| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Kuchnia według feng shui

Kuchnia według feng shui

Kuchnia jest swoistym miejscem dowodzenia w domu, skąd za pośrednictwem posiłków każdy domownik jest „zasilany” energetycznie i nie tylko. Można więc przyjąć, że to jedno z najważniejszych miejsc w domu ale i – jak zgodnie przytakują eksperci feng shui – drugie obok łazienki miejsce wzmożonego zagrożenia wypadkiem.

Rozważmy teraz sytuacje kiedy nie wszystko zorganizowane jest „przepisowo” i to jak im zaradzić:

– Kuchenka ustawiona tyłem do wejścia, gdzie istnieje ryzyko zaskoczenia osoby gotującej – rozwiązaniem może być ułożenie błyszczących kafelków za piecem lub dekoracji o połyskującej powierzchni, tak żeby było widać ruch, niekoniecznie zaś dokładnie osobę.

– Zlew umieszczony obok kuchenki – najlepszym remedium będzie umieszczenie pomiędzy sprzętami lub nad nimi dekoracji związanej z elementem Drzewa. Przykładowo może to być ozdobna deska do krojenia z motywem roślinnym, obrazek z ziołami lub naturalna forma reprezentująca rośliny (czosnek, cebula, zioła); przy czym te ostatnie jako dekoracje, które będą wykorzystywane na bieżąco do gotowania – zakurzony czosnek wiszący 5 lat nie spełni swojego zadania!

Dobór odpowiednich elementów dekoracyjnych do lokalizacji kuchni względem stron świata i indywidualnych upodobań mieszkańców to szeroka wiedza dysponująca wieloma możliwościami i dająca wiele sposobności na aranżację przestrzeni tak, by ta wspierała działania jej gospodarzy.

Zobacz także: Gabinet według feng shui

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »