenie kawalerki, studia czy niewielkiego M2 wymaga często zawarcia funkcjonalności salonu, sypialni, garderoby, kuchni, a nawet przedpokoju w obrębie jednego, maksymalnie dwóch pomieszczeń. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba stworzyć całościowy projekt, uwzględniający zarówno techniczne, jak i estetyczne aspekty wykończenia wnętrza. Można go opracować samodzielnie lub zlecić specjaliście. W każdym przypadku wprowadzanie w życie poszczególnych założeń ma służyć uzyskaniu bardzo konkretnych korzyści.

Zobacz także: Cechy stylu skandynawskiego

– Nawet bardzo małe pomieszczenie nie powinno wywoływać nieprzyjemnego wrażenia ścisku i ciasnotyzwraca uwagę Angelika Wiewióra z salonu wyposażenia wnętrz Strefa Zamieszkania – Już na etapie przeglądania farb do ścian, powinniśmy koncentrować się więc na jasnych, chłodnych barwach, które sprzyjają optycznemu powiększeniu wystroju. Należy też uważać, by uzyskany w ten sposób pozytywny efekt wizualny, nie został zaprzepaszczony przez niewłaściwie skompletowane wyposażenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Architekt wnętrz: co zyskujemy i jak wybrać dobrego?

Jak stworzyć odpowiednią kompozycję?

REKLAMA

Zestawienie wszystkich mebli, urządzeń oraz rzeczy osobistych w jednym miejscu to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla zwolenników bardziej minimalistycznych aranżacji. Wśród stosowanych obecnie rozwiązań, dużą popularnością cieszą się więc: rozkładane narożniki, smukłe pufy, specjalnie zaprojektowane półki wiszące, a przede wszystkim bardzo pojemne szafy wnękowe. Dodatkowy komfort oraz pewne poczucie intymności może zapewnić wyraźne zaznaczenie podziału na różne strefy użytkowe. Czasem wystarczy parawan, kompozycja roślinna lub po prostu oparcie sofy i uzyskujemy klarowny układ całości.

– Aby każdy element wyposażenia spełniał swoje funkcje i pasował wizualnie do reszty, warto przejrzeć dostępne w salonie sprzedaży wizualizacje lub nawet gotowe aranże. Niejednokrotnie można także skorzystać z usługi profesjonalnego mierzenia remontowanych powierzchnidodaje Angelika Wiewióra ze Strefy Zamieszkania.

Postaw na funkcjonalność

O pełnej funkcjonalności mieszkania możemy mówić, jeśli ma odpowiednio zagospodarowane pomieszczenia typowo użytkowe. W łazience wstawia się małą pralkę i montuje umywalkę o ergonomicznym kształcie z dopasowaną baterią, a miłośnicy długich kąpieli muszą zadowolić się kabiną prysznicową. Natomiast podstawą urządzenia wnęki kuchennej jest specjalnie zaprojektowane umeblowanie o rozkładzie uwzględniającym podstawowe walory pełnowymiarowej kuchni. W przypadku popularnych w ostatnich latach lokali–studiów, strefę gotowania oddziela się od salonu specjalnym barem. Nawet jeśli mieszkanie ma dla właścicieli wyłącznie przejściowy charakter, warto od razu urządzić je możliwie kompleksowo. Dbałość o wygodę aktualnych lokatorów może się bowiem przełożyć na przyszłe profity w postaci korzystnych warunków sprzedaży lub wynajmu.

Zobacz także: Cechy stylu angielskiego we wnętrzach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA