REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Montaż zlewozmywaka, czyli szybka przemiana kuchni

 Dremel
BIG ON DETAIL
Zlewozmywak Fot. Dremel
Zlewozmywak Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Małe, okrągłe zlewozmywaki, służące głównie do przygotowywania posiłków, są ostatnim krzykiem mody. W mieszkaniach, w których są zmywarki, posiadanie dwukomorowego zlewozmywaka stało się zbędne. Przeczytaj, jak samodzielnie zamontować zlewozmywak.

Montując mały zlewozmywak od razu zyskujesz więcej wolnej przestrzeni na blacie. Co najważniejsze, możesz zrobić to samodzielnie, nawet jeżeli Twój blat wykonany jest z płytek ceramicznych. Z odpowiednimi narzędziami i naszym poradnikiem krok po kroku będzie to bardzo proste.

REKLAMA

Potrzebne narzędzia:

Narzędzie wielofunkcyjne:

– końcówka do cięcia glazury

– uniwersalna węglikowa końcówka do cięcia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– przystawka do cięcia po linii i kole

Zobacz także: Szafka na sprzęt RTV – krok po kroku

Potrzebne materiały:

Okrągły zlew ze stali nierdzewnej

Designerska bateria kuchenna

Silikon sanitarny

Syfon do zlewu z przelewem

Rury do podłączenia do kanalizacji

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic


Krok pierwszy

REKLAMA

Remontując kuchnię zdecydowałeś się na zamontowanie modnego blatu ceramicznego. Jest on bardzo efektowny i łatwo utrzymać go w czystości. Stalowy, okrągły zlew będzie fantastycznie prezentować się na takiej powierzchni. By zamontować taki zlew, potrzebujesz narzędzia z końcówką do cięcia glazury i przystawką do cięcia po kole. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego narzędzia każde cięcie, nawet w płytkach ceramicznych, będzie idealnie równe i gładkie.

Zacznij od wybrania odpowiedniego miejsca na nowy zlew – bezpośrednio nad kuchenną instalacją kanalizacyjną, dokładnie po środku blatu, między ścianą i jego brzegiem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cięciem nie osłabisz konstrukcji blatu. Teraz zaznacz obwód zlewu na powierzchni blatu kuchennego. Najlepiej jest odwrócić zlew do góry nogami i ołówkiem odrysować jego kształt (patrz: zdjęcie niżej). Teraz zmierz szerokość brzegu zlewu, który będzie opierać się na blacie. Wewnątrz obrysu narysuj drugi okrąg, mniejszy od pierwszego o szerokość brzegu zlewu. Gumką wytrzyj obrys, który wykonałeś na początku.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu

Krok drugi

Używając narzędzia z końcówką do cięcia glazury wytnij otwór w blacie z płytek ceramicznych wzdłuż narysowanej linii. W równym cięciu po okręgu pomoże Ci przystawka do cięcia po kole o maksymalnym promieniu 160 mm. W analogiczny sposób wytnij otwór w drewnianej podstawie ceramicznego blatu, także używając narzędzia do cięcia, tym razem z zamontowaną uniwersalną węglikową końcówką do cięcia.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku


Krok trzeci

Na blacie zaznacz ołówkiem obwód podstawy baterii kuchennej. Wybierz miejsce oddalone o ok. 15 cm od otworu, który przygotowałeś na zlew. Następnie wzdłuż zaznaczonej linii wytnij otwór, zarówno w ceramicznym blacie, używając narzędzia z końcówką do cięcia glazury, jak i w drewnianej podstawie blatu, zmieniając końcówkę na uniwersalną węglikową końcówką do cięcia. Pamiętaj o przystawce do cięcia po kole, która zdecydowanie ułatwi Ci pracę.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Krok czwarty

By zlew nie przeciekał musisz uszczelnić miejsce jego styku z blatem silikonem sanitarnym. Na początku nałóż szeroką warstwę silikonu na krawędź otworu przygotowanego pod nowy zlew. Dopiero teraz zamontuj zlew w blacie i nałóż drugą, tym razem cienką warstwę silikonu wzdłuż krawędzi zlewu. Nadmiar silikonu zdejmij palcem zamoczonym w roztworze wody i płynu do mycia naczyń. Dzięki temu zabiegowi będziesz mieć pewność, że zlew nie będzie przeciekać.

Zamontuj nową baterię kuchenną zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta kranu.

Fot. Dremel

Teraz czas podłączyć całą konstrukcję do źródła wody i kanalizacji. Pamiętaj, by zakręcić zawory doprowadzające wodę ciepłą i zimną do kuchni. Podłącz źródło wody do kranu używając klucza francuskiego i zestawu uszczelek. Pod zlewem zamontuj syfon z przelewem i podłącz go do rur kanalizacyjnych. Możesz także poprosić zawodowego hydraulika, by zrobił to za Ciebie.

Zakończony projekt

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA