REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Trendy we wnętrzach w 2013 według Agata Meble

Materiały prasowe
Salon Fot. Agata Meble
Salon Fot. Agata Meble
Agata Meble

REKLAMA

REKLAMA

Agata Meble podpowiada, jakie będą modne trendy i motywy w 2013 roku. Według Agata Meble w 2013 roku we wnętrzach stawiamy na mocne kolory, zwłaszcza na barwę żółtą w każdym jej odcieniu, a także na kwiatowe i geometryczne wzory – jednak ważne w tym wszystkim będzie zachowanie umiaru, czyli wszystko rozegra się pod znakiem minimalizmu.

Najmodniejszy będzie żółty

W nadchodzącym sezonie miejsce najmodniejszego koloru zajmie żółty. W jego odcieniu zaskakująco dobrze prezentują się zarówno ściany, jak i meble. Żółte elementy dekoracyjne są natomiast charakterystycznym, mocnym akcentem w każdym wnętrzu. Należy jednak pamiętać, że żółty ma wiele odcieni, a tym najbardziej pożądanym obecnie jest jego najdelikatniejsza wersja, czyli pastelowa.

REKLAMA

Coraz częściej obserwujemy trend na kolorowe akcenty, które kontrastują z pozostałą aranżacją pomieszczeń. Takim oryginalnym akcentem może być żółta kanapa idealnie wkomponowana w salon urządzony w minimalistycznym stylu – mówi Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Agata Meble. Obok żółtego w 2013 roku modnymi kolorami będą także delikatne róże, zielenie, błękity oraz brzoskwinie.

Zobacz także: Styl skandynawski – prostota i elegancja

Stawiamy na wzory

Motywem przewodnim tegorocznych trendów jest geometria. Paski, prążki, koła i kwadraty opanowały wzorzyste tapety, obicia mebli oraz tekstylia wnętrzarskie. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się ponadto motywy kwiatowe. Piękne, kolorowe płatki z powodzeniem zdobią fotele i zasłony. Warto jednak zwrócić uwagę, że duże kwiaty najlepiej wyglądają na białym tle. Osobom, które preferują oryginalne wzory z pewnością spodobają się wełniane dodatki, takie jak dywany i narzuty, a także wszelkie dodatki z motywem imitującym sweter – wazony, ramki na zdjęcia i kubki. – Nie bójmy się eksperymentować i zmieniać naszych wnętrz. Czasami niewielki dodatek, wymiana jednego mebla lub zastosowanie kilku drobnych dekoracji zmieni charakter całego pomieszczenia. Tegoroczne trendy są bardzo efektowne, więc bez obaw możemy zastosować je w swoich domachdodaje Przemysław Gurban z firmy Agata Meble.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Światowe trendy kolorystyczne: GALERIA


Pod znakiem minimalizmu

Wśród form króluje prostota i minimalizm. Ciągle modne są duże, wygodne kanapy z miękkimi poduszkami w klasycznych kształtach oraz masywne fotele, pozwalające na odprężenie po ciężkim dniu. Do łask wracają też pufy – te większe kwadratowe, a także o nieregularnych formach. W przypadku meblościanek liczy się lekkość i funkcjonalność. Pojemne komody, witryny podświetlane LED-ami oraz proste półki już od kilku sezonów zastępują ciężkie meble.

Zobacz także: Kolor Roku 2013 według Dulux

Fot. Agata Meble

Zrób to sam

Rok 2013 należy także do tych, którzy mają zdolności plastyczne i chcieliby sami wykonać elementy wystroju wnętrza. DIY (Do It Yourself), czyli moda na własnoręcznie stworzone przedmioty, jest teraz jednym z najbardziej pożądanych trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz. Wraz z samodzielnie wykonanymi gadżetami prym wiodą także stare meble przerobione na nowe. Dlatego warto przyjrzeć się starej komodzie, a z pojedynczych elementów zastawy wykonać oryginalną lampkę do sypialni.

Zobacz także: Czerń we wnętrzu – odważne aranżacje

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA