REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drugie życie mebli i dodatków

Anna Koszela
Architekt wnętrz
Fotele Fot. www.annakoszela.pl
Fotele Fot. www.annakoszela.pl
www.annakoszela.pl

REKLAMA

REKLAMA

Projektanci wnętrz coraz częściej wykorzystują drugie życie mebli i dodatków. Wnętrza, w których zastosowano stare meble i dodatki mają niepowtarzalną atmosferę i nieważny jest ich stan, lecz to coś.

Drugie życie mebli i dodatków pozwala tworzyć wnętrza pełne magicznej, niepowtarzalnej atmosfery. Powoli odchodzą czasy grzecznego, uporządkowanego designu bazującego na lśniących, polerowanych i nieskazitelnie doskonałych formach i materiałach. Jego miejsce dynamicznie zastępuje wzornictwo oparte na twórczym nieładzie i pozornych kontrastach kolorystycznych i stylistycznych. W ten nurt doskonale wpisuje się bogate czerpanie z artystycznego dorobku minionych pokoleń, najlepiej w oryginalnej nieprzetworzonej postaci. Stare bibeloty, drobiazgi i meble powracają w wielkim stylu. Takie spojrzenie na sztukę i design znajduje naturalne odzwierciedlenie w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Dawno zapomniane rzeczy, porzucone przed laty na strychu, znowu mają swoje pięć minut i mogą stać się ozdobą każdego domu czy mieszkania. Doskonale obrazują to projekty architekt wnętrz Anny Koszeli, która coraz śmielej sięga w aranżacjach po tzw. przedmioty „z duszą”, a ostatnio na bazie starych foteli powojennych zaprojektowała niecodzienny duet – „Panią Marcelinę” i „Pana Marcelego”.

REKLAMA

Zobacz także: Meble i dodatki do pokoju w stylu angielskim: GALERIA

Fot. www.annakoszela.pl

Meble bez renowacji

REKLAMA

„Podczas aranżacji wnętrz postawmy na oryginalne, stare rzeczy, a nie tylko na masową, współczesną produkcję. Przedmioty delikatnie nadgryzione zębem czasu mają niepowtarzalny klimat, który pozytywnie rzutuje na atmosferę całego pomieszczenia” – mówi architekt wnętrz Anna Koszela.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W wielu przypadkach renowacja mebla czy obrazu pozbawi go tego, co jest w nim najpiękniejsze, czyli pierwiastka autentyczności. Delikatne pęknięcia, zarysowania są znakiem czasu i potrafią dodać przedmiotom szlachetności. Dobór i umiejętne aranżowanie w przestrzeni mieszkalnej starych przedmiotów jest zadaniem trudnym i wymagającym dużego wyczucia stylu. Jeżeli nie czujemy się na siłach możemy poprosić o wsparcie profesjonalnego architekta lub dekoratora wnętrz. Pomoże on nam wypracować swoją osobistą drogę, którą będziemy podążali kreując domowe przestrzenie.

Fot. www.annakoszela.pl

Zobacz także: Dodatki w stylu orientalnym: GALERIA


Profesjonalne odświeżenie

Czasami stan naszych bibelotów i mebli nie pozwala na wkomponowanie ich w wystrój wnętrza. Wtedy warto zastanowić się nad ich uratowaniem poprzez renowację. Pamiętajmy jednak, żeby oddać je w ręce profesjonalistów, którzy przywrócą im dawny blask w poszanowaniu dla ich dotychczasowej formy. Niekiedy efekty takich twórczych renowacji potrafią zaskoczyć. Przykładem jest „Pani Marcelina” i „Pan Marceli” - para eleganckich, szykownych foteli zaprojektowanych przez znaną warszawską architektkę wnętrz Annę Koszelę, dla których bazą, a zarazem inspiracją stały się tradycyjne fotele powojenne. On, czyli „Pan Marceli” odziany jest w ponadczasową czerń z siedziskiem wykonanym z ekskluzywnej tkaniny w finezyjne, kwiatowe wzory. Prezentuje się niczym szarmancki, międzywojenny gentleman w dobrze skrojonym garniturze z różą w butonierce. „Pani Marcelina” w kontraście do swojego partnera wystrojona jest cała na biało. Choć z pozoru wydaje się to niemożliwie „Pani Marcelina” jest fotelem wygodniejszym od „Pana Marcelego”. Wszystko dzięki funkcjonalnym podłokietnikom, które będą szczególnie pomocne podczas czytania książek.

Zobacz także: Piękne wnętrza: GALERIA

Fot. www.annakoszela.pl

Gdzie szukać mebli i dodatków?

REKLAMA

Poszukiwania przedmiotów z duszą i mebli najlepiej rozpocząć od rodzinnych strychów i piwnic, które skrywają bogactwo monumentalnych orzechowych kredensów, fantazyjnie giętych abażurów czy wzorzystych, starych dywanów. Kolejnym etapem powinna być wizyta na giełdach staroci, czyli popularnych „pchlich targach”. Znajdziemy tam niezwykle szeroką ofertę mebli, obrazów, dywanów, porcelany itp.

„Nie bójmy się odwiedzać takie miejsca. Można tam kupić piękne, unikalne rzeczy często w bardzo atrakcyjnych cenach. Na przykład minimalny ubytek w porcelanowej figurce drastycznie obniży jej wartość rynkową, ale nie wpłynie na jej wartość artystyczna i dekoracyjną. Szukajmy starych, pięknych rzeczy! Naprawdę warto!” – dodaje Anna Koszela.

Zobacz także: Zastosowanie roślin we wnętrzach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA