Kategorie

Wejście do domu według feng shui

Bożena Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Dom Fot. Fotolia
Dom Fot. Fotolia
Fotolia
Wejście do domu według feng shui powinno znajdować się na froncie domu i w dodatku na środku ściany frontowej – jest to pierwsza zasada. Drzwi wejściowe powinny być ładne, zadbane i widoczne z ulicy oraz proporcjonalne do wejścia. Przeczytaj jakie są inne zasady dotyczące wejścia do domu według feng shui.

Wejście do domu i jego cały front według feng shui jest jak twarz człowieka. Jest jego wizytówką i znakiem rozpoznawczym. Drzwi wejściowe są jak usta, korytarz za drzwiami jest jak nos, a okna jak oczy. To proste porównanie daje nam wiele wskazówek jak powinien wyglądać idealny front domu.

Im większy, okazalszy dom, tym większe powinno być wejście. Żeby łatwiej sobie wyobrazić jak ważne jest wejście i drzwi wejściowe można wyobrazić sobie usta kobiety. Czasami piękne, proporcjonalne i z ładnym kolorem, kiedy indziej zbyt małe lub zbyt duże albo zbyt mocno podkreślone.

Kolory i kształty, jakie możemy zastosować aranżując wejście do domu według feng shui powinny być zgodne z żywiołem panującym w miejscu wejścia. I tak:

– Wejście od południa i południowego zachodu, powinno zawierać element Ziemi i Ognia, co oznacza, że możemy zastosować kolory z palety beży, brązów, żółci i czerwieni. Kształt, jakiego możemy, użyć to trójkąt i kwadrat. Warto też zastosować kamień, ceramikę, terakotę. Czyli możemy zamontować drzwi w kolorze mahoniowym z szybami w kształcie prostokątów lub trójkątów, a przed wejściem ustawimy ceramiczne donice z żółtymi kwiatami. Inspiracją może być klimat dworku.

Zobacz także: Feng shui: łóżko w sypialni

– Wejście od północy powinno zawierać element Wody i Metalu. Oznacza to, że stosujemy kolor biały popielaty, czarny i paletę niebieskich, Kształt to fala lub okrąg, półokrąg. Materiał polecany dla takiego wejścia to metal i szkło. Nasze wejście może mieć białe lub niebieskie drzwi, które zawierają okrągły bądź półokrągły element z szybą. Przed wejściem ustawiamy metalowe bądź niebieskie donice z białymi kwiatami. Inspiracją może być styl wyspy Santorini.

Zobacz także: Ustawienie łóżka w małej sypialni według feng shui

– Wejście od wschodu i południowego wschodu powinno zawierać element Drzewa wzmocniony elementem Wody. Możemy zastosować kolor z palety zieleni i niebieskiego oraz kształt kolumnowy i falisty.Nasze drzwi powinny być drewniane z widocznymi słojami, a szyba w drzwiach powinna być w kształcie fali lub kolumnowego prostokąta. Wejście mogą ozdobić niebieskie wiszące donice z roślinami, które będą z nich zwisały jak fale. Inspiracją takiego wejścia może być styl prowansalski.

Zobacz także: Feng shui salonu – zasady ogólne

Reklama

– Wejście od zachodu i północnego – zachodu, powinno zawierać element Metalu wzmocniony elementem Ziemi. Stosujemy, więc kolor biały, popielaty oraz wszelkie odcienie beży, brązów i żółci. Polecany kształt to okrąg, półokrąg lub kwadrat. To wejście powinno zawierać sporo elementów metalowych i szklanych. Nawet drzwi wejściowe mogą być z metalu. Takie wejście może mieć białe drzwi z dużymi prostokątnymi lub półokrągłymi szybami oraz kamiennymi lub marmurowymi kolumnami. Donice powinny być duże kamienne, a w nich iglaki uformowane w kule. Inspiracją może być styl nowoczesnych biurowców.

W każdym przypadku aranżacji wejścia, ścieżka prowadząca do wejścia nie powinna być prosta. Oznacza to, że furtka powinna znajdować się z boku domu, a ścieżka od furtki do wejścia powinna nas prowadzić meandrem wśród ładnych roślin. Jeśli mamy sporą odległość od płotu do domu warto pomyśleć o zaaranżowaniu klombu, który jest niby rondem przed domem.

Zobacz także: Feng shui w przedpokoju

Jeśli wejście do domu nie jest na ścianie frontowej rośnie znaczenie ścieżki. Wtedy to właśnie ścieżka odpowiedzialna jest za doprowadzenie energii do wejścia, które jest gdzieś z boku budynku. Wejście zawsze powinno być oświetlone. Oświetlona powinna być też ścieżka, jeśli jest dość długa i prowadzi do wejścia gdzieś z boku lub z tyłu domu.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

Reklama

Omówiliśmy wejście do domu, czyli usta, a teraz nadeszła pora na oczy. Oczy, czyli okna na ścianie frontowej. Te okna powinny być zawsze ładne zadbane i czyste. Dobrze, jeśli są dość duże, wtedy dom przyciąga uwagę. Oczywiście podobnie jak oczy na twarzy okna po obu stronach wejścia powinny być takie same. Jeśli są duże nie muszą być dodatkowo podkreślane, jeśli nie, warto pomyśleć o ozdobnych gzymsach, okiennicach lub przyciągającej uwagę aranżacji okna. Oczywiście nie muszą to być tylko dwa okna. Musi być jednak zachowana równowaga między oknami po prawej i po lewej stronie wejścia. Wystarczy popatrzyć, jak kiedyś budowano dworki i uzmysłowić sobie, o jaką harmonię i proporcję chodzi. Jeśli ktoś z was ogłada film „Ranczo” na pewno zwrócił uwagę na piękny dworek Lucy.

I został mi do opisania ostatni element twarzy, czyli nos a w domu korytarz wejściowy. Tak jak nosem wciągamy energię do ciała tak zadaniem korytarza czy holu wejściowego jest wciągnięcie energii do domu. Podstawowa zasada brzmi, korytarz musi być czysty, przestronny i proporcjonalnie duży w stosunku do domu. Zaraz za drzwiami wejściowymi nie powinno być niczego, co przeszkadza w komunikacji, czyli walających się po podłodze butów, kapci, wiszących na ścianie płaszczy itp. To, co osoba zobaczy zaraz po wejściu do domu zapadnie w jej pamięci na długo, tak więc warto zadbać o to, żeby w korytarzu czy holu wejściowym był jakiś ładny element przyciągający uwagę. Zwykle w takich miejscach znajdują się szafy na odzież i buty oraz lustro. Lustro nie powinno wisieć naprzeciwko drzwi wejściowych. Elementem przyciągającym uwagę może być rama lustra. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca można powiesić coś ładnego na ścianie lub postawić na komodzie. Warto też zadbać o przyjemny zapach w korytarzu.

Opisane w tym artykule wejście do domu jest ideałem, do którego należy dążyć, ale jak to zwykle w życiu bywa nie zawsze wszystko jest idealne. Nawet stosując feng shui czasami dla dobra domu i jego mieszkańców wejście do domu powinno znajdować się z boku ściany frontowej, jeśli inne aspekty feng shui (zaawansowane techniki) tego wymagają. Jednak zawsze ważna jest zasada zachowania prostoty, proporcji, harmonii i ładu.

I na koniec istotna uwaga. Wskazówki, jakich można udzielić przez Internet są jak suplementy diety. Na pewno nikomu nie zaszkodzą, często pomagają, ale czasami zdarzają się takie sytuacje, że bez pomocny specjalisty nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Wtedy warto skorzystać z pomocy konsultanta i zaawansowanych technik feng shui.

Zobacz także: Pokój małego dziecka według feng shui

Może Cię także zainteresować
Samochód w firmie
Samochód w firmie
Tylko teraz
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Dom
  1 sty 2000
  2 sie 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Ceny mieszkań w Europie rosną szybciej niż w Polsce

  Ceny mieszkań w Europie. Ceny mieszkań oderwały się od fundamentów? Szybciej w Europie niż w Polsce – sugerują dane Eurostatu. W Polsce przez ostatnie lata ceny rosły tylko trochę szybciej niż dochody ludności. W państwach Europy Zachodniej dynamika była nawet kilkukrotnie wyższa.

  Wynajem domów w Polsce

  Wynajem domów. Wynajem domów w Polsce stanowi około 3% - 5% rynku najmu, ale jest ciekawym rozwiązaniem. Osoby zastanawiające się nad wynajmem większego mieszkania, powinny wziąć pod uwagę również dom, bo stawki czynszów za 1 mkw. są konkurencyjne. Na popularność wynajmu domów w innych krajach wpływa m.in. udział budynków jednorodzinnych w zasobie mieszkaniowym i wskaźnik urbanizacji.

  Studencie - nie daj się oszukać. Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie, gdy sezon w pełni

  Wynajem mieszkania - studenci. Okres wakacji aż do września to typowy sezon najmu. Wiele osób stara się zaplanować na ten czas zmianę miejsca zamieszkania. Jest zazwyczaj trochę więcej wolnego, łatwiej o urlop w pracy, jest też korzystniej ze względu na zmianę szkoły dla dzieci. Równocześnie w tym samym czasie na rynku pojawiają się osoby studiujące. Młodzież rozpoczynająca studia w nowym mieście, studenci wyższych lat zmieniają lokum. Kwestie towarzyskie, uczuciowe czy chęć uzyskania większego komfortu - to najczęstsze przyczyny zmiany kwatery przez studentów.

  Dostępność infrastruktury miejskiej dla niepełnosprawnych - raport NIK

  Dostępność infrastruktury miejskiej dla niepełnosprawnych. Z przeprowadzonej przez Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli w Gdańsku kontroli wynika, że miasta Gdynia, Kartuzy i Tczew inwestowały w infrastrukturę miejską, jednak nie w pełni zapewniły dostęp do niej osobom z utrudnionym poruszaniem się. Analizowały potrzeby i konsultowały je z mieszkańcami, jednak nie potrafiły egzekwować właściwych rekomendacji. Każda ze zbadanych przez NIK inwestycji miała jakąś przeszkodę, utrudniającą samodzielne przemieszczanie się po mieście.

  Ilu Polaków mieszka w domach jednorodzinnych a ilu w blokach?

  Dom jednorodzinny a mieszkanie w bloku. Marzenia o wyprowadzce z bloku do domu nie są w Polsce nowością. Już dziś w domach jednorodzinnych mieszka 55% rodaków – wynika z danych Eurostatu. Problem w tym, aby decyzję o wyprowadzce podjąć świadomie.

  Kooperatywy mieszkaniowe - projekt ustawy w konsultacjach

  Kooperatywy mieszkaniowe. Projekt ustawy regulujący tworzenie kooperatyw mieszkaniowych zamieszczono 22 lipca 2021 r. na stronach Rządowego Centrum Legislacji i skierowano do konsultacji publicznych. Jego celem jest upowszechnienie kooperatyw mieszkaniowych, a przez to zwiększenie dostępności mieszkań. W projekcie zrezygnowano niestety z propozycji ulgi podatkowej dla członków kooperatywy mieszkaniowej.

  Mieszkanie Plus znów w ogniu politycznego sporu. Co to oznacza dla najemców?

  Mieszkanie Plus - Koalicja Obywatelska domaga się zwiększenia ochrony najemców programu. Jednak objęci nią byliby także najemcy mieszkań oferowanych przez prywatne firmy i fundusze. Istnieje ryzyko, że więcej by na tym stracili niż zyskali.

  Społeczne agencje najmu od 23 lipca. Kto i jak może skorzystać z SAN?

  Społeczne agencje najmu. 23 lipca 2021 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Dzięki nowym przepisom mogą już powstawać społeczne agencje najmu (SAN) – podmioty pośredniczące między właścicielami mieszkań na wynajem i osobami, którym dochody lub sytuacja życiowa utrudniają najem mieszkania w warunkach rynkowych. Kto i jak może skorzystać na działalności SAN?

  Budownictwo mieszkaniowe w 2021 roku – rekordowe 6 miesięcy

  Budownictwo mieszkaniowe w 2021 roku. Pierwsze półrocze 2021 roku było dla deweloperów najlepszym półroczem w historii. Notują oni rekordową sprzedaż i budują najwięcej mieszkań. Potężny popyt na mieszkania powoduje, że chociaż deweloperzy budują najwięcej w historii, to i tak ceny mieszkań idą w górę. Bardzo prawdopodobne, że deweloperów czeka najlepszy rok w historii.

  Lokalizacja mieszkania - co warto sprawdzić przed zakupem?

  Lokalizacja mieszkania. Tak naprawdę nie ma jednej definicji dobrej lokalizacji. W zależności od naszych potrzeb, miejsca pracy, etapu życia, na którym się znajdujemy czy jego stylu, sami możemy zdefiniować, czym jest tak naprawdę dobra lokalizacja. Nie ma jednego rozwiązania. Zupełnie inne potrzeby będą miały rodziny z małymi dziećmi, inne – ludzie już dojrzali, a jeszcze inne młodzi single. Jest jednak kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę. Czym się kierować, szukając idealnego miejsca do zamieszkania?

  Domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę - założenia projektu

  Domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę. W Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, którego celem ma być umożliwienie budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2 (do 90 m2 powierzchni użytkowej) bez konieczności uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę (ale w procedurze zgłoszenia), bez konieczności ustanawiania kierownika budowy oraz prowadzenia dziennika budowy. Nowe przepisy mają wejść w życie w IV kwartale 2021 roku.

  Zmiana pozwolenia na budowę po 19 września 2020 r. - skutki

  Zmiana pozwolenia na budowę. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego udzielił wyjaśnień odnośnie stosowania dotychczasowych przepisów Prawa budowlanego (obowiązujących przed nowelizacją, która weszła w życie 19 września 2020 r.) w zakresie zmiany pozwolenia na budowę.

  Kompleksowa informacja o wyrobach budowlanych

  Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zaprasza do odwiedzenia nowej strony internetowej Punktu kontaktowego do spraw wyrobów budowlanych pod adresem punkt-kontaktowy.gunb.gov.pl. Jak zadać pytanie?

  Membrana dachowa na krokwiach czy papa na pełnym deskowaniu?

  Membrana dachowa na krokwiach czy papa na pełnym deskowaniu? Ten budowlany dylemat dyskutowany był już wielokrotnie. Przede wszystkim od strony technicznej. Zagadnieniu warto jednak przyjrzeć się bliżej, także pod kątem finansowym i skalkulować rzeczywiste koszty jednego i drugiego rozwiązania. Zwłaszcza, że obecna sytuacja rynkowa zmusza do tego, by na nowo przeliczyć wydatki związane z konstrukcją dachu. Kluczowe są tu zwłaszcza dwie kwestie: rosnące ceny drewna oraz usług dekarskich.

  Jak sprawdzić poziom natężenia pola elektromagnetycznego w okolicy? Ruszył system SI2PEM

  Poziom natężenia pola elektromagnetycznego - system SI2PEM. Każdy zainteresowany może już sprawdzić poziom natężenia pola elektromagnetycznego w swojej okolicy – szybko, wygodnie i za darmo, przez internet, z dokładnością do 1 metra kwadratowego. Ruszył SI2PEM, czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie Elektromagnetyczne (www.si2pem.gov.pl) - poinformowała 20 lipca 2021 r. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. System będzie aktualizowany wraz z kolejnymi danymi przekazywanymi przez podmioty obowiązane.

  Dlaczego mieszkania drożeją? Kiedy zaczną tanieć?

  Dlaczego mieszkania drożeją? Główną przyczyną wzrostu cen mieszkań jest malejąca ich podaż i wyższe koszty budowy - powiedział PAP wiceprezes JLL Kazimierz Kirejczyk. Dodał, że jest mało prawdopodobne, aby ceny mogły w niedalekiej przyszłości zacząć spadać. Nie widać ryzyka bańki spekulacyjnej na rynku mieszkaniowym, nawet w obliczu niskich stóp procentowych - ocenia ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Wyjaśnia, że koszt zakupu nieruchomości rośnie nieco szybciej niż inne ceny konsumenckie, ale jest on niższy niż wzrost wynagrodzeń.

  Społeczne inicjatywy mieszkaniowe (SIM) podobne do TBS-ów

  Społeczne inicjatywy mieszkaniowe (SIM). Społeczne inicjatywy mieszkaniowe w wielu kwestiach są podobne do TBS-ów, które działają w Polsce już od 25 lat. Sporą nowością ma być możliwość rozliczenia partycypacji albo dojścia do własności mieszkania. Będzie to możliwe jednak dopiero po spłacie kredytu na budowę. Rząd chce mocno wspierać społeczne inicjatywy mieszkaniowe. Świadczy o tym m.in. kwota dofinansowania dla gmin uruchamiających takie instytucje (aż 1,5 mld zł).

  Ceny gazu dla gospodarstw domowych - podwyżka o 12,4% od 1 sierpnia 2021 r.

  Ceny gazu dla gospodarstw domowych. Od 1 sierpnia ceny gazu dla gospodarstw domowych w taryfie największego sprzedawcy - PGNIG Obrót Detaliczny - rosną o ponad 12,4 proc. Prezes URE zatwierdził w piątek zmianę taryfy. PGNiG uzasadniło wniosek o podwyżkę rosnącymi cenami zakupu gazu na rynku.

  Inflacja w Polsce w 2021 roku – co najbardziej drożeje

  Inflacja w Polsce w 2021 roku. Rosnące ceny prądu i wywozu śmieci ciążą budżetom domowym rodaków. W sumie trudno się dziwić - oprócz rosnących cen paliw, to właśnie koszty związane z domami i mieszkaniami są głównymi powodami rosnących kosztów życia i inflacji.

  Burza, porywisty wiatr - jak zachować bezpieczeństwo, jak zabezpieczyć dom

  Burza i wichura a bezpieczeństwo. Jak zachować bezpieczeństwo podczas burzy i wichury? Jak zabezpieczyć dom? Gdzie najlepiej schronić się przed burzą? Jak zachować się podczas burzy w górach, na otwartej przestrzeni, nad wodą? Radzą eksperci z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

  Ceny mieszkań wciąż rosną. Czy będzie jeszcze drożej?

  Ceny mieszkań. Niewystarczająca podaż lokali przy zawrotnym popycie, wciąż rosnąca inflacja i koszty budowy - jednym słowem było drogo, a będzie jeszcze drożej. Powodem kolejnych wzrostów może okazać się m.in. powołanie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego.

  Czy warto mieć pompę ciepła w swoim domu?

  Pompa ciepła. Jeszcze dziesięć lat temu pompa ciepła była niszową technologią. W 2010 roku sprzedano zaledwie siedem tysięcy sztuk w skali kraju. Obecnie jest to blisko siedem razy więcej w ujęciu rocznym. W 2030 roku łączna liczba instalacji tego źródła ciepła w Polsce może przekroczyć milion. Ze względu na fakt, że jest to stosunkowo nowe rozwiązanie – budzi dużą ciekawość i wiele pytań. Dlaczego warto mieć pompę ciepła w domu i na co zwrócić uwagę rozważając taką inwestycję?

  Prąd 3.0 i zmiana rozliczeń prosumentów a perspektywy dla fotowoltaiki w Polsce

  Fotowoltaika w Polsce. Ostatnie tygodnie na rynku fotowoltaiki były intensywne. Najpierw do opinii publicznej trafiła informacja o planowanych zmianach systemu rozliczeń dla prosumentów. Następnie przedstawione zostały szczegóły programu Mój Prąd 3.0. Nie zabrakło obaw o to, w jakich barwach maluje się przyszłość fotowoltaiki w Polsce. W jakim kierunku dalej będzie rozwijał się rynek oraz jakich zmian wymaga? Wyjaśniają eksperci Agnieszka Kozłowska-Korbicz oraz Krzysztof Bukała.

  Kiedy przedawniają się roszczenia o zapłatę rat kredytu wymagalnych przed wypowiedzeniem umowy?

  Raty kredytu - przedawnienie. Rzecznik Finansowy złożył wniosek o uchwałę Sądu Najwyższego ws. terminu przedawniania się roszczeń o zapłatę rat kredytu wymagalnych przed wypowiedzeniem umowy – poinformowało 14 lipca 2021 r. biuro rzecznika. Rzecznik Finansowy zaobserwował istotną rozbieżność w orzecznictwie w tym zakresie.

  Ulgi w podatku dla "zielonych" budynków

  Zwolnienia z podatku od nieruchomości "zielonych" budynków. Co najmniej przez rok katowickie budynki z zielonymi dachami, fasadami lub tzw. ogrodami wertykalnymi będą całkowicie lub częściowo zwolnione z podatku od nieruchomości - zakłada przygotowany przez Urząd Miasta projekt. Samorząd chce premiować tych, którzy przyczyniają się do zazieleniania miasta.