REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szafka na sprzęt RTV – krok po kroku

 Dremel
BIG ON DETAIL
Szafka RTV Fot. Dremel
Szafka RTV Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Szafka na sprzęt RTV będzie nam potrzebna do ukrycia odtwarzacza DVD, dekodera telewizji kablowej i wszystkich kabli łączących sprzęty. Kreatywnym rozwiązaniem może być własnoręcznie zrobiona wisząca szafka w klasycznym stylu, ozdobiona według Twojego uznania. Z piłą ręczną i poradnikiem krok po kroku jest to prostsze niż myślisz.

REKLAMA

Narzędzia potrzebne do realizacji projektu szafki:

piła ręczna wraz z prowadnicą krawędziową, przystawką do cięcia pod skosem i uniwersalną tarczą do cięcia miękkiego oraz twardego drewna;

narzędzie z frezarką górnowrzecionową i frezami i tarczą ścierną;

pistolet do kleju z wkładem do klejenia drewna 7 mm.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ozdobne drzewko – materiały i wykonanie

Materiały potrzebne do wykonania projektu:

deski z drewna sosnowego o wymiarach odpowiadających rozmiarowi sprzętu RTV; pamiętaj, by zawsze mieć trochę więcej materiałów – unikniesz w ten sposób niepotrzebnych komplikacji w trakcie realizacji projektu;

uchwyty do drzwiczek pasujące do wystroju wnętrza Twojego domu;

zestaw wkrętów i kołków do zamocowania szafki na ścianie;

farba do zagruntowania drewna oraz kolorowa do pomalowania szafki;

miarka.

Zobacz także: Jak zrobić koralikową zasłonkę?


Krok pierwszy

Rozpoczynając prace nad projektem najpierw dokładnie wymierz odtwarzacz DVD, dekoder telewizji kablowej oraz wszystkie sprzęty, które chciałabyś schować w szafce. Pozwoli Ci to ustalić optymalny rozmiar szafki. Rozrysuj projekt oraz wymiary – ułatwi Ci to zakup materiałów. Na ścianie zaznacz miejsce, gdzie szafka zostanie powieszona. Pamiętaj, by zachować odstęp od telewizora tak, by dostęp do wszelkich gniazd i przełączników umieszczonych po bokach oraz u dołu odbiornika był swobodny. Określone wymiary zaznacz dokładnie na ścianie używając ołówka.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak zrobić oryginalną zasłonę prysznicową?

Krok drugi

Zaznacz odpowiednie wymiary na drewnianych deskach i przytnij je piłą ręczną z uniwersalną tarczą do cięcia drewnianych powierzchni. Używając prowadnicy krawędziowej uzyskasz idealnie gładkie i precyzyjne cięcia oraz kanty.

Fot. Dremel

Zobacz także: Podkładki kuchenne - zrób je sam


Krok trzeci

Następnie wykonaj delikatne zdobienia na deskach przeznaczonych na drzwiczki szafki. Użyj w tym celu narzędzia wielofunkcyjnego z frezarką górnowrzecionową.

Fot. Dremel

Zobacz także: Nietypowe regały na książki

Krok czwarty

Wykorzystując pistolet do klejenia z klejem do drewna sklej kolejne elementy szafki – tył z deskami bocznymi, a następnie połącz je z górą i spodem szafki. Poczekaj, aż klej dokładnie wyschnie. (Jeśli planujesz przechowywać w szafce ciężkie rzeczy warto łączenia elementów szafki wzmocnić kołkami).

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz


Krok piąty

Podczas gdy klej będzie schnąć, możesz kontynuować ozdabianie szafki. Przetnij długą listwę na kilka, części, które zostaną wykorzystane jako poziome i pionowe elementy dekoracyjne na drzwiczkach szafki. Użyj do tego piły ręcznej z uniwersalną tarczą tnącą. By cięcia były równe, najlepiej skorzystaj z prowadnicy krawędziowej. Gotowe listwy pokryj z jednej strony klejem – użyj w tym celu pistoletu i przymocuj je do zewnętrznej powierzchni drzwiczek. Listwy w połączeniu z frezowanymi frontami stworzą ciekawą i oryginalną kompozycję.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Krok szósty

Po wyschnięciu kleju możesz zająć się dopracowaniem wnętrza szafki. Wybierz miejsce, gdzie będą zamontowane zawiasy łączące korpus z drzwiczkami. Wykorzystując urządzenie, frezem wywierć otwory na odpowiedniej wysokości, po czym przykręć zawiasy i przymocuj drzwiczki do szafki.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku


Krok siódmy

Teraz przytnij drewnianą deskę na półkę, zgodnie z wymiarem ustalonym w twoim projekcie. Najlepiej użyj piły ręcznej z uniwersalną tarczą tnącą. Z kawałków drewna, które zostały po przycięciu frontów szafki, wytnij dwa trójkątne wsporniki do półki. Przyklej je wewnątrz szafki na takiej wysokości, by cały sprzęt bez problemu się zmieścił. Pamiętaj! Umieść półkę na wspornikach dopiero, gdy klej dokładnie wyschnie.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu

Krok ósmy

Uzupełnij wszystkie nierówności na krawędziach wypełniaczem do drewna. Gdy materiał wyschnie, delikatnie usuń jego nadmiar. Najlepszy efekt uzyskasz wykorzystując urządzenie z tarczą ścierną.

Fot. Dremel

Krok dziewiąty

Zagruntuj drewnianą powierzchnię wysokiej jakości farbą gruntującą, a następnie pomaluj na wybrany kolor. Szafkę możesz też ozdobić wzorzystą tapetą. Zamocuj uchwyty na frontach drzwiczek. Szafka jest gotowa! Wystarczy zamocować ją we wcześniej wybranym miejscu na ścianie.

RADA: szafka może pełnić wiele funkcji i doskonale pasować do różnych pomieszczeń w domu (np. kuchni lub łazienki).

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA