REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku

 Dremel
BIG ON DETAIL
Klosz Fot. Dremel
Klosz Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Klosz z papierowych talerzyków jest niebanalną i niezwykle modną ozdobą każdego wnętrza. Samodzielne wykonanie klosza z papierowych talerzyków jest proste i zajmuje około godziny. Przeczytaj jak, krok po kroku, zrobić klosz.

Klosz z papierowych talerzyków wprowadzi wyjątkowy nastrój do Twojej sypialni lub do salonu. Jedyne narzędzie, którego będziesz potrzebować to pistolet do kleju. W wykonaniu projektu pomoże Ci również przewodnik krok po kroku.

REKLAMA

Potrzebne narzędzie:

Pistolet do kleju oraz uniwersalny sztyft kleju 7 mm

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Potrzebne materiały:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Około 50 papierowych talerzyków o średnicy 18 cm

Podstawa lampy w kolorze matowego chromu

Kremowy klosz w kształcie walca o rozmiarach: wysokość 13 cm, średnica 15 cm (będzie to Twój klosz bazowy)

Metalowa linijka

Ołówek

Nożyczki

Kostka introligatorska lub nóż kuchenny

Owalna miseczka lub słoik o tej samej średnicy co klosz bazowy

Średnica papierowych talerzyków musi być trochę większa niż wysokość klosza bazowego.

Wskazówka: miseczka lub słoik będą podstawką pod klosz bazowy – utrzymają go pionowo w miejscu, a Ty będziesz mógł wygodnie przyklejać do niego kolejne papierowe talerzyki.

Zobacz także: Jak odnowić stary mebel?


Krok pierwszy

Złóż jeden talerzyk na pół. Dociśnij linię zgięcia używając trzonka noża kuchennego lub kostki introligatorskiej. Następnie w odległości 5 mm od linii zgięcia, używając linijki i ołówka, narysuj prostą, równoległą linię. Przetnij talerz nożyczkami wzdłuż narysowanej linii.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak wykonać oryginalny abażur?

Krok drugi

Weź kolejny papierowy talerzyk i połóż na nim połówkę talerzyka, którą przygotowałeś przed chwilą. Następnie do krawędzi połówki talerzyka przyłóż metalową linijkę i używając kostki introligatorskiej lub noża delikatnie zaznacz prostą linię wzdłuż linijki na całym talerzyku. Nie rób tego zbyt mocno. Linia ma tylko ułatwić Ci równe zgięcie. Powtórz ten krok po drugiej stronie talerzyka tak, by powstały dwie równoległe linie oddalone od siebie maksymalnie o 1 cm. Zegnij talerzyk wzdłuż dwóch powstałych linii i dociśnij zagięcia tak, by uzyskać ostre krawędzie.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?


Krok trzeci

Włóż uniwersalny sztyft kleju do pistoletu, podłącz urządzenie do zasilania i odczekaj, aż klej się nagrzeje. Następnie nałóż klosz bazowy na miseczkę lub słoik. Weź wcześniej zgięty talerzyk i rozprowadź warstwę kleju na przygotowanym pasku o szerokości 1 cm. Przyklej zgięty talerzyk wzdłuż klosza, równolegle do jego pionowego szwu.

Fot. Dremel

Zobacz także: Lustro w stylu indyjskim

Krok czwarty

Powtórz te czynności z kolejnymi papierowymi talerzykami. Pamiętaj, by każdy kolejny element przykleić idealnie równolegle do klosza bazowego i na dokładnie takiej samej wysokości co pierwszy talerzyk. Powtarzaj ten proces aż cały klosz zostanie pokryty papierowymi talerzykami. Załóż gotowy abażur na podstawę lampy, wkręć żarówkę i ciesz się wyjątkowym źródłem światła.

Fot. Dremel

Wskazówka: mierząc obwód klosza bazowego dowiesz się, ile dokładnie papierowych talerzyków będziesz potrzebować – załóż, że na 1 cm obwodu będziesz potrzebować jeden papierowy talerzyk.

Gotowy klosz. Fot. Dremel

Zobacz także: Dekorujemy ramkę na zdjęcie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA