| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Wejście do domu według feng shui

Wejście do domu według feng shui

Wejście do domu według feng shui powinno znajdować się na froncie domu i w dodatku na środku ściany frontowej – jest to pierwsza zasada. Drzwi wejściowe powinny być ładne, zadbane i widoczne z ulicy oraz proporcjonalne do wejścia. Przeczytaj jakie są inne zasady dotyczące wejścia do domu według feng shui.

Wejście do domu i jego cały front według feng shui jest jak twarz człowieka. Jest jego wizytówką i znakiem rozpoznawczym. Drzwi wejściowe są jak usta, korytarz za drzwiami jest jak nos, a okna jak oczy. To proste porównanie daje nam wiele wskazówek jak powinien wyglądać idealny front domu.

Im większy, okazalszy dom, tym większe powinno być wejście. Żeby łatwiej sobie wyobrazić jak ważne jest wejście i drzwi wejściowe można wyobrazić sobie usta kobiety. Czasami piękne, proporcjonalne i z ładnym kolorem, kiedy indziej zbyt małe lub zbyt duże albo zbyt mocno podkreślone.

Kolory i kształty, jakie możemy zastosować aranżując wejście do domu według feng shui powinny być zgodne z żywiołem panującym w miejscu wejścia. I tak:

– Wejście od południa i południowego zachodu, powinno zawierać element Ziemi i Ognia, co oznacza, że możemy zastosować kolory z palety beży, brązów, żółci i czerwieni. Kształt, jakiego możemy, użyć to trójkąt i kwadrat. Warto też zastosować kamień, ceramikę, terakotę. Czyli możemy zamontować drzwi w kolorze mahoniowym z szybami w kształcie prostokątów lub trójkątów, a przed wejściem ustawimy ceramiczne donice z żółtymi kwiatami. Inspiracją może być klimat dworku.

Zobacz także: Feng shui: łóżko w sypialni

– Wejście od północy powinno zawierać element Wody i Metalu. Oznacza to, że stosujemy kolor biały popielaty, czarny i paletę niebieskich, Kształt to fala lub okrąg, półokrąg. Materiał polecany dla takiego wejścia to metal i szkło. Nasze wejście może mieć białe lub niebieskie drzwi, które zawierają okrągły bądź półokrągły element z szybą. Przed wejściem ustawiamy metalowe bądź niebieskie donice z białymi kwiatami. Inspiracją może być styl wyspy Santorini.

Zobacz także: Ustawienie łóżka w małej sypialni według feng shui

– Wejście od wschodu i południowego wschodu powinno zawierać element Drzewa wzmocniony elementem Wody. Możemy zastosować kolor z palety zieleni i niebieskiego oraz kształt kolumnowy i falisty.Nasze drzwi powinny być drewniane z widocznymi słojami, a szyba w drzwiach powinna być w kształcie fali lub kolumnowego prostokąta. Wejście mogą ozdobić niebieskie wiszące donice z roślinami, które będą z nich zwisały jak fale. Inspiracją takiego wejścia może być styl prowansalski.

Zobacz także: Feng shui salonu – zasady ogólne

– Wejście od zachodu i północnego – zachodu, powinno zawierać element Metalu wzmocniony elementem Ziemi. Stosujemy, więc kolor biały, popielaty oraz wszelkie odcienie beży, brązów i żółci. Polecany kształt to okrąg, półokrąg lub kwadrat. To wejście powinno zawierać sporo elementów metalowych i szklanych. Nawet drzwi wejściowe mogą być z metalu. Takie wejście może mieć białe drzwi z dużymi prostokątnymi lub półokrągłymi szybami oraz kamiennymi lub marmurowymi kolumnami. Donice powinny być duże kamienne, a w nich iglaki uformowane w kule. Inspiracją może być styl nowoczesnych biurowców.

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dom Fot. Fotolia
Dom Fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »